Veronikados Veronikados komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tahle knížka nemusí sednout každému. Já jsem někde mezi, asle spíše se přikláním ke kladnému hodnocení. Kniha se mi líbila, nejen z důvodu že jsem se v ní trochu hodně našla. Příběh byl vcelku utahaný, ale to bylo dobře. Kniha se hodí na klidné večery jako oddech, nebo když čtete nějakou napínavou knihu a prostě si od ní potřebujete odpočinout. Zarazil mě závěr, ale přece jen když to skončí otevřeně, je v tom také určité kouzlo. Knihu musím opravdu doporučit. Hodnocení 84% (4.2 hvězdičky).

28.08.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Eeee co prosím? Tato kniha má na databázi (a i v komentářích a celkově) tak slabé hodnocení že jsem její čtení dlouho odsouvala. Ale musím říct že kniha není vůbec špatná. Přijde mi průměrná, možná malinko nadprůměrná. Nevím čím to je že knihu lidé hodí na mnohem nižší hodnocení, snad proto že od autorky jsme zvyklí že podává nějaké pecky, bomby. Tohle nebyla bomba ani to nebylo nic světoborného, ale rozhodně nebyla špatná. Trochu se mi protivilo pár postav (hlavně vedlejších) ale jinak byla kniha dobrá. Děj se podle některých lidí moc táhl, podle jiných byl moc uspěchaný. Já protože jsem si na autorčino psaní díky Selekci zvykla mi děj přišel takový normální co se rychlosti týče. Jen na konci to nabralo trošku rychlejší spád. Překvapil mě konec, nebudu tu ale spoilerovat, každopádně mě docela zajímá o čem bude další díl (pokud vím, má to být prý dualogie). Jinak hodnocení nechávám na 65% (asi 3.3 hvězdičky)

26.08.2020 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tuto knihu můžu doporučit jen čtenářům, kteří od ní skoro nic nečekají. Je to taková bonusová četba k událostem které se děly po závěrečné bitvě mezi Prythianem a Hybernem. Já jsem od ní čekala jediné: zklamání. A přesto jsem se do ní pustila abych měla dokončenou sérii. Díky tomu mě kniha nezklamala a zároveň nenadchla. Prokousávala jsem se dějem co to šlo, ale nakonec se povedlo. Kniha obsahově odpovídá přesně anotaci. Obálka za mě nejlepší z celých Dvorů. Hodnocení nechám na 55%, (2.7 hvězdičky).

24.08.2020 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Řekla bych úžasný konec trilogie, ale....mno, každopádně díl byl skvělý. Byl jen o něco malinko slabší než dvojka (snad jen kvůli tomu že tam Rhys a jeho dvůr dostal trochu méně prostoru a příběh se více zaměřil na výslednou bitvu). Prve jsem měla obavy z délky knihy a měla jsem problém začít číst, ale postupem času mi to přestalo vadit. Když ke konci kniha skončila vcelku jak já říkám otevřeně nostalgicky, nemohla jsem přestat koukat do prázdna z nezodpovězených otázek. Ty vztahy mezi nejužším kruhem a Feyřinými sestrami, Tamlinem a Lucienem...prostě jsem z toho psychicky nemohla a musela si od knih chvíli odpočinout. Rozhodně doporučuji. Hodnocení za mě 90% (4.5 hvězdičky)

31.07.2020 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Tak a konečně tu máme to vyvrcholení děje, mno musím říct kniha mě opravdu nezklamala. Byla lepší než předchozí dva díly, o tom není pochyb. Zakončení bylo z mého pohledu dobré. Postavu, kterou jsem neměla příliš v lásce byl Rob. A jak to tak bývá, velmi jsem si oblíbila Gabriela. Rozhodně doporučuji, krásné zakončení trilogie. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky)

31.07.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Kniha byla opět spíš průměrná. Pokud si pamatuji, líbila se mi o trošičku více než první díl, snad kvůli Gabrielovi. Na vyprávění z pohledu třetí osoby jsem si už vcelku zvykla a brala to jako takovou nedílnou součást. Jinak doporučuji, hodnocení 85% (4.3 hvězdičky)

