☰ menu
vera4669

Přečtené 417Na hraně
leden 2023 (18.-27.)
Na hraně 2022, Danielle Girard

Za mě bohužel horší než první díl... První polovinu knihy jsem se musela doslova ke čtení přemlouvat.. Druhá půlka už byla čtivá, ale nijak zvlášť napínavá..bohužel proto nižší hodnocení, průměrná kniha


Vdovy
leden 2023 (19.-24.)
Vdovy 2023, Pascal Engman

Třetí díl a opět musím dát plný počet... :) jsem nadšená, zajímavá témata, psáno tak, že prostě musíte číst dál a dál, Vanessa patří mezi mé oblíbence a snad se dočkáme dalších knih :)


Lucia
leden 2023 (13.-18.)
Lucia 2022, Bernard Minier

Tak nějak jsem celou dobu věděla... A myslím, že kdyby knize chybělo 100 stran, tak se nic nestane.. Minier je můj oblíbenec, ale také mám pocit, jakoby mu docházel dech. Kniha se čte dobře, ale některé pasáže jsou nudné, že máte chuť přeskakovat na další stránky, protože o nic nepřijdete. Snad se brzo dočkáme Miniera v jeho skvělé formě v další knize :)


Slib
leden 2023 (09.-13.)
Slib 2022, Sharon J. Bolton

Sharon je prostě sázka na jistotu :) další skvělá kniha autorky, která nasadí tempo a nepustí až do konce... Megan si s nima skvěle hrála a vůbec se jí nedivím, opravdu stojí za přečtení :)


Nedokončený rukopis
leden 2023 (03.-09.)
Nedokončený rukopis 2022, Franck Thilliez

Jedním slovem WAU...tohle je PAN autor.. Černá smrt byla skvělá kniha a jak je napsáno na konci, konec jsem si nechala na přečtení až po Nedokončeném rukopisu...geniální, originální, zvrácené.... Určitě ne pro slabé povahy :) obě knihy mohu jen a jen doporučit


Jedna dobrá vec
prosinec 2022 - leden 2023
Jedna dobrá vec 2022, Alexandra Potter

Autorka opravdu zraje jako víno... Úžasná milá knížka, která krásně odreaguje :)


Playlist
27. prosinec 2022
Playlist 2022, Sebastian Fitzek

Po dlouhé době kniha od Fitzeka a opět nezklamal... Propracované, zajímavé, přečteno v jeden den, nešlo jinak :) prostě autor je sázka na jistotu, že se nudit nebudete


Mé lži
prosinec 2022 (17.-27.)
Mé lži 2021, Heather Gudenkauf

Takový průměrný thriller.. Ničím moc nenadchne ani neurazí.. Čte se dobře, ale hlavní postavy mi nějak nesedly a celý příběh byl nijaký, určitě jsou zajímavější knihy:)


Neklidné pobřeží
prosinec 2022 (07.-16.)
Neklidné pobřeží 2020, Chris Ould

Postavy sympatické.. Pěkně popsané prostředí... Ale námět knihy ničím zajímavý, kdyby byla kniha o půlku kratší, o nic by člověk nepřišel...zkusím i další díl, ale nebyla to úplná hitparáda :)


Nečistá hra
prosinec 2022 (01.-07.)
Nečistá hra 2021, Victor Methos

Po dlouhé době zase právnický thriller a byl super... sice od začátku tak nějak víte kdo, ale neubralo to na čtivosti a Dani mi hrozně sedla a kniha byla za 2 večery zhltnutá :-) Byla to moje první kniha autora a určitě ne poslední :-)


Jestli to řekneš...
listopad - prosinec 2022
Jestli to řekneš... 2022, Gregg Olsen

Kniha napsaná čtivě, že se nedalo jinak než pokračovat... na brutality jsem zvyklá z knih, takže mě to nijak nevadilo,.. co nechápu je, jak se to mohlo dít tak dlouho...co okolí? To opravdu nikdo nepojal podezření? A setry...za mě oběti, ale zároveň mají velký podíl na tom, že to pokračovalo tak dlouho, dokud byly malé, tak to chápu, ale dospělé ženy už prostě nemají mlčet. Takže ve finále mě přešla i ta lítost nad nimi, kromě té nejmladší. Každopádně kniha za přečtení stojí :)


