veronika4937 veronika4937 komentáře u knih

Babiččina kouzelná zahrádka Babiččina kouzelná zahrádka Sandra Dražilová Zlámalová

Opět velice zdařilá knížka od naší oblíbené autorky. Děti se zábavnou formou seznámí s různými druhy zeleniny a vše je doplněno nádhernými ilustracemi.

04.03.2022 5 z 5

To nejlepší z večerníčků 2 To nejlepší z večerníčků 2 Kateřina Závadová

Výběr pohádek mi přišel fajn, některé jsem ani neznala, ale nelíbil se mi příběh, který jednotlivé pohádky propojoval. Překvapilo mě, že pohádky Mach a Šebestová a Žofka, které miluju, se v knižní podobě hrozně špatně čtou.

27.02.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Doporučuji přečíst každému, kdo třeba zrovna není v životě spokojený nebo přemýšlí, co dál. Trochu jsem se bála, aby mě nezklamala, protože byla představována dlouho dopředu jako jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku, ale po dočtení tohle označení naprosto chápu.

23.02.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moje druhá kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Styl psaní mi přišel trochu podobný Jonasi Jonassovi (oba jsou Švédové). Měla jsem chuť se smát, brečet, občas oboje najednou. Opravdu krásná knížka. Audiokniha skvěle namluvená, určitě doporučuji.

21.02.2022 5 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Musím říct, že jsem téhle knížce křivdila. Poměrně dlouho jsem se nemohla začíst, v kapitolách ze současnosti mi vadil jazyk (nebo možná překlad?), kterým byly psané. Aby v dnešní době cca třicátník používal obraty jako 'dejte mi políbení' nebo aby si dva mladí lidé do třetího rande vykali, pak skončili v posteli a pak tedy přešli na tykání, to mi přišlo mimo. Nicméně později se děj více rozjel a byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Takže nakonec knížku hodnotím pozitivně, i když to asi není úplně příběh, ke kterému bych se v budoucnu vracela.

18.02.2022 4 z 5

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

Nádherná dětská knížka, přečetli jsme už poněkolikáté, dětem se moc líbí jak příběh, tak ilustrace. Myslím, že se hodí i jako první čtení pro malé školáky, je psaná většími písmeny. Těším se, až vyjde pokračování.

14.02.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knížku jsem si vzala do nemocnice, chtěla jsem něco super nenáročného a byla to dobrá volba. Ano, děj je opět úplně průhledný a autorka nepřináší nic nového, ale zároveň jsem měla díky popisům přírody chuť se zvednout a hned se vydat do Švýcarska a dát si tam nějakou dobrotu v útulné kavárně.

08.02.2022 5 z 5

Otec Vendelín a čtyři raubíři Otec Vendelín a čtyři raubíři Helga Mondschein

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství. Příběh je o čtyřech dětech, které byly u prvního svatého přijímání, takže příběh bych doporučila dětem zhruba ve věku 7 - 10 let.

05.02.2022 5 z 5

Opravdu krásný, i když smutný příběh. Některé knížky mají mnoho stran, ale za chvíli nevím, o ceny byly, tahle jich má naopak málo, ale jsem si jistá, že na ni jen tak nezapomenu. Audiokniha nádherně namluvená.

27.01.2022 5 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Opravdu nádherná knížka o hořko sladké lásce Mallory a Jakea. Žádná prvoplánová slaďárna, ale příběh se všemi radostmi i bolestmi života. Četla jsem jedním dechem. Moc se mi líbilo shrnutí na začátku každé kapitoly, co se v daném roce reálně stalo zajímavého, občas jsem se nestačila divit, jak už je to dávno, co byla například novinkou některá známá písnička a podobně.

25.01.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a nakonec hodnotím pozitivně. Vadila mi akorát retrospektiva, místy jsem se ztrácela, ale lépe se soustředím na psaný text než na poslech, takže chyba nemusí být v knížce. Pokud jste milovníci fyziky, nadchne vás knížka o to víc.