31.07.2020 4 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Kniha byla průměrná. Možná lehce nadprůměrná. Takový odpočinkový šálek kávy, nebyla to žádná velká bomba, ale rozhodně se mi líbila. Vadilo mi jen vyprávění z pohledu třetí osoby. Ani na konci knihy jsem si na to nemohla zvyknout. Také si troufám tvrdit že Gabriel bude součástí milostného trojúhelníku Kaitlyn s Robem nebo v to alespoň doufám. Tihle dva mi k sobě prostě vůbec nepasují a mezi nimi jsem necítila ani žádnou pořádnou dávku chemie, zato u Gabriela ano. Jinak doporučuji, hodnocení 84% (4.2 hvězdičky)

01.06.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem měla už dávno v povinné četbě a nelituji toho že jsem si ji přečetla. Byla čtivá, tedy většinou, pěkná a taková trochu poučná. Měla v sobě to kouzlo psaní, sice je spíše pro mladší, ale přečíst si ji mohou i starší. Doporučuji. Dávám 79% (3.9 hvězdičky)

17.05.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato kniha byla trošku chaotická. Vadilo mi že tam bylo přes dvě stovky stránek kde se skoro nic nedělo, jen se tam objevil Rhysand. Myslím to tak že tu nebyla žádná akce. Informace, které jsme dostali byly v jednom monologu, pak dalších sto stránek nic a najednou další monolog s dalšími informacemi. To mě docela štvalo. Mezitím co jste četli dál jste na ty informace totiž zapomněli. Dál tam bylo mnohem víc sexuálních scén, dvakrát tolik než v jedničce. Násilné scény tam skoro nebyly, jen se občas vyskytla nějaká menší. Jinak za mě se díl povedl, mnohem víc než jednička, vyzdvihuji jak nejvíc to jde. Rhysand se tam pěkně rýsuje a postupem děje odhalíme více z jeho minulosti, stejně jako u nových dalších postav. Končí to tak nějak otevřeně, ale je to dobře, jinak by čtenáři nedychtili po dalším dílu. Za mě 90% (4.5 hvězdičky, nějaké nedostatky tam byly)

16.05.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Upřímě teď jsem to dočetla a mám z toho takové divné pocity. Ne že by se mi kniha nelíbila, to naopak ale nějak jsem nepochopila jak to dopadlo a doteď to nechápu...ale není pochyb o tom že se mi kniha moc líbila, je vidět že autorka ví jak psát. Ovšem jsou tu i věci které musím vytknout, například velmi pomalý rozjezd...od knihy jsem čekala že bude celá popsaná plavbou o které jsem tehdy ještě nevěděla že trvala pouze několik hodin. Každopádně dvě třetiny knížky jsou popsané cestou k popřeží, k lodi, trochu mě to zklamalo. Další věc souvisí s tou první. Je to docela krátce popsaná tragédie, potopení. To mě taky mrzelo, včetně toho že jsem si myslela že všichni hlavní hrdinové přežijí. Jinak knize dávám 84% (4.2 hvězdičky) a vřele doporučuji lidem, kteří mají rádi např. potopení Titanicu

10.05.2020 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Tuto knihu musím jen doporučit, jakmile jsem se začetla, nechtěla jsem ji pustit z ruky. Příběh plný lásky, odhodlání, ale také strachu a nebezpečí. Ideální pro mladší čtenáře, ale najdou se v něm i starší. Hlavní postava mi přirostla k srdci, ovšem ne tolik jako jeho starší bráška. Doporučuji. Dávám 85% (4.3 hvězdičky)

