Veronikados Veronikados komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Povídky byly skvělé, líbil se mi nejvíce Příběh tří bratří. Kiha byla velmi odpočinková a doporučuji ji každému čtenáři který je do světa HP blázen jako já. Nejlepší z celé doplňkové četby, dávám 87% (4.4 hvězdičky)

18.02.2020 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tato kniha byla neskutečně úžasná. Byla krásným zakončením celé ságy. Sice není mojí nejoblíbenější, ale to nic nemění na skutečnosti, že ji i tak považuji za skvělou. Sérii jsem četla už jako malá holka a čtu ji pořád dokola. Četla jsem i všechny ilustrované vydání, které zatím vyšly a jsem ráda za kreslené zpracování. Doporučuji. Dávám jí tak 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

18.02.2020 4 z 5

Tuto knihu mám nejradši, nejspíš kvůli vzpomínkám a myslánce, o Ronovi a Levanduli a samozřejmě o Brumbálovi a Harrym. Líbí se mi nejvíce, má dopodrobna propracovaný děj a je skvělá. Doporučuji. Dávám tak 92% (za mě 4.6 hvězdičky)

18.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

U této knihy která byla nejhorší na čtení (četla se mi skvěle, jen příšerně dlouho) jsem nejprve pochybovala, ale jakmile jsem ji přečetla do konce, stala se jednou z mých nejoblíbenějších. Docela mě štve, že hodně lidí tuto knihu vyloženě rádo nemá, ovšem pro mě byl tento díl jeden ze dvou nejlepších. Rozhodně doporučuji. Dávám tak 92% (4.6 hvězdičky)

18.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Kniha byla jedna z lepších ze světa HP a autorka rozhodně udělala veliký pokrok v ději. Doporučuji. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

18.02.2020 4 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Tuto knihu mám velmi ráda, je jedna z mých oblíbenějších a celkový příběh byl v ději posunut o veliký krok dál. Doporučuji. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

18.02.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Dvojka se mi líbila stejně jako jednička, děj byl skvělý a příběh taktéž. Doporučuji těm kteří nečetli a měli by to napravit. Sice to není tak záživné a skvělé jak nadcházející díly, ale stojí za to. Dávám 72% (za mě 3.6 hvězdičky)

18.02.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První kniha Harryho Pottera sice nebyla tolik dobrá jako ostatní díly, ale líbila se mi. Autorka nám krásně nastínila život u Harryho strýce a tety a také nádherné přivítání v Bradavicích. Rozhodně má své kouzlo a byla skvélá. Doporučuji těm co nečetli. Dávám 72% (za mě 3.6 hvězdičky)

18.02.2020

Nebezpečné přátelství Nebezpečné přátelství Katja Brandis

Kniha mě velmi potěšila, byla mnohem lepší a příběhem víc bohatší a velmi mě bavila. Děj se v mnoha ohledech posunul dopředu nejen díky výpravám. Nejlepší scéna byla ta v horách, menší bitka. Rozhodně doporučuji. Za mě 88% (4.4 hvězdičky)

Caragova proměna Caragova proměna Katja Brandis

Knihu mi doporučila kamarádka, už podle obalu vypadala velmi slibně a příběh nezklamal. Teď už má má své místo v mé knihovně a už se moc těším na pokračování. Doporučuji. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

Koruna Koruna Kiera Cass

Tato kniha byla sice lepší než dcera, ale i tak tomu moc nepřidalo. Hlavní hrdinka se mírně změnila a líbilo se mi jak se začala chovat pěkně k ostatním lidem (někdy). Líbilo se mi postavení Ameriky jakožto matky a Maxona jako otce, vlastně jsem se v knize těšila jen na tohle. Aspen se mi zdál docela v pohodě. V této knize a také v Dceři mi přišel více sympatický než s první trilogii. Doporučuji přečíst těm co četli Dceru. Dávám tak 55% (2.7 hvězdičky)

11.02.2019

Dcera Dcera Kiera Cass

Tato kniha, abych pravdu řekla mě docela zklamala. Nečekala jsem od ní nic, bylo to jen pro vytřískání dalších peněz, ale stejně mě zklamala. Mrzelo mě, že autorka přeskočila celé období kdy se Amerika "učila" svým vlastním povinostem z hlediska královny.
Tramtadadá a najednou tu máme osobně princeznu Eadlyn.
Na jednu stranu to bylo dobré to pozorovat z této stránky, jako princezny, ale první trilogie se mi líbili víc. Mnohem.
Už první kapitola mě přesvědčila v tom, že Eadlyn je prostě rozená princezna, která odjakživa vyrůstala na zámku v paláci. Chovala se tak i k dětem Marlee (třeba Josie) a bylo to na ní vidět jak je nesnáší.
Ale na druhou stranu se mi ta kniha taky docela líbila, nebyla špatná, až na hlavní hrdinku. Čtenářům kteří mají rádi celou trilogii Selekce moc nedoporučuji, mě osobně to trochu zkazilo sérii. Dávám knize 25% (za mě 1.3 hvězdičky)

16.01.2019 1 z 5

První První Kiera Cass

Jestli se mi líbily první dva díly ze Selekce až do tohoto, tak poslední díl trilogie Selekce byl jednoznačně značka Ideal. Moc se mi líbila America, více než v prvních dvou dílech. Konečně (KONEČNĚ) přestala být tak moc nerozhodná. Kiera Cass mě uměla čímkoli překvapit a když se blížil konec, byla jsem docela smutná. Nejvíce se mi líbil závěr autorky, neboli poslední asi dvě - tři kapitoly a epilog.
Tam to všechno vyvrcholilo a nejprve jsme si nebyli jistí, jestli to dopadne tak, jak to vypadalo, že to dopadne.
Kniha byla odpočinková, dávám jí 92% (4.6 hvězdiček).
Rozhodně doporučuji.

16.01.2019 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tato kniha se mi líbila ještě víc, než první díl. Bylo skvělé pozorovat ji, krále, Maxona a Aspena kterého moc nemusím. Ten milostný trojúhelník mi vadil velmi, nechápu proč Amerika tam moc váhá. Na druhou stranu se jedná o druhý díl, totiž výplň, takže to musí být trochu slabší. Ale jinak super kniha, doporučuji těm, co nečetli. Dávám 72% (asi 3.6 hvězdičky)

16.01.2019 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se mi moc líbila, Kiera Cass píše skvěle, když čtu jiné knihy je to tam rozebrané celé dopodrobna ale u této knihy to bylo jiné.
America se mi moc líbila i to jak se dokázala obětovat pro rodinu, i když byla příšerně nerozhodná. Odpočinková knížka, rozhodně doporučuji. Hodnocení je asi na 87% (4.4 hvězdičky)

16.01.2019 4 z 5