Veronicess Veronicess komentáře u knih

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor Oliphant úplne zatriasla mojím svetom. Pri čítaní som si prešla celou škálou emócií. Smiala som sa, plakala, bola som hrdá a užasnutá, nahnevaná, vystrašená, šťastná a prekvapená. Vôbec som nečakala že budem toho cítiť tak veľa. A teraz som do tejto knihy úplne zamilovaná.

Spočiatku sa zdá, že Eleanor je veľmi čudná postava. Ale s počtom prečítaných stránok ma očarila svojím srdcervúcim spôsobom. Chcela som ju objať a nikdy nepustiť. Asi ešte nikdy som na konci knihy nebola tak hrdá na postavu ako tu. Pritom sa mi strašne páčilo, že to dokázala sama pre seba, a nie preto že stretla lásku a tá ju zázračne vyliečila. Toto bola kniha o Eleanor a jej ceste a to bolo na nej úžasné.

Táto kniha je jedna z tých nezabudnuteľných, čo s vami ešte dlhé roky zostane.

09.01.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po dočítaní poslednej strany som zostala so slzami v očiach a úsmevom na tvári. Medvědín bola tak krásna kniha, plná úžasných postáv, ľudskej nátury, lásky pre rodinu a smútku. Vyvolala vo mne obrovské množstvo pocitov. Všetky hviezdičky pre Frederika Backmana.

06.02.2019 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Po tom, čo som sa absolútne zamilovala do Šiestich vrán, som sa trošku bála aby ma Prohnilé mesto nesklamalo. A viete čo? Táto kniha bola dokonalá. Bol to taký pocit ako mať v jeden deň narodeniny, Vianoce, vyhrať lotériu a stretnúť lásku svojho žvota.

Kniha je plná akcie, humoru, vynaliezavosti, chytrých dialógov a neuveriteľného kutia pyklov ;) Nebol tu jediný nudný moment, len jeden zvrat deja za druhým. Až mi bolo ľúto že už je skoro ráno a ja už naozaj musím ísť spať a nemôžem ešte čítať.

Kvalita písania a character development (sorry, neviem ako to je po našom) boli v tejto celej sérii na úlne inom leveli, v porovnaní s Grišou alebo Wonder Woman od Leigh. Nieže by sa mi tie nepáčili, ale myslím že séria Šesť vrán je jej majstrovské dielo. A pre mňa jedna z mojich najobľúbenejších.

Teraz si to bežte prosím všetci prečítať, lebo naozaj to stojí za to.

27.04.2018 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Koláčky a spiklenci je jedna z tých knižiek, ktoré po dočítaní obíjmete so šťastným úsmevom na tvári a nechcete ju už viac pustiť.

Knižka bola úžasná, veľmi dobre sa čítala, a okamžite od prvých riadkov mi prirástla k srdcu. Veľmi sa mi páčili super nové postavy, hlavne s Magdou a Luckou by som chcela byť kamarátka, myslím že by som mala o zábavu postarané na veľmi dlho dopredu :)

Som moc rada že príbeh Daniela a Kita dostal pokračovanie, mohla som si prečítať viac o mojich obľúbených hrdinoch, spoznať ich minulosť a prežiť s nimi dobré aj zlé.

Za mňa fakt super a už sa moc teším na autorov fantasy príbeh.

26.05.2019 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Wow. Som veľký fanúšik všetkého týkajúceho sa alternatívnych realít a táto kniha bola presne to čo som potrebovala. Veľmi sa mi páčilo ako boli vysvetlené všetky vedecké veci a ako to fungovalo.

Kniha sa nedala odložiť, proste som musela čítať ďalej. Jediný problém som mala v okamihu kedy sa okolnosti milión krát skomplikovali a už bolo všetko na mňa až moc zamotané. Ale stále to bol jeden ohromujúci zvrat a klobúk dole autorovi že ma dokázal takto prekvapiť.

Bola to perfektná kombinácia drámy a úžasnej vedy a rozhodne by som knihu všetkým doporučila

21.08.2018 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Prišlo mi, ako by sa táto kniha nádherne dotkla môjho vnútra. Bolo to jedno z najlepších čítaní tohto roku. Postavy, dej a emócie ktoré táto kniha vyvolala boli neskutočné.

16.05.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Hmm toto čítanie bolo rozhodne zaujímavé. Za vytvorené napätie a schopnosť udržať čitateľa prikovaného na zadku a neschopného prestať čítať dávam plný počet bodov. Za všetko ostatné už menej.

Moc sa mi nepáčil štýl písania, ale so vzrastajúcim napätím a túžbou vedieť čo sa to tam preboha teda stalo, som si postupne zvykla. Kniha by kľudne mohla byť o polovicu tenšia, vzhľadom na to že v prvých troch štvrtinách sa vlastne vôbec nič nestalo. Na tú poslednú časť sa ale vôbec nesťažujem, tá bola dokonale mrazivo desivá.

Nepovedala by som, že to bolo zrovna literárne majstrovstvo, ale rozhodne to bola napínavá a zaujímavá kniha, ktorá sa vám dostane pod kožu.

04.03.2018 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Asi ešte žiadna kniha mi tak moc nezlomila srde ako táto. Väčšinou keď čítam o fiktívnych postavách, je to také trochu odosobnené. Áno, rada by som objavila v sebe magické schopnosti a vydala sa zažiť nejaké dobrodružstvo, ale bohužiaľ je veľmi nepravdepodobné, že sa mi to niekedy stane.

Táto kniha ťala do živého. Pri pomyslení že toto všetko sa stále deje, že práve v tomto momente existujú tisíce malých dievčatiek, ktoré sú nútené vydať sa za starých tyranských manželov, ktoré sa stávajú majetkom muža a nie sú považované za rovnoprávne bytosti, ma to hrozne bolí. A že existujú celé národy ľudí, ktorým to príde v poriadku, bolí ešte viac. Vlastne som len vyhrala lotériu a narodila sa v krajine, kde sme na tom aspoň v tomto ohľade lepšie.

Kniha bola úžasná. Rozhodne si ju prečítajte.

20.01.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Úžasné. Tak veľmi čtivú knižku som už dlho nečítala.

V knihe sa nachádzajú 4 príbehy 4 rodín, kde každá sa potýka s inými problémami. Či už riešia neposlušné vnúčatá, zahýbajúceho manžela, generačnú priepasť medzi staršími a mladými ľuďmi, ľudskú nevraživosť či nepodarené deti, každý jeden príbeh bol naprosto jedinečný a mal svoje vlastné čaro. S postavami som sa tak zžila, až mi bolo vždy ľúto že daný dej už skončil a začína iný. Vôbec sa od toho nedalo odtrhnúť. A ten jazyk bol čerešničkou na torte. Atmosféra ktorú autorka vytvorila je naozaj nezabudnuteľná.

28.08.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Illuminae bola bomba. Nečaka som že kniha bude až taká super. Trošku som sa bála že mi bude vadiť štýl písania, ale vôbec, čítalo sa to skoro samo a bolo to absolútne úžasné. Všetko. Ani sekundu som sa nenudila. Všetkých tých 600 strán som prečítala asi za deň, vôbec sa nedalo od toho odtrhnúť. Veľmi sa mi páčilo že sa dej nesústredil na romantický príbeh, skôr bola láska len tak v pozadí a celé to bolo o vesmíre, zlých korporáciách a o naprosto geniálnom scvoknutom AI, ktorý sa nedá nezamilovať si.

27.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Harry je proste srdcovka :) dá sa čítať keď vám je desať, a dá sa čítať kedykoľvek v dospelosti. Osobne sa veľmi teším až raz budem mať deti a budem im Harryho Pottera čítavať pred spaním.

01.02.2018

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha čo vám zlomí srdce. V dobrom :) Nechá vás absolútne sa zamilovať do jej postáv, ich osudov a tragédií. Budete sa smiať a plakať, a trošku si uvedomíte že to vlastne s vašim životom nie je až tak zlé.

18.01.2018 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Tento zvláštny detektív nadprirodzena si získal moje srdce. Bolo to milé, chytré, zábavné a donútilo ma usmievať sa ako šialená. Veľmi sa teším na ďalšiu časť.

09.08.2018 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Povedať že táto kniha bola komplikovaná, by bolo veľmi podhodnotené. Celý čas balancovala na veľmi tenkej čiare medzi tým čo je a nie je morálne akceptovateľné. Názov knihy nádherne zhŕňa celú jej podstatu.

Príbeh vás vtrhne do deja od prvej strany a nepustí. Nedalo sa to odložiť a prestať čítať. Veľmi sa mi to páčilo.

Myslím že to nebude kniha pre každého a veľa ľuďom sa nebude páčiť čo a ako sa tu odohralo. Ani ja nie som po jej dočítaní ešte úplne v poriadku. Čítanie bol celkom unikátny zážitok, ale som veľmi rada že som sa k tomu dostala.

09.08.2018 4 z 5

Lovci mikrobů Lovci mikrobů Paul de Kruif

Úžasná kniha pre všetkých mladých vedcov a lekárov. Pre mňa ako mikrobiológa je to veľký poklad. A myslím že určite sa bude moc páčiť aj neodbornej verejnosti. Zaujímavou a pútavou formou sa tu dozvedáme o histórii a o veľkých mužoch, bez ktorých by súčasná veda bola v oveľa horšom stave. Príbehy sú tak zaujímavo napísané, že vám to ani nepríde a pri čítaní sa vlastne aj niečo naučíte.

01.02.2018

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Po prečítaní som ju kúpila všetkým svojím kamarátkam na Vianoce. Lebo každý potrebuje v živote aspoň štipku tohoto krásneho príbehu, ktorú Rainbow pre nás napísala.

Kniha mi prišla veľmi skutočná, akoby sa odohrávala niekde vedľa na ulici. Páčilo sa mi, že aj keď sme boli pozorovateľmi tejto neobyčajnej prvej lásky, kniha vôbec nebola zbytočne presladená alebo plná klišé. Na svoju žánrovú kategóriu mi prišla výnimočná. Je to jedna z mojich najobľúbenejších a veľmi rada sa k nej vraciam.

30.01.2018

Keď som knihu prvýkrát pred prečítaním držala v rukách, prišla na mňa taká vlna nostalgie a spomienok, až mi bolo od dojatia do plaču. Bolo to super zase čítať o mojich obľúbených postavách a znovu sa ponoriť do tohto kúzelného sveta.

Ak budete myslieť na to, že sa nejedná o pokračovanie kníh o Harrym, ale o scenár divadelného spracovania a nečakať od knihy literárne majstrovstvo pani Rowlingovej, bude sa vám páčiť.

Mne osobne sa veľmi páčila a už sa teším až si hru pozriem v divadle (budúci december, juch :) )

15.01.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Táto kniha mi prišla ako keby sa Breakfast Club, Gossip Girl a Pretty Little Liars stretli a spravili si party. A snažili sa vyriešiť vraždu. Bolo to pútavé, napínavé a zaujímavé.

Ale..hej, je tam ALE. Postavy boli proste moc klišé. Čo by samo o sebe nebol až taký problém. V podstate mi všetci boli sympatickí a veľmi pekne sa vyvájali.

Ale vôbec sa mi nepáčilo ako sa táto kniha stavala k určitým citlivým témam. Nehovorím že nie je dôležité písať o takýchto veciach, ale dá sa to spraviť oveľa oveľa lepšie. Napríklad, aby v knihe pre mladých ľudí matka povedala svojej dcére "Ak povieš nie príliš veľa krát, niekto iný nakoniec povie áno" a absolútne vôbec nikde v celej knihe nevysvetliť že tento postoj je nesprávny, mi príde úplne neskutočné. Chápem že to bola hrozná matka, ale aj tak. Nechcem sa tváriť ako nejaká citlivka, ale naozaj by som nechcela aby si moja budúca násťročná dcéra toto prečítala.

Tiež som bola celkom sklamaná z toho ako to skončilo. Vrah bol celkom predvídateľný a jeho dôvody mi prišli veľmi slabé a patetické.

Mám celkom zmiešané pocity z tejto knihy. Dobre sa mi čítala a nebola úplne zlá. A mala veľký potenciál, ktorý v niektorých oblastiach zostal nevyužitý.

08.01.2018 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Niekedy musíme byť vďační Holywoodu, lebo inak by sme mohli prehliadnuť klenot ako je toto, a bola by to fakt škoda.

Táto kniha vo mne vyvolala neskutočne veľa rôznych pocitov. Niektoré časti knihy boli krásne, zaujímavé, intímne a erotické, s nádhernou prózou. Pripadalo mi to ako ľúbostný list knihám a čítaniu. Boli tu však aj časti ktoré ma zmiatli, nahnevali a nudili. Jeden moment som túto knihu milovala a za chvíľu som sa modlila nech už ju preboha dočítam. Niekedy som zbožňovala vzťah medzi Eliom a Oliverom, inokedy mi obočie vystreľovalo tak vysoko až nebolo vidieť cez vlasy.

Frustrovala ma občas táto kniha? Ale áno. A zároveň to bola jedna z najlepších čo som v poslednej dobe čítala. Pripadalo mi že je o každom jednom z nás. Záverečná časť sa mi tak páčila že som sa pri čítaní skoro rozplakala na ulici.

Dej mi své jméno nebude pre všetkých. Ja mám z nej stále také krásne rozporuplné pocity. Ale donútila ma premýšľať a donútila ma cítiť. A to dobré knihy robia.

21.06.2018 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Krásne ilustrácie dokonale vystihujúce Anne-inu povahu. Pripadala som si akoby som jej videla do duše. To ako videla svet a jej humor sú tu krásne vykreslené. A doslov ma rozplakal.

01.06.2018 5 z 5