Z oříšku královny Mab

Volné, povídkové zpracování 12 nejznámějších her W. Shakespeara: Romeo a Julie, Večer tříkrálový, Hamlet, Sen noci svatojánské, Makbeth, Bouře, Král Lear, Zkrocení zlé ženy, Kupec benátský, Othello, Jak se vám Líbí, Koriolanus. Kniha je určena starším dětem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18731/z-orisku-kralovny-mab-ZQq-18731.jpg 4.5101
Povídky, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Z oříšku královny Mab

katakomb
10.10.2020

Ačkoliv jsem ji měli v knihovně už jako malý, tak jsem ji četl až v dospělosti. Pokud neznáte příběhy Shakespearových klasik, tak tahle knížka je přesně to, co vám pomůže si o nich doplnit vlastně vše potřebné.

ArwenAragorn
17.07.2019

Srozumitelné převyprávění Shakespeara v povídkách. Kdo si ještě nenašel k tomuto autorovi cestu, klidně může číst i teď. Moc pěkné.

trekina
24.01.2019

I pro mě vzpomínka na dětství. Díky ní jsem poznala Shakespeara a myslím, že dodnes mám pořádek v jeho díle. I já bych jí ráda četla dalším generacím, proto se jí snažím znovu koupit. Patří k mým hezkým knižním vzpomínkám. :-)

harena
14.01.2019

Skvělé povídkové zpracování W. Shakespeara jsem dostala od maminky asi v 13ti letech a díky tomu jsem znala i obsah jeho her. A i jako dospělá jsem se ke knížce vrátila a za chvíli ji budu číst i našim dětem. Méně než 5* nemůžu dát, je to téměř srdeční záležitost. Krásná a čtivá knížka.

JankaV80
14.09.2017

Paní spisovatelka našla způsob, jak lidem převyprávět Shakespeara tak, aby byl pro ně srozumitelný a našli v jeho hrách zalíbení. Rozhodně se jí to podařilo. Kniha se mi moc líbila a jsem toho názoru, že by měla patřit mezi povinnou četbu. Kdo z nás v pubertě, kdy patří Shakespear do probíraných autorů, rozumněl poezii? A tato kniha je "cesta", jak Shakespeara a jeho hry studentům přiblížit.

Adelajda_4
14.07.2017

Skvěle zpracovaný Shakespeare, moc hezky převyprávěné příběhy, které se čtou samy. Díky této knize jsem si k Shakespearovi našla cestu. Mimo to je kniha ještě opatřena neotřelými ilustracemi.

Atanone
29.06.2017

Krásné pohádkové počtení. Díky této knize jsem jako odrostlejší holka znala divadelní hry,které bych v jejich normální formě v tom věku nepřečetla,ani jim nerozuměla.
A doteď je mi líto,že knihu nevlastním

knihomolka525
13.07.2016

Tuto knihu bych zařadila jako povinnou školní četbu.Jsou v ní polopaticky vyprávěné příběhy divadelních inscenací.Ilustrace Karla Svolinského a jeho typické ,jakoby uspěchané tahy štětcem

královna Mab pro děti od 11 let

Eva Vrchlická (p)