Staré dluhy

MELBOURNE PODLE JACKA IRISHE: DÉŠŤ, VÍTR, DOSTIHY, SEX, KORUPCE, VRAŽDA Život v Melbourne není lehký – obzvlášť když se člověk pokouší splácet dluhy sázením na dostizích, snaží se vlastníma rukama vyrobit v truhlářské dílně stůl a v australském fotbalu fandí klubu, jenž prakticky nevyhrává a jehož největší hvězdou byl kdysi jeho otec. Otec, kterého zbožňují fotbaloví pamětníci z jeho oblíbené hospody. Když se s Jackem Irishem snaží spojit jeden z jeho bývalých známých, Jack nejdříve netuší, o koho jde. A ani poté, co se rozpomene, příliš nespěchá, aby mu telefonát oplatil. Danny McKillop mu totiž připomíná časy a události, na něž by nejraději jednou provždy zapomněl. Mezitím ale Danny přijde o život a Jack, který se po smrti své ženy protlouká životem jako člověk mnoha řemesel, musí uznat, že mu něco dluží. Netrvá to ale dlouho a sám zjistí, že tam, kde zákon nemá čisté ruce, se některé dluhy splácejí opravdu těžko. ____ Podle knih s Jackem Irishem byla natočená brilantní televizní série s Guyem Pearcem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440610/big_stare-dluhy-zFd-440610.jpg 4.160

Jack Irish 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Bad Debts, 1996

Kniha Staré dluhy

Solverino

Za mě dobrý. Má to celkem spád, je to neokoukaný, je tam akce i trochu sexu... asi by se na to dalo dobře koukat v TV nebo v kině. Sympatický hlavní hrdina. Doporučuji!

zbuy

Dobrá krimi s cinickym detektivem, tajemné vraždy, špetka politické korupce, bezva příběh.

Simstr

Moje první setkání s autorem, vřele doporučuji. Občas jsem se i bavila :-) Trošku mi to připomínalo sérii s Johnem Coreym od Nelsona DeMilleho. Už se těším na další díl.

SilvieSisinka
28.10.2021

Napínavá detektivka,od začátku až do konce.

čef
21.09.2021

Zase jedna z těch knih, které se při čtení neopouštějí. Napínavá od začátku do konce, i když sem tam pochybujete, proč je tam ten nábytek a koně. Jde samozřejmě hlavně o špinavou politiku, kde si každý mastí kapsu, jak může. Odkud pak to asi znám? Erotické scény jsou také žhavé a inspirující, to jen tak pro pořádek. Určitě přečíst!

hanzmb
09.09.2021

Asi lehce nadprůměrná kniha tohoto žánru. Možná, že to dělá i trochu to nezvyklé prostředí. To angloamerické už je dost okoukané. Spíš bych tam chtěl mít ještě víc domorodého vlivu. Ten jsem tam postrádal. Na rozdíl od podobných knih dokázal autor v závěru ještě stupňovat napětí. Navíc v logických dimenzích. To spoustě chybí.

Sofós
04.07.2021

Jsem na rozpacích. Chvílemi byla kniha velmi zajímavá, názorně ukazovala, že korupce je obrovský problém a kvůli svým finančním či politickým zájmům udělají někteří cokoliv. Ale velká část knihy mě moc nezaujala. Protahované, nezáživné. A závěr docela odbytý...

vera4669
01.07.2021

Tak jsem se pustila do nového autora - kniha mě hodně zaujala, občas trošku zdlouhavé, hodně postav, ale jako celek nadprůměrná, místy jsem se zasmála, místy byla napnutá a těším na čtení dalšího pokračování, Jack Irish je velký sympaťák :-)