vendy6619 vendy6619 komentáře u knih

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Takže jako první věc uvedu, že tahle knížka je naprosto pro všechny Potterheady! Tolik narážek v jedný knížce snad není nikde! A je to zatraceně skvělý! Úplně. Já žeru narážky na filmy v knihách. A zvlášť na Harryho!
A pak další věc. Miluju svět Creekwoodský střední! Prostě miluju. Na rovinu.
Přiznám se, že Simon mě uchvátil asi o půl procenta víc, ale tohle! Tohle bylo taky naprosto úžasný. Ač překvapivý a lehce nečekaný. Úžasný. Jedním slovem nemám slov. Chuťovka přesně pro tyhle dny.
Rozhodne doporucuju.

16.04.2020 5 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Za mě jedna z nejlepších knih od Lydie. Jemná, milá, svá. Rozhodne plný počet!

08.03.2020 5 z 5

Placebo Ja Placebo Ja Baja Dolce

Krásná kniha, skvělý zvrat. Nemám slov!

21.08.2019 5 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Slupnuto za dva dny... kniha se mi líbí moc jako všechny od autorky! Doporučuju...

16.07.2019 5 z 5

Placebo On Placebo On Baja Dolce

Kniha je za mě naprosto skvělá! Nemám slov... jak jsem nadšená. Poslední dvě kapitoly byly za mě nejvíc náročné, ale slovenštinu jsem si zamilovala! Šíleně!

16.07.2019 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Jsem naprosto uchvácená tím jak moc tahle kniha na mě zapůsobila. Přečteno za jeden den a vřele doporučuji dál! LGBT knihovna je větší o další skvělý kousek!

13.03.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Za mě naprosto skvělá, čtivá, emocionální kniha. Člověk zase může vidět jinou stranu náklonnosti, která nemusí být vždy jenom citová, ale někdy někomu stačí i fyzická. Ale aspoň moje naivní část si myslí, že bez emocionální nemůže být fyzická.
Já jsem zase a znovu z Colleen nadšená a nadšenější! Díky bohu za takovou spisovatelku a její oddechovky!
No nic... jdu hledat svého Milese taky...

07.12.2018

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Páni, páni... Chris opět dokázal, že vtáhnout do děje je tak jednoduchý. Jsem ze země příběhů čím dál víc nadšená! Ale za ten konec... za ten konec bych ho hnala klidně do království Sněhové královny!

31.08.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tahle knížka se mi až neskutečně zamlouvá.
Moc nevím k čemu se vyjádřit víc. Jestli k 71. kapitole, kterou jsem ořvala a kterých bych dala nápis: "Připravte si své citové rozpoložení." nebo tak něco, protože to bylo naprosto dokonalý.
Znovu a zase jsem si uvědomila jak moc Sarah zbožňuju. Jak mě dokáže vtáhnout do děje a jak si díky jejím řádkům můžu odpočinout, vypnout a nemyslet na nic jinýho. Přesně tohle by měla knížka umět. Odreagovat. A Sarah s Feyre a Rhysem to zvládli naprosto úžasně!
I když po dočtení jsem si říkala... co mám dělat se svým životem...

26.08.2018 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Mě se četla skvěle. Doporučila mi jí kamarádka a musím říct, že jí za to děkuju.
S hodně pasážemi jsem se ztotožnila i já a to nejsem moc na takové knihy. Ale každopádně to co tam bylo... mě přimělo se zamyslet a souhlasit s tím co jsem četla. Něco sedělo do puntíku a nad zbytkem jsem se moc ráda zamyslela.

Věty v tom byly moc dobré a pravdivé. Rozhodně to není poslední kniha od autora, kterou si moc ráda přečtu!

23.08.2018 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Zajímavý životopisný příběh. Vážně jsem si ho užila, i když jsem se jím probojovávala delší dobu.
Líbilo se mi, že to bylo bez fikčních prvků a působil vážně reálně. Takový jaký je život.

09.05.2018 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Panebože! Panebože! Panebože... a ještě milionkrát panebože! Protože tohle bylo tak dokonale úžasný! Pořád z toho má husinu všude úplně. Poslední dvě kapitoly mě totálně roztrhaly! A 55 kapitola! Panebože ještě jednou a znovu!
Takhle skvělou sérii jsem dlouho neměla v ruce! Na konci mi přišlo, že má málo stránek a že je potřeba víc. Člověku stačí jednou se ponořit do Prythianu a už nechce ven! Už chce tam být napořád a nikdy se nevrátit za Zeď...