09.05.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Ke knize jsem se dostala díky oblíbené youtuberce která natáčí různé recenze a nejen od ní jsem taky zaslechla, že Sarah J. Maas je velmi populární a šikovná autorka...no, uznejme všichni, její popisování událostí, texty apod. jsou skvělé. Jenže v téhle knize (resp. do její poloviny) se upřímě vůbec, ale VŮBEC nic nestalo (vím, někteří si možná říkáte že jde o její první knihu k celé sérii, ale stejně).
Dále. Všichni říkají, že je to kniha protkaná erotickými nestydatými scénami a násilím. No, já si to nemyslím. Alespoň ne v takové míře. Erotika tam je, ale jen v několika pár scénách, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Násilí je tam víc, ale není to násilí jako drsné a drastické, ale takové že si i u té nejnásilnější scény řeknete něco ve smyslu "Vždyť to přece nemůže být na nejhorší a nejdrsnější scéna, musí tam být něco víc", ale ono není. Opravdu je kniha spíše pro starší čtenáře, ale myslím že pokud jste ve věku třináct a výš a nemáte z nich přímo panickou hrůzu, vzhůru do čtení. Takže ten začátek přišel vážně až nudný, bylo tam příšerně kliše (to tam ale muselo být) a některé postavy mi přišly takové nezajímavé. Na druhou stranu jsem si přběh oblíbila, zvlášť některé postavy, celý příběh i přes všechny možné i nemožné nedostatky mě svým způsobem dostal do kolen. Dávám 72% což je pro mě asi 3.6 hvězdičky.

09.05.2020 4 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Kniha byla pěkná, tak pro mladší čtenáře. Příběh byl docela poutavý, jen mě trošku štvaly neustálé listy z té příručky, přišlo mi to pěkné ale takové pro děti nevhodné, no řekněte kdo by z mladších četl takové s prominutím nudné listy z knihy? Jinak mi kniha skoro mizela pod rukama, pokud se mi bude chtít, možná si přečtu další knihu ze série. Doporučuji. Dávám 83% (za mě 4.2 hvězdičky)

06.05.2020 4 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Knihu jsem četla už na platformě Wattpad, trochu mě mrzí mnoho vynechaných scén, byla lepší. Ale nebyla špatná, doporučuji. Dávám 77% (za mě 3.8 hvězdičky)

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Kniha byla pěkná, během dne jsem ji měla přečtenou, ale problém byl sžít s prostředím, místy překvapivém a čekala jsem něco jiného. Ale doporučuji, pro mladší čtenáře. Dávám 75% (tak 3.7 hvězdičky)

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Kniha byla pěkná, sice na tolik jak jsem zvyklá, byla spíše pro mladší čtenáře, tak jedenáct let, stejně jak hlavní hrdina. Četla se mi krásně, během dne jsem ji měla sfouknutou. Doporučuji. Dávám 79% (3.9 hvězdičky)

Siréna Siréna Kiera Cass

Zase další kniha od úžasné Kiery Cass. Musím říct že na Selekci to nemá, ale je to stejně super. Kahlen mi rychle přirostla k srdci a kniha se krásně četla. Jen mě trochu mrzí konec (taky začátek), mluvím tady o ztrátě paměti. To mě trochu nesedělo, ten konec chápu ale na začátku jí byla nějak vymazána paměť, né úplně ale stejně jsem moc nepochopila k čemu. Na konci to chápu. Knihu doporučuji, dávám jí 85% (za mě 4.3 hvězdičky)

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha byla odpočinková, krásné doplnění k trilogii Selekce, naštěstí se vůbec netýká Dcery a Koruny. Je to povídková četba, čte se krásně, v knize jsou v hlavní roli postavy Maxona, Marlee, Amberly v době její selekci a další. Doporučuji, velmi. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

05.05.2020 4 z 5

V kize najdete všechna zvířata ze světa HP, jejich zajímavosti apod. Zprvu jsem byla zklamaná, že tohle není kiha o příběhu Mloka Scamandera a jeho přátel, ale stejně se mi líbila. Doporučuji čtenářům kterým nevadí dlouhé popisy, hodí se spíš jako takové zajímavostní čtení. Dávám 55% (za mě 2.7 hvězdičky)

18.02.2020 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Famfrpál mám ráda, ale tato kniha mi přišla příliš zdlouhavá a trochu nudná. Jinak doporučuji, najdete v ní jistě mnoho zajímavých věcí. Kniha se opět hodí jako doplňkové čtení pro čtenáře HP (podobně jako fantastická zvířata). Hodnocení opět nechám na 55% (2.7 hvězdičky)

18.02.2020 3 z 5