Mortdecaiův záhadný případ s knírem ekniha

Světem protřelý aristokrat, excentrik a obchodník s uměním Charlie Mortdecai, zaujatý právě kultivací nové ozdoby svého horního rtu, je povolán do Oxfordu, aby v roli neoficiálního vyšetřovatele přišel na kloub tragické nehodě tamní profesorky provázené řadou podezřelých okolností. Cesta k odhalení pravdy o celém případu se však ukáže být mimořádně spletitá a neohroženého pátrače čeká řada těžkých zkoušek v podobě brutálních násilníků, tajnůstkářských bankéřů, řecky psaných poznámek, záludností zákonů optiky či půvabných ruských agentek. Navzdory všem překážkám spěje Charlie neochvějně k cíli své mise - jak ale tuší, ani ten nejďábelštější z protivníků neprověří jeho schopnosti tak jako jeho neodolatelná žena Johanna, odhodlaná nevpustit jej do manželského lože, dokud se nezbaví svého tolik hýčkaného kníru......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236927/big_mortdecaiuv-zahadny-pripad-s-knirem-236927.jpg 3.3137

Charlie Mortdecai 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Paseka

The Great Mortdecai Moustache Mystery, 1999

Kniha Mortdecaiův záhadný případ s knírem

petr8467
27.12.2021

Po 675. vtipu na stránce 57 jsem vypnul a knihu dočetl z povinnosti

jaroiva
21.10.2021

Humor... Ale tohle je ten, který mi nesedí. A když si odmyslím humor, pak už nic zajímavého nezbývá.

Awča
15.04.2021

Lehké čtení pro pobavení.
Místy jsem se smála nahlas.
Od půlky to přestalo mít šťávu, ale díky skvělému přednesu pana Hlavici jsem vytrvala až do konce (posloucháno jako audiokniha).

maris123
15.06.2020

Toto není detektivka. To je krásná ukázka anglického humoru na způsob P. G. Wodehouse. Bohužel kniha zůstala nedokončená a závěr dopsal a knihu k vydání připravil někdo jiný. Na dějové lince je to poznat, na břitkém vtipu naštěstí nikoliv.

OnlyFour
24.03.2020

Po tretine mi už unikal text niekam dopreč. Ja tieto strelené rozvité omáčky nezvládam čítať. Ale dala som to :) Bavilo má tých pár konverzácií Charlieho s manželkou, jeho ‘knír’ a bola som zvedavá kto je vrah. Toť vsio, knižka pocestuje ďalej.

TomHr
16.03.2020

Charlie Mortdecai je hrdina bez bázně a hany! Delikátní chirurgický zákrok v oblasti jisté zadní partie byl sice zkouškou jeho statečnosti, navíc je plně zaměstnán obhospodařováním paloučku, který nechává rašit pod nosem, ale jinak se s plným nasazením vrhá do rozlousknutí zapeklitých záhad. Stane vždy v čele, zejména pokud se jedná o vybrané laskominy k obědu. Stejně tak neohroženě se dokáže vypořádat s drahými alkoholickými nápoji. Jeho vůdcovské vlohy se zvýrazní, jakmile dojde na co nejrychlejší opuštění bojiště. Ovšem při řešení záhadného úmrtí vysokoškolské profesorky stane tváří tvář nejen ďábelskému doktorovi, ale i mezinárodním zabijákům, a tak o nějaký ten štulec či přímo ránu do nosu není nouze.
Knížka decentně dávkuje pravý anglický humor, nadsázku a ironii. Sympatický hlavní hrdina je vlastně antihrdina, který nicméně občas musí vzít rozum a palnou zbraň do hrsti. Záhadný případ s knírem je zábavný a správně střelený a tak je vlastně škoda, že kniha tak rychle a skončila - neskončila.

soukroma
23.04.2019

Plné bonmotů, skvělých hlášek, vtipných dialogů, postřehů, přirovnání - prostě parádní konverzační komedie s detektivní zápletkou a neodolatelým hrdinou. Díky tomu pointy skvěle vynikly i ve filmu (ten se mi také líbil, přestože hlavní herci nepatří k mým oblíbencům).
Jakkoli to svádí k rychlému čtení čistě pro zasmání, je lépe zvolnit a vychutnat si autorův byť svižný, tak řádně suchý anglický humor (s mnoha různě hlubokými odkazy zejména v britském kulturně-historicko-akademickém kontextu) pěkně pomaloučku polehoučku, aby nic neuniklo a vše vyniklo ... a aby toho nebylo přeci jen až moc najednou (četla jsem proto trochu na pokračování a nelituji). Jen ten konec byl vážně připitomělý, nesouvisle a nehezky potřeštěný ve srovnání s celým vtipným textem.
Nemiř na mě tou věcí je rovněž skvělý Mortdecaiův případ.

05.03.2019

(audiokniha)
Příběh má svižné tempo, břitký humor a zajímavou detektivní zápletku, jedním slovem: je vynikající! Kniha se mi strefila do vkusu, i když hlavní hrdina není tak úplně sympatický (jak to typicky bývá) - a přece si čtenáře, případně posluchače získá. Zda je to interpretací Lukáše Hlavici, který odvedl svoji práci na jedničku, to ať posoudí už každý sám. Případ jako takový je výborný a skvěle vymyšlený, ale děj má několik (málo) hluchých míst, které by snad ani v knize být nemusely. Protože se mi ale jinak autorův jiskřivý humor moc líbil a nutil mne po celou dobu poslechu se usmívat, dávám poctivé čtyři hvězdičky :-).