28.04.2018 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha mě jednoduše zaujala... bylo to hodně dobré čtení, které mi přišlo moc poutavé. Vtáhlo mě to do děje, že jsem ani netušila jak moc... a najednou jsem knihu zavírala a přemýšlela o tom jak některé události mohou člověka dovést do situace, kterou měl Leonard.
Moc hezká kniha, rozhodně stojí za přečtení!

14.04.2018 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Hrozně mě mrzí, že tahle knížka byla takovým typickým, klasickým klišoidním příběhem kde Šeherezáda byla klasickou neporazitelnou Mary Sue, která umí všechno a ničeho se nebojí a to už v šestnácti letech.
Na to jaký měl ten příběh potenciál... a jak jsem se do něj začetla... mám pocit, že to spadlo to klasických YA příběhů s přesně nalajnovaným příběhem kde víte už u druhé kapitoly jak to skončí...

13.04.2018 3 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Rozhodně to není žádná hitparáda. Takové pěkné ukázaní, že těhotenstvím se svět nezboří.
Přišlo mi to lehké čtení u kterého není třeba myslet. Prostě čtete a zapomínáte se u toho. Vlastně mi tohle ukázalo jakousi naději, že pokud osud nám tu cestu nalajnule jinak než jak chceme my... nekončí tím život... ale možná tím jenom začíná. :)

07.04.2018 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Knížka ve své podstatě nebyla vůbec špatná, ale... mě prostě nesedla. Ke konci ano. To byla výborná, ale na začátku jsem si neustále pletla kdo co udělal nebo kdo je kdo... bylo to hodně zmatená. Možná bych uvítala části s Natem, ale to je jenom moje domněnka.
Jelikož byla kniha podobná a to výrazně Nerve... chtěla jsem si jí přečíst.
Každopádně to bohužel žádná velká hitparáda nebyla. :/ o to víc mě to mrzí, protože Joelle je úžasná!

04.04.2018 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádherná knížka!
Tahle kniha mi ukázala, že vlastně jsem pořád někde hluboko naivní holka, která věří, že existuje láska silná takovým způsobem, že překoná všechny nástrahy! I to, když jeden z páru má určitý handicap...
Hrozně mě překvapila tím jak lehce se četla a jak moc jsem byla zklamaná, že jsem ji dočetla. Moc se mi líbila! Hrozně moc!
4*/5*

30.03.2018 4 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Nádherná kniha. Plná pohádkových postav, které tak miluju... a dalších, které miluju ještě víc. Úplně za tohle Chrise zbožňuju, že se neřídil jen pohádkami klasickými, ale těmi, které jsou napsané nověji - třeba Narnie nebo Nezemě!
Rozhodně doporučuji dál! 5*/5*

29.03.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Krásná, sladká a šíleně naivní knížka. Ale i tak jsem se tím ujistila jak moc mám Jenny ráda! Už od Humbooku jí naprosto zbožňuju a touhle knihou ještě víc.
Sice mi chvílemi unikali nějaké souvislosti, které jsem si nepamatovala z knihy, ale ani to mi nevadilo. Možná bych Kitty občas poslala do lesa na houby, ale nejspíš to tam muselo být.
Bavila jsem se a usmívala se nad tím jak moc mě mrzelo, že tohle končí.
4*/5*

18.03.2018 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tak kde začít. Kniha byla rozhodně čtivá. Moc čtivá. V místech dojemná. U jedné části jsem si i já sama pobrečela, když jsem si vzpomněla na svoje vlastní pocity, ale... to zrádné ALE tady nesmí chybět.
Můj názor je prostě takový, že někdy by se lidé co natáčí na youtube měli věnovat jenom youtube. Pokud tohle čteš Kájo nezlob se, ale mě se moc nelíbí představa fušovat do psacího řemesla. Drž se youtube. Tam ti to jde, ale psaní autobiografie? Ve 21 letech? To je už trochu "cringe" co myslíš? :)
Neříkám, že bylo všechno špatně. Smála jsem se, usmívala, dávala hlavu na stranu u některých kapitol a přitom mi to přišlo jako