Dítě z Osvětimi
listopad 2022 (23.-28.)
Dítě z Osvětimi 2022, Lily Graham

Kniha je napsaná čtivě, to není možné upřít.. Ale někdy bylo štěstí až neuvěřitelné a ty happy endy na konci? Bylo toho trošku moc.. Určitě jsou lépe psané knihy na toto téma


Osudné svědectví
listopad 2022 (19.-23.)
Osudné svědectví 2022, Robert Bryndza

Jsem ráda, že máme Eriku zpět.. jak píše koment níže - trošku nám sice vyměkla, ale nevadí mi to. Příběh byl zajímavý, nějaký ten moment překvapení tam taky byl, kniha se čte dobře, takže 2 dny a bylo hotovo :-) Tato série se mi líbí více než Kate a snad se dočkáme dalších pokračování


Pavouk
19. listopad 2022
Pavouk 2022, Lars Kepler

Musím dát plný počet i když jsem doufala, že už se děj nebude vracet k Jurkovi... Ale co. Odpouštím, protože to bylo napínavé, čtivé (v jednom dni přečteno a to se tak často nestává).. Co bylo trošku přes čáru... Oběti. Ví se, že vrah někde lítá a každý ignoroval všechny indicie, že je něco špatně :D u policistů je to trošku divné.. Kdo jiný by měl být okamžitě ve střehu.. Každopádně jedna z mých nejoblíbenějších sérií, takže občas zamhouřím očko :)) Snad nebudeme čekat na další díl zase dva roky? :)


Zavři oči
listopad 2022 (12.-19.)
Zavři oči 2022, Michael Robotham

Tak jsme se dočkali dalšího pokračování... Joe a Ruiz, moje oblíbená dvojka a já si vždy říkám, že už kniha snad nemůže být lepší. Omyl. Robotham to prostě umí, ten pocit, že musíte číst a číst a jednoznačně opět potvrdil, že je právem na mém žebříčku mezi top autory :) život není o happy endech a nedočkáme se ho ani zde, až mi na konci slza ukápla, ale takový je bohužel život. Doufám, že se dočkáme dalších pokračování, protože tato série opravdu patří mezi ty nejlepší a plný počet hvězd je málo :)


Za každou lží
listopad 2022 (13.-16.)
Za každou lží 2022, Christina McDonald

Kniha mě mile překvapila a líbila se mi více než Osudný pád...2 dějové linky, zajímavě napsáno, postupné rozuzlení příběhu, já jsem spokojená a ráda si od autorky ještě něco přečtu :-)


Našeptávačova hra
listopad 2022 (08.-13.)
Našeptávačova hra 2022, Donato Carrisi

Muž z labyrintu dal laťku celkem vysoko, ale tohle tomu šlape na paty.. Miluju tyhle psychologické hrátky apod, takže já se nenudila ani chvilku a zase budu netrpělivě čekat na další díl.. Mila mě prostě baví :)


Rozpuštění
listopad 2022 (06.-08.)
Rozpuštění 2022, Sara Blædel

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo ... série Grónsko byla povedená, tohle mě bohužel moc nechytlo..ano kniha je čtivá, takže se přelouská celkem rychle, ale příběh i postavy nezajímavé, žádné napětí ani překvapení se nekonalo, asi jsem měla velké očekávání, ale za mě zklamání..škoda


Vzduch, který dýchá
listopad 2022 (03.-06.)
Vzduch, který dýchá 2022, Brittainy C. Cherry

Takový spíš průměr.. místy to bylo už moc kňourání a trošku překombinivané, konec mě moc nezaujal, možná další díl zkusím na odreagování, ale určitě jsou lepší knihy :)


