Skřítek: Cesta do tmy přehled

Skřítek: Cesta do tmy
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419506/bmid_skritek-cesta-do-tmy-AaK-419506.jpg 3 43 43

Hrdina příběhu, ve kterém se finské podivno suverénně mísí s magičností Prahy, se dlouhodobě věnuje bádání o životě trpaslíků. Jenže když už se zdá, že jeho výzkum bude konečně korunován úspěchem, začnou se dít nezvyklé věci. Lépe řečeno neuvěřitelné věci. Jako by nestačilo, že získá pocit, že ho ve ztichlých studovnách někdo sleduje. Na scéně se objeví trpaslík bez nohou - a záhadný telefonát, který oznámí, že chybějící končetiny jsou v pražské Maiselově ulici. Tedy přesně tam, kde se dle legendy skrývá tajemný Golem… Jako akční film se rozjíždí filozoficko-dobrodružná eskapáda, v níž se cestuje futuristickou Tatrou 603 i obyčejným lidským kýchnutím. Kde se nad Vltavou vznáší oslnivá pyramida, bojuje se za použití halucinogenního psilocybinu a události rostou jako houby po dešti. Antti Leikas nenapsal román. Tohle je literární závod s časem - s časem, který může každým okamžikem skončit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paseka

Tonttu: Matka pimeyteen , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skřítek: Cesta do tmy. Přihlašte se a napište ho.

cuile6502
25.08.2023 5 z 5

Příběh vtáhne do děje a pak až do poslední stránky nepustí. Pěkný příběh na oddychnutí.

Melanka
18.04.2022 4 z 5

Správně ulítlá knížka. Bavil mě styl vyprávění a autorův nadhled. Moc jsem od příběhu nečekala a byla jsem mile překvapena.

veriszv
04.02.2021 2 z 5

Finské podivno je prostě podivno, musíte počítat s tím, že tu spoustu věcí nebude fungovat tak jak je známe ze života. Že se spoustu věcí bude vymykat logice nebo běžnému chápání, a já jsem s tím počítala, právě to mě totiž na podivnou tak baví, ale tohle.... to byl moc velkej blábol i na mě. Zkrátka snažilo se to být tak moc podivné, až to bylo tak moc překombinované, že se to skoro nedalo číst. Bohužel.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Skřítek: Cesta do tmy v seznamech

finská literatura finské podivno, suomikumma

Autorovy knížky

2019  68%Skřítek: Cesta do tmy