24.01.2022 3 z 5

Řemeslné pohádky Řemeslné pohádky Sandra Dražilová Zlámalová

Krásná dětská knížka s nádhernými ilustracemi. Krátké jednoduché pohádky, četli jsme se čtyřletým synem a moc se mu líbily.

17.01.2022 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

To byla taková krása! Moc hezký příběh, spousta zvratů a člověk si nemohl být jistý, jak nakonec vše dopadne. Četla jsem jedním dechem, celý příběh je dělený do krátkých kapitol a celý děj rychle utíkal. Zpočátku jsem se trochu ztrácela v postavách a generacích, ale zorientovala jsem se a nakonec to nebyl žádný problém. Trochu jsem viděla podobnost s romantickými útěky od Julie Caplin, ale děj je rozhodně propracovanější a nepředvídatelnější.

14.01.2022 5 z 5

Pěšky z Paříže do Santiaga Pěšky z Paříže do Santiaga Matouš Dvořák

Můžu se jen podepsat pod komentář Marfulky. Knížku jsem po pár kapitolách odložila, po nějaké době se k ní vrátila, prokousala se Francií, a Španělsko už mě bavilo. Kluky obdivuju obzvlášť proto, že se na cestu vydali poměrně nepřipravení, ale i přesto dokázali dojít až do cíle. Mrzí mě, že jsou v knížce jen černobílé fotky a ještě dost tmavé, takže toho na nich není moc vidět.

06.01.2022 4 z 5

Příběhy včelích medvídků Příběhy včelích medvídků Eva Košlerová

Tady není co vytknout, krásný komix s obrázky z oblíbeného večerníčku.

03.01.2022 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Mě tahle knížka nesedla. Eliza mi nebyla sympatická, příběh byl takový zvláštní a závěr mě zklamal úplně. Pokud se pustíte do čtení, připravte se na opravdu detailně líčené hrůzy, například když jedna vězeňkyně musela oběsit druhou. Zároveň se to tam hemží samou 'kurvou' a to ne jako označení dam z nevěstince, ale žen jako takových. Neříkám, že je knížka špatná, ale mě se nelíbila.

P.S. Poslouchala jsem ji jako audioknihu.

31.12.2021 2 z 5

Zachraňte včelku Belku Zachraňte včelku Belku Jaroslav Mottl

Tak tohle se moc nepovedlo. Štístka a Poupěnku naše děti milují, ale tenhle příběh teda nezaujal ani je a ani mě. Možná by byla knížka vhodnější až pro školní děti. Vadil mi i výběr jmen - Arachnes, Reginalda, Herabuk... Pro děti mi přijdou zbytečně složitá.

30.12.2021 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další pohádka pro velké holky, struktura příběhu se také nijak zvlášť nemění, ale za mě osobně Paříž, Kodaň a Island vedou (alespoň zatím :-). Jo a doporučuji přečíst nejdřív Paříž a pak až Chorvatsko, navazují na sebe.

29.12.2021 5 z 5

Kulíškovy neposedné příhody Kulíškovy neposedné příhody Sandra Dražilová Zlámalová

Na začátek musím říct, že Sandra Dražilová-Zlámalová je u nás doma oblíbená autorka. Kulíška jsme četli až po Bordelíně, Zbrklíkovi a Babiččině zahrádce a ano, pozdější knížky jsou vymakanější, ale i Kulíšek děti opravdu bavil a moc se jim líbily ilustrace. Knížka je celá hezky barevná a plná obrázků. Určitě je vhodnější spíš pro menší děti, maximálně mladší školní děti.

28.12.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka. Je neuvěřitelné, co člověk dokáže všechno zvládnout. Až jsem si připadala směšně, že si často připadám večer uštvaná, i když mám k dispozici všechny vymoženosti, jako je pračka, myčka, sušička atd. atd. Drsný příběh, ale napsaný moc krásně. Audiokniha se dobře poslouchala.

27.12.2021 5 z 5