Muž bez tváře
říjen - listopad 2022
Muž bez tváře 2022, Dennis Jürgensen

Další nová série a mě se tato dvojka celkem líbila, případ byl zajímavý, trošku jsem zvědavá jak tuhle dvojku svedou zase dohromady v dalších dílech :) trošku mi chybělo větší napětí, tak uvidíme, jak se povedou další díly


Říkejte mi Win
29. říjen 2022
Říkejte mi Win 2022, Harlan Coben

Tahle kniha mě od autora bavila asi zatím nejvíce a může za to Win :D tenhle sarkastický frajírek mi úplně sedl, místy humor, místy napětí, kniha za dva dny padla a já jsem nadšená a spokojená :)) první co mě napadlo bylo, že bych si s Winem dala další dílo a až pak si všimla, že to je opravdu série :)) takže se vážně nemůžu dočkat dalšího dílu


Temné ozvěny
říjen 2022 (23.-25.)
Temné ozvěny 2022, Loreth Anne White

Druhý díl této nové série a za mě ještě lepší než první.. Nechybí napětí, příběh je zajímavý stejně jako prostředí, nechybí ani troška té romantiky, ale opět - nevadí mi to :) styl psaní mi sedí a kratší kapitoly nutí číst dál a dál a za dva dny bylo přečteno :))


Zlý pes
říjen 2022 (21.-23.)
Zlý pes 2022, A. Smith (pseudonym)

Skvělý díl této nové série, Kett je sice další tak trošku nesmrtelný hrdina, ale to mi vůbec nevadí, líbí se mi styl psaní a tady jsem tedy vůbec nevěděla kdo či proč.. Tedy za mě i s překvapením.. Jen doufám, že v dalším díle se již dozvíme více o zmizelé manželce :) konec napovídá, že snad ano :)


Pekelné léto
říjen 2022 (18.-21.)
Pekelné léto 2022, Kim Faber

Druhý díl a zase příjemné napínavé čtení.. Juncker mě baví, o tom není pochyb.. I Signe. Snad budou jako dvojka spolu v dalších případech na které se těším už teď :))


Mrtvá zóna
říjen 2022 (10.-18.)
Mrtvá zóna 2022, M.W. Craven

Určitě si nemyslím, že by překlad byl tak strašný, abych to řešila nebo mi to kazilo knihu... Čtení jsem si užila stejně jako předchozí díly i když tento případ byl lehce méně zajímavý tak místy jsem se opět dobře bavila s Tilly :)) ta to umí okořenit :D takže za mě mezi 4/5 a opět jak jinak - už teď se těším na další díl


Píseň mrtvých
říjen 2022 (08.-10.)
Píseň mrtvých 2022, Graham Masterton

Minulý díl už jsem vydýchala a bylo na čase pustit do novinky a já jsem nadšená ... celý příběh mě vtáhl, překvapení střídalo překvapení a já četla po nocích jen abych přečetla co nejdříve. .opět nechybělo dost brutalit, tato série určitě není pro slabé povahy :-D Už teď se těším se na další díl ..


Ďábel si počká
září - říjen 2022
Ďábel si počká 2022, M. Chattam (pseudonym)

První díl se mi líbil asi o kousek více, ale to napětí neubralo.. Rozhodně to není pro slabé povahy, i když tento díl až tak brutální jako první nebyl, nebo už jsem zvyklá :)) Tahle série je zajímavá, Francie má skvělé autory :) další díl si ujít nenechám


Její keřík
září 2022 (20.-29.)
Její keřík 2022, Penelope Bloom

Takový nejslabší díl, asi už je jich trošku moc, kniha mě úplně nebavila, takže za mě ztráta času


Temné vábení
září 2022 (20.-26.)
Temné vábení 2021, Loreth Anne White

Dostala se mi do rukou nová série a já jsem nadšená... Prvky romantiky mi nevadí, napětí nechybělo, atmosféra byla nabitá,.. Těším se na druhý díl :)


