Příběhy včelích medvídků

Příběhy včelích medvídků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343743/bmid_pribehy-vcelich-medvidku-5Cq-343743.jpg 4 8 4

Louka zase rozkvétá a všechno už je vzhůru – jak čmeláčci Brumda a Čmelda, tak jejich kamarádi Kvapník, červotoč, housenky motýla, ale i obávaný Pučmeloud. V sedmi příbězích se dozvíme, jak se čmeláčci ukryli pod strašidelným kloboukem, proč místo přesýpacích hodin měli hodiny rozsýpací, jak pomohli splešťuli blátivé zbavit se rýmy, jak zachránili Pučmelouda, jak opatřili nové boty Kvapníkovi, proč je honilo Sluneční prasátko a jak se potkali s kolibříkem v čarovné zahradě, kde s pomocí krtka zahnali slimáky. Po každém putování je však stejně nejlepší vrátit se domů k mamince. Komiksové zpracování 7 dílů televizního večerníčku, který se umístil na prvních příčkách v rámci ankety oblíbenosti z Večerníčkova pohádkového špalíčku.... celý text

85098211
22.11.2022 5 z 5

(audiokniha)
Tohle bylo tak milé poslouchání! ;-) Bonusem audioverze této krásné knihy jsou písničky, které jsou veselé a příjemné a mně se opravdu moc líbily. Stejně jako vyprávění zajímavých příhod dvou čmeláčích kluků Brumdy a Čmeldy, která mi doslova rozsvětlila ten dnešní podmračený den ;-). Předpokládám, že snad každé dítě (a určitě i spousta dospělých) zná příběhy nejen těchto dvou brášků, ale také jejich kamarádů Kvapníka nebo Pučmelouda a celé řady dalších obyvatel louky - hlavně z jejich večerníčkové podoby. Knize tedy dávám zasloužených pět hvězdiček a doporučuji ji nejen dětem, ale i dospělým, kteří ve svém srdci zůstali malými nezbedy :-).

veronika4937
03.01.2022 5 z 5

Tady není co vytknout, krásný komix s obrázky z oblíbeného večerníčku.

popeluška
14.04.2020 5 z 5

Krásný komiks, který vyloudí na tváři úsměv. Co víc si přát :-)

Magdalena5
13.05.2017 5 z 5

Tak konečně se mi podařilo dostat darem letošní knihu a uzavřít čtenářskou výzvu 2017, ale radost mi kalí dnešní zpráva o odchodu pana Kahouna, původního autora včelích medvídků, do pohádkového nebe. Díky za vaše krásné knížky.

Autorovy knížky

Eva Košlerová
česká, 1932
2017  88%Příběhy včelích medvídků

Kniha Příběhy včelích medvídků je v