Magorovy labutí písně

Koupit

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Torst samostatné knižní vydání jedné z nejvýznamnějších českých básnických knih druhé poloviny 20. století. Dnes již klasické a v mnoha případech zlidovělé verše napsané v 80. letech ve věznicích v Litoměřicích, Ostrově a Valdicích propašoval z valdického vězení na motacích Jiří Gruntorád. Nové vydání je doplněno barevnou kresbou svatého Huga od Juliany Jirousové a ukázkami faksimilí původního Jirousova rukopisu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6421/magorovy-labuti-pisne-6421.jpg 4.2204
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Torst

Kniha Magorovy labutí písně

Ortie

Svébytné verše (občas spíše neverše), ve kterých se snoubí beznaděj s nadějí a chutí bojovat, smysl pro humor, kritika, víra a touha... A vše do sebe přesně zapadá a dává smysl, i když občas ne na první přečtení.

BaruLu
27.12.2019

Silná sbírka. Autentické, zoufalé, upřímné.

"V úzkostech volal jsem Beránka
těsná je moje skořápka
v neklidu nocí v hrůze dní
prosil jsem, ať ji uvolní"

".....
Zas pruty mříží na oknech
a ruce v pouta dané
to abych alespoň v těchto dnech
sepjaté měl je Pane"

"Jenom to Pane vědět chci
jestli už teď jsem v očistci"

Manifest blech
12.10.2019

Hodně svébytné a osobní verše.

triatlet
01.09.2019

Jo! ❤4S42016 :-)

Fontak
29.08.2019odpad!

Ach jo... :(

SydBarrett
10.06.2019

Úžasná poezie mého oblíbeného autora, kdež se mísí prvky řekněme religiózní s prvky řekněme pozemskými. Verše neverše, moc krátké či moc dlouhé texty, absence názvů... Prostě klasická *undergroundová poesie*, abychom tak řekli. Moc zajímavá je taky historie toho, jak se tyhle básně dostávaly z vězení.

Mitculka
26.04.2019

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdami a to na poezii moc nejsem. Ale tohle bylo super. Ten existencialismus, ta životní krize a zoufalost nespravedlivě vězněného člověka, které z této sbírky dýchaly, se mě dotýkaly až neskutečně. Na síle básním dodávala úderná realističnost, na mě asi nejvíc zapůsobil verš, kde autor užil své vězeňské číslo se svým jménem. Vskutku silný zážitek.

Mosula
08.02.2019

Mám ráda klasickou poezii, takže mi chvilku trvalo, než jsem těmto veršům - neveršům přišla na chuť. Přesto na mě hluboce zapůsobilo zoufalství, které z básní psaných za mřížemi místy až křičelo. Překvapilo mě autorovo náboženské založení.

A nejtěžšího mezi hříchy prosím Tě zbav mě totiž pýchy.