Verpax Verpax komentáře u knih

Skřítek: Cesta do tmy Skřítek: Cesta do tmy Antti Leikas

Kniha se mi libila. Pěkné podivno. Akorát v prostředku jsem občas myšlenkami odskocila jinam, ale jinak příjemný příběh, hlavně, když chcete přijít na jiné myslenky.

20.10.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ctiva kniha s pěknou zapletkou. Akorát ten uplny konec už mi přišel trochu pres čáru, a taky manžel Marco, mi přišel hodně naivní a dost mě tím stval :)

05.10.2019 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Ze začátku mě kniha bavila, ale od poloviny jsem měla pořád zalusk, přeskočit ke konci, abych už mohla číst něco jiného. Hana je zjevně psychopat, ale matka je také dost nevyrovnana (manzela ma vlastně jako náhradu za svou matku a na Hanu od malicka zarlila) a myslím, že by byla, i kdyby měla normální dítě.

28.09.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha byla moc hezky napsaná. Zajímavé téma, ale kniha by šla klidně zkrátit o 2/3. Nicméně, díky spisovatelskemu talentu autorky, jsem knihu nakonec dočetla.

25.09.2019 4 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Přečetla jsem 10% knihy a vic už nešlo. Jelikož je úplně jasné, jak kniha dopadne (Pýchu a předsudek zná každý...), tak díky zdlouhavým popisům snad všeho možného, jsem knihu nebyla schopna dočíst. Dvě hlavní hrdinky mně byly navíc dost nesympatické. Ale jestli někdo potřebuje opravdu hodně vypnout, tak při této knize to určitě jde.

15.09.2019

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem začala číst před delší dobou a odložila, protože jsem se do ní nemohla zacist. Nyní jsem se k ni vrátila a nakonec byla dost dobrá. Nedokázala jsem dopředu odhadnout, jak bude pokračovat a byla napínavá. Trochu mi připadaly občas mírně hloupé jednotlivé postavy, ale to k příběhu asi patřilo.

11.09.2019 4 z 5

Borovicové ostrovy Borovicové ostrovy Marion Poschmann

Kniha je rozhodně kvalitně a inteligentně napsána, ale doporučuji ji spíše čtenářům, kteří se zrovna nacházejí v poeticko-intelektualnim rozpoložení. Když se kniha čte bez hlubšího zapojení mysli, tak může čtenář často po chvíli zjistit, že nepřemýšlí o čem čte a z knihy si odnese pouze základní hola fakta (opravdu velmi hola) o životě Japonců, zjisti, co je hajku a lze si udělat maly obraz o japonské krajině.

01.09.2019 4 z 5

Ztracený deník profesora z Essexu aneb podivuhodná zvířena Ztracený deník profesora z Essexu aneb podivuhodná zvířena Olga Černá

Milá kniha. Přečetla jsem ji asi za hodinu a že je pro děti, jsem zjistila až na DK :)

27.08.2019 4 z 5

Aristokratky Aristokratky Stanislava Pecková

Pěkně napsana kniha. Rychle se čte a je zajímavá na informace.

27.08.2019 5 z 5

Neviditelný život Eurídice Gusmãové Neviditelný život Eurídice Gusmãové Martha Batalha

Kniha popisuje na životě obyvatel Brazilie, velmi ctive, zivot v dané době. Zároveň je to nenarocna kniha na dovolenou, ktera se rychle čte a něco si z ni lze i tak o brazilské společnosti odnest.

22.08.2019 5 z 5

Okem vrány Okem vrány DeSales Harrison

Kniha se mi libila. Nebyla hloupá a i když mi chvili trvalo než jsem se zacetla, ocenila jsem nepredvidatelnost dějové linie.

20.08.2019 5 z 5

Kniha se mně libila. Možná trochu slabší, než předešlé tři dily, ale celkově splnila, co jsem očekávala. Legraci a odreagovani.

22.07.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kniha mě vubec nezaujala a po 1/3 jsem ji odložila a nedocetla. Hlavní postava Imogen mně byla dost protivná a celkově mně těch 30% přišlo pritazenych za vlasy. Jediné, co věřím, je to, jak otresny může být život se zlym clovekem, jakym byla hlavní muzska postava.

27.06.2019 1 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Pekna a milá kniha na dovolenou.

19.06.2019 4 z 5

Habsburské císařovny Habsburské císařovny Sigrid-Maria Größing

Kniha je stručně a jasně napsána.

13.05.2019 5 z 5

Kniha je velmi zajimava. Podrobně rozebere veci obecne známé a kdo bude chtit, tak když si vše uvědomí a "pouzije" v praxi = lehce změní mysleni, tak může žít o neco vice bezproblémový partnersky život (když si tedy vybere správného partnera :))))...)... i pracovni a celkově společenský.

22.04.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vyborny humor!

31.03.2019 5 z 5

Od bezvědomí k sebevědomí Od bezvědomí k sebevědomí Laura Janáčková

Dobrá kniha. Holkam neškodí si to nekdy shrnout!

22.02.2019 5 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

Kniha je pěkná, ale trochu narocne se mi četla.

09.02.2019 3 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen