veronica 01 veronica 01 komentáře u knih

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Skvělé! I když jsem nějaký fanda středověku a tahle tématika jde celkem mimo mě, tak tohle mě nadchlo. Kdyby to šlo, dala bych hodnocení 4,5 hvězdy. Tu poslední polovinu hvězdy z hodnocení bych odebrala za to, že některé části knihy mi přišly moc rozvleklé. Situace jsou ve většině případů popsané tak dobře, že jsem před sebou celý příběh viděla tak, jakoby to byl film. Ještě bych vyzdvihla velice dobře propracovanou psychologii jednotlivých postav a dokonale vystavěný a nečekaný konec. Planxty Bastian. A jen tak na konec: jednou bych to moc ráda viděla ve filmovém zpracování.

07.06.2015 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Po přečtení knihy byl můj dojem takový nijaký. Nemůžu říct, že bych se u čtení nudila, ale kniha na mě nijak nepůsobila a to je pro mě velké mínus, neměla jsem z toho vůbec žádný pocit. Bylo mi úplně jedno co se s postavami stane a kam se vlastně celý příběh dostane a jak to celé skončí (a dopadlo to přesně tak jak jsem si myslela). Zkrátka, je to kniha, která je tak trochu ''bez chuti''

26.05.2015 3 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Ovocná morčátka mě pobavila. I když mě Bonfiglioliho další tvorba neláká, tak tohle bylo velice příjemné čtení a moc jsem se u toho bavila.
Možný SPOILER! Nenechte se zmást, s filmem to má společného jen skutečně velice málo.

15.05.2015 3 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Zářný případ knihy, která je úplně o ničem. Když už jsem měla pocit, že se děj pomalu ale jistě rozjíždí, tak následujících sto stran bylo o ničem. Navíc my všechny postavy přišly nesympatické a nedokázala jsem jim fandit nebo si tam najít třeba jen jednoho oblíbence. Nejsem si jistá, jestli budu tvorbu Sarah Watersové v nejbližší době ještě vyhledávat, kniha Špičkou jazyka se mi sice líbila, ale Malý vetřelec mi nesedl. Navíc jsem začala nesnášet autorčin oblíbený výraz "kotníky prstů"

04.05.2015 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Se Zlodějkou knih se budu loučit ještě hodně dlouho. Naprosto jsem si zamilovala Liesel, Maxe, Rudyho a Hanse s Rosou. Vůbec bych se nenechala odradit délkou knihy, nebo tím, že si člověk musí pár stránek zvykat na styl vyprávění. Nádherné.

21.03.2015 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Tuto knihu bych definovala jako jedno velké čtenářské zklamání. Občas to vypadalo velice slibně, hlavně celá druhá část knihy se mi velice líbila (tato část byla bohužel ale také nejkratší), ale jinak to bylo utahané, nudné a nekonečné. Film je pro mě nesrovnatelně lepší.

28.02.2015 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Kniha, která neurazí ale ani nějak zvlášť nenadchne, odvypráví svůj příběh a nic dalšího nenabídne. Celkový dojem kazí jen neskutečně lacině vypadající přebal.

27.01.2015 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první a také (zřejmě) poslední kniha od Kinga. Musím přiznat, že začátek se mi zdál skvělý, ale ve druhé části knihy, která se zabývá maturitním plesem se to všechno zvrtlo a přišlo mi to až moc popisné, rozvleklé a neskutečně roztahané (skoky v čase, svědecké výpovědi, články z novin, úryvky knih, spousta scén bez kterých by se kniha obešla...). Celkově mi to nepřišlo ani jako hororová literatura.

10.01.2015 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Opět jsem nadšená stejně jako z prvního dílu. Řekla bych, že jsem se nenudila ani chvilku. Posledních asi 150 stran jsem dala na jeden zátah, protože jsem se od toho nemohla odtrhnout. Ale abych knihu jen nechválila, tak musím říct, že parta podivných dětí byla ze spárů netvorů až nápadně často zachráněna jen díky různým náhodám. Také epizoda s malou Esme a její podivnou sestrou Sam mi přišla tak trochu navíc a myslím, že bych se bez ní obešla. Co ale všechny tyhle moje výtky odsouvá pryč je naprosto skvělý a překvapující konec, díky kterému se moc těším na třetí díl!!!

01.01.2015 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Přeslazené až hrůza, hlavně konec. Prvním dílem jsem byla nadšená, ale tohle mi přivedlo na myšlenku, že se na čtení posledního dílu snad ani netěším.

18.11.2014 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Příliš popisné a někdy zdlouhavé. Sice nerada, ale musím se přiznat, že filmové zpracování se mi zdálo o dost lepší.

01.11.2014 3 z 5

Až se mě někdo zeptá na moji úplně nejoblíbenější knihu za všech, tak odteď rozhodně odpovím: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Já bych vůbec neřešila, jestli to to spíš kniha pro děti nebo ne, protože je to naprosto skvělé!

18.10.2014 5 z 5

Madonna - proměny vévodkyně sexu Madonna - proměny vévodkyně sexu Daniel Stern

Zřejmě ta nejhorší kniha jakou jsem o Madonně zatím četla. Je tu spousta omylů, neověřených drbů a nepřesností, až jsem se u toho musela občas smát. Autor má zřejmě zmatek v celé Madonnině diskografii včetně názvů alb nebo se mu pletou také názvy jednotlivých skladeb. Snad po celou dobu čtení jsem měla pocit, že sám autor Madonnu zrovna moc nemusí a snaží se na ni naházet co největší množství špíny jaké jen jde, také dost často přehání a vidí okolo Madonny erotiku a sex i tam kde vůbec není. Ale abych o knize řekla také něco pozitivního, tak jsou tu moc hezké fotografie (ale občas doplněné dost bizarním, nebo až přihlouplým popiskem).

31.05.2014 2 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Pomalejší rozjezd, kterým když se člověk prokouše tak rozhodně nebude litovat. I když nejsem unešená keltskou minulostí, tak jsem pak nemohla knihu odložit a nakonec mi bylo líto, že jsem knihu dočetla tak rychle.

03.04.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem to jen protože jsme to měli v povinné četbě, ale nechápu, jak nám tam tohle mohli dát. O samotném autorovi jsem skutečně nikdy neslyšela a příběh na mě nějak nepůsobil. Použiju slova svojí kamarádky: ,,Byla jsem ráda když to na ně spadlo a byl konec!" Příběhy odehrávající se ve válce mám ráda, ale tohle mi nějak nesedlo.

30.05.2012 2 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Rychlé. Jednoduché. Povinná četba. Kniha na jeden večer, ale rozhodně ne ztracený čas. Jak se mi poprvé do té knihy nechtělo, tak jsem ji pak přečetla opravdu rychle a skutečně se mi líbila. Sice mě další tvorba Oty Pavla neláká, ale tohle mi opravdu sedlo.

26.05.2012 4 z 5