vera4669 vera4669 komentáře u knih

Temný příliv Temný příliv Peter Temple

Kniha se mi hodně líbila, ale něčeho tam bylo moc, celkem špatná orientace ve jménech, konec to ovšem vylepšil, nicméně si myslím, že kniha mohla být i poloviční. Každopádně na další díl se určitě budu těšit

20.07.2021 4 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Pro mě také o dost slabší kus než ostatní knihy, možná to chce malou pauzičku před dalším pokračováním :-) Trvalo mi se začíst a málem jsem ani nedočetla ..

12.07.2021 3 z 5

Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

Tak jsem se pustila do nového autora - kniha mě hodně zaujala, občas trošku zdlouhavé, hodně postav, ale jako celek nadprůměrná, místy jsem se zasmála, místy byla napnutá a těším na čtení dalšího pokračování, Jack Irish je velký sympaťák :-)

01.07.2021 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Kniha vypadala dobře, brutální mi to až tak nepřijde, ale ano, popisovat autor opravdu umí.. Od začátku jsem byla napjatá, kniha mě bavila, ale zase ten konec.. Šup šup a pořádně nic zajímavého, vůbec mě konec nebavil. Jako celek průměrná detektivka s pár nechutnými popisy (pokud je někdo citlivka :D)
Ještě dám sérii třetí šanci a uvidíme

25.06.2021 3 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Trošku jsem se knihy bála, protože jsem si myslela, že bez Davida to nebude možná ono. Zbytečně strachy.. Sice více jmen a linek, ale krátké kapitoly držely moji pozornost na maximum a stále jsem si říkala proč? A co se se z toho vyklube? Skvělé vystupňované napětí, přečetla jsem během jednoho dne a zase budu vyhlížet další knihu :)

20.06.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Poslední díly byly hodně o ničem a stále a dokola trauma Kim, ale tenhle díl mě bavil, od začátku napínavé, Kim se konečně chovala relativně normálně, jen konec nebyl překvapením, tak nějak jsem ho čekala, ale po delší době mě autorka potěšila, tak uvidíme, jaká budou další díla

13.06.2021 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Díl určitě znovu nasazuje laťku vysoko, napínavé, od začátku si s námi autor hraje a rozplétá nitky, nic není jak se zdá a ten závěr? Musím jen doufat, že autor napíše pokračování, jinak mě pěkně naštve :))

12.06.2021 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Kniha se četla dobře, ale některé pasáže byly zdlouhavé a měla jsem chuť přeskakovat odstavce.. Bohužel jsem ani nebyla nijak napnutá a něco to tomu chybělo. Jeden ze slabších dílů, tak si dám hned poslední, snad bude lepší :)

06.06.2021 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhý díl mě bohužel vůbec neoslovil ani nebavil ... po prvotním dílu jsem byla natěšená, ale další knihu si nechám ujít. Velmi slabé

02.06.2021 2 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Rozhodně mnohem lepší kniha než Zamkni poslední dveře, to bez debaty, ale přesto hodně průměrná. Sice se četla dobře, ale ze bych byla napnutá to ne, konec zvláštní a žádný wau efekt se nekonal.. Neurazí ani nenadchne

28.05.2021 3 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Kniha se četla velmi dobře a bylo to příjemné překvapení, nicméně jsem nějak tušila celou dobu jak to dopadne a to se taky stalo, teda žádný moment wau nebo překvapení, vše takové předvídatelné.. Ale určitě stojí za přečtení

23.05.2021 4 z 5

Skvěle zakončená trilogie :-)) já jsem víc než spokojená, knihu jsem hltala stránku za stránkou a 700 stran uteklo jako nic, napínavé, úžasně propracované, všechny 3 díly vřele doporučuju :-)

17.05.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasné.. Dokonalé.. Lisbeth mě neskutečně baví, kolikrát se i nasměju, když teda napětím nehltám každou stránku.. Naprosto skvěle propracovaná série a jsem zvědavá na třetí díl, který musím okamžitě začít, opravdu jedna z nej trilogií (beru jako trilogii, pokus o pokračování číst nebudu :) )

08.05.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jsem ráda, že jsem neviděla film, jinak už bych se do knihy nepustila, známe to, film se knize rovnat nemůže a o hodně bych přišla. Úžasná kniha, která nedá ani na vteřinu oddech a žene vás na konec v bleskovém tempu, jsem úplně nadšená a hned si dám další díl :)

29.04.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Autorka se nekompromisně zařazuje mezi moje top autory.. Třetí kniha a pořád stejně promyšlená úžasná jízda, napětí od začátku až do konce a ten konec? Pecka, za den přečteno a můžu zase vyhlížet nový díl :)

24.04.2021 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Co si budeme povídat - Servaz je jen jeden a neubránila jsem se trošku srovnávání. Začátek byl slabší, ale pak se to slušně rozjelo a jako celek mě kniha bavila, konec hodně překvapil, až jsem trošku nevěděla, co si myslet. Absolutně zkurvenej příběh prostě :D

20.04.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se těšila, odložila jsem rozečtenou knihu a pustila se do této. Těžké téma. Kniha je skvěle napsaná tak, že jsem ji prostě dala za pár hodin. Ovšem pochmurná, smutná, zvláštní. Znova už bych si ji asi nepřečetla, mám rozporuplné dojmy, ale za přečtení určitě stojí.

17.04.2021 4 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Tomuhle dílu nejde upřít, že se hodně dozvíme o postavách.. bohužel první půlka knihy byla nijaká, pasáže s mladou Amandou zdlouhavé a tato osoba je mi ve všech dílech nějak nesympatická .. Will tady taky byl občas na pěst, ale druhá polovina knihy hodnocení vylepšila a musím uznat, že ač to vypadalo i na nudný konec tak to dopadlo zcela opačně a bylo to pár velkých překvapení, takže jako celek průměrná detektivka, autorka je pro mě jako na houpačce, jeden díl skvělý, jeden slabota. A co mi upřímně vadí - dlouhé kapitoly. Někdy klidně 30 a více stran, to je peklo, když člověk čte třeba na cestách do práce. Osobně mám radši krátké a svižné kapitoly. Ale další díl si stejně zase přečtu :)

09.04.2021 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak - plný počet dát nemohu. Od začátku to mělo tempo, četlo se to skvěle, ale .. pomalu co kapitola, to nové postavy, a musím přiznat že někdy v půlce jsem se fakt musela snažit, abych se v tom neztratila, doslova jsem ztrácela nit... potom pořádný rozjezd, ale závěr? Najednou hop-šup a konec, myslím, že závěr si zasloužil více stran a trochu lepší rozepsání .. takže prvotina to nebyla špatná, a uvidíme co přinese další díl. Kniha nebude sedět tomu, kdo se ve více postavách ztrácí :)

01.04.2021 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Bohužel, hodně podprůměrná kniha. Ani jedna dějová linka nebyla zajímavá, jedna velká nuda, což jsem nečekala, ale do další knihy určitě nepůjdu, protože do téhle jsem se vyloženě nutila. Za mě ne

28.03.2021 2 z 5