Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Četla jsem jen ze zvědavosti… pravěk mě moc nebere, ale rozhodně to není špatné čtení.

Noční motýli Noční motýli Jiří Žáček

Metaforismy, minimalismy a bonmota z let 1990 – 1996. Text Jiřího Žáčka doprovází ilustrace Adolfa Borna.

07.04.2014 4 z 5

Múza v podnájmu Múza v podnájmu Jiří Žáček

Snad nejlepší z Žáčkových sbírek. Neodpustím si jednu báseň :-)

MŮZA V PODNÁJMU
Má hořká múza z podkroví ta není z rodu lidí
Nikdo se nikdy nedoví jak něžně nenávidí
Učí mě vědu objetí milostné prstoklady a tiše šeptá:
Zdám se ti miláčku nejsem tady
Zpívá mi v cizích postelích popěvky beznaděje :
Když hořkne láska – sládne líh…
A pak se tomu směje
Má múza s těžkou profesí ta co je vždycky v právu po ránu z okna vyvěsí prádlo – svou vlajkoslávu.

07.04.2014 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Vzpomínka na dětství... Ale nikdy asi nebudu fanoušek téhle literatury.

Kanimůra ze Šardonu Kanimůra ze Šardonu Jiří Schmitzer

Některé básně cituji dodnes :-)

07.04.2014 3 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Kupodivu snad i o trochu lepší než předchozí díly. Bohužel je pořád moc prostoru věnováno pocitům a slabým chvilkám hlavní hrdinky. Mnohem raději bych na více stránkách uvítala rozbor vraždy a pátrání po vrahovi. Nakonec se to všechno vyřeší až moc rychle.
Opět knížka na jedno odpoledne. Milé.

06.04.2014 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ten styl psaní, to je úplný pohlazení po duši. Když George vyprávěl o tom hospodářstvíčku, jako bych ho taky viděla. Moc krásný a dojemný příběh. Věděla jsem jak to skončí, ale celou dobu jsem se modlila, abych si to prostě jen spletla s jinou knížkou a tohle skončilo jinak.

05.04.2014 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Opět velmi dobré Borovského dílo.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Vtipné a velmi zdařilé dílko.

04.04.2014 4 z 5

I přesto, že je to v podstatě kniha dobrá, nemohla jsem se stále začíst, vpravit se do děje a už byl konec

04.04.2014 3 z 5

Z oříšku královny Mab Z oříšku královny Mab Eva Vrchlická (p)

Povídkově převyprávěných 12 nejznámějších Shakespearových her. Na kráse jim to bohudík neubralo, takže je to schůdnější forma povinné četba, pokud někdo nechce číst dramata.

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Docela dobré a překvapivé zábavné čtení.

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Tohle pro mě moc nebylo, mám raději jiný typ poezie.

Zákony schválnosti Zákony schválnosti Jiří Žáček

Soubor básní a vybraných výroků pana XY.

04.04.2014 5 z 5

Žena, která spolkla zubní kartáček a jiné bizarní případy z lékařské praxe Žena, která spolkla zubní kartáček a jiné bizarní případy z lékařské praxe Rob Myers

No, opravdu zajímavé, chvílemi až nechutné. Ale rozhodně se nejedná o nic hodnotného, kulturní obohacení rozhodně nečekejte.

Druhý sešit směšných lásek Druhý sešit směšných lásek Milan Kundera

Psychologie postav je opravdu vynikající, ale něco tomu pro mě chybělo…

04.04.2014 3 z 5

Ďáblovy deníky Ďáblovy deníky Nicholas D. Satan (p)

Vcelku vtipná knížečka, věřím, že hodně lidí naštve. Provedením trochu kýč, ale pozlacené stranky jsou dobrý nápad. :-) Autor si bere na mušku různá období našeho žití na Zemi. Od stvoření světa, přes světové války až k výrobě cocacoly a zřízení fastfoodů.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Velmi zajímavá exkurze do života autistického chlapce.

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Na tuhle knihu velice ráda vzpomínám, dojemný a neokoukaný příběh. A film se podle mě velmi povedl!

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Asi jsem byla tolik namlsaná povídkou, kterou jsem četla kdysi, že jsem čekala to samé i od ostatních. Občas to byla zábava, jindy ne. V celku průměrné. Rozhodně vyhrála matematická povídka o pánech A, B a C… :-D