Nadia
září 2022 (12.-20.)
Nadia 2022, Elizabeth Norebäck


Jenom kamarádi
září 2022 (10.-13.)
Jenom kamarádi 2022, Abby Jimenez

Tahle kniha pro mě byla velkým překvapením, moc jsem od ní nečekala a o to víc mě dostala, to bylo krásné milé čtení, místy (hlavně na konci) smutné, knihu jsem si moc užila a doufám, že autorka napíše i něco dalšího :-)


Vražedná mysl
září 2022 (07.-10.)
Vražedná mysl 2022, Angela Marsons

Tak jsem se konečně dostala k novému dílu a za mě skvělé.. Autorka je pro mě jako na houpačce, některé díly hodně slabé a jiné úplný opak, což se stalo nyní a ja si knihu užila od první stránky tak, že jsem ji zvládla za jeden den :) napínavé, čtivé, snad na téhle lince bude i další :)


Doručovatelky
září 2022 (05.-07.)
Doručovatelky 2022, A. Smith (pseudonym)

První díl nové série a mě to bavilo.. Stránek vůbec více být nemusela, bylo všeho tak akorát, některé situace s dětmi byly vtipné :) Inspektor mi sedl a určitě sáhnu po pokračování :) *SPOILER* Poslední dobou co kniha, tak pachatel je z řad policie, nějaká nová móda? To jediné mi trošku začíná vadit,.. Ale na příběhu to ničemu neubere :)


Chlorid sodný
srpen - září 2022
Chlorid sodný 2022, Jussi Adler-Olsen

Na další díl jsem se hodně těšila, a zklamaná nejsem. Taky mě nebaví číst o covidu, ale to nebylo tak na sílu a dalo se to přežít. Příběh jako takový byl zajímavý, ale něco tomu chybělo, konec je otevřený a já jsem zvědavá, jak se se Carlova minulost vyřeší a jaký bude další díl, snad se brzo dočkáme .. :-)


Konec světa
srpen 2022 (28.-30.)
Konec světa 2022, Peter Temple

Wau, zatím nejlepší díl, od začátku to byla čtecí jízda a 2 dny a je přečteno :-) Jack mě baví od začátku, líbí se mi styl psaní, orientace ve jménech mi problém nedělá i když zde jich je více, za mě pecka díl a těším se, až bude vydán další :-)


Lov
? - srpen 2022
Lov 2022, Bernard Minier

Bohužel nejslabší kniha série... Příběh byl nijak a když k tomu přičteme otravné mletí o rouškách apod. tak to bylo spíše čtení za trest. U knihy se chci odreagovat, určitě to tam nemuselo být zmíněno x krát stále dokola..ani příběh to nevylepšil, konec bez napětí,.. Za sebe doufám, že další díl už bude zase top a bez těch blbin okolo.


Balada o snech
srpen 2022 (16.-19.)
Balada o snech 2022, Markéta Prášková

Kniha se ke mě dostala na doporučení kamarádky a já rozhodně nelituji, od začátku se nejde odtrhnou, příběh nabírá na obrátkách, chvilkama je ze všeho člověku smutno,..popisy postav, dějové linky, vše krásně propracované, rozhodně knihu mile ráda doporučuji,..:)


Nové sliby
srpen 2022 (10.-16.)
Nové sliby 2022, Lilly Lucas

Taková příjemná slaďárna, je hodně znát věk hlavních postav :-D ale co, člověk se u knihy hezky odreaguje, nemyslí na blbosti a to je účel :-) Pro mě příjemná oddech série :)


Království z kostí
srpen 2022 (10.-16.)
Království z kostí 2022, J.D. Kirk

Nová série na obzoru, musela jsem zkusit a kniha mě od začátku chytla, bavila a nepustila, i když mě úplně nenadchl konec, přesto to vypadá na hodně slibný start série a těším se na další díl :-)


Najdi mě
srpen 2022 (05.-10.)
Najdi mě 2022, A. Frasier (pseudonym)

První série autorky mě bavila tak jsem sáhla po další knize a vůbec nelituji, kniha je psaná tak, že se čte úplně sama, příběh mě bavil, i když byl celkem předvídatelný, a chyběl mi nějaký wau efekt, ale za přečtení určitě stojí, slušný psychothriller :)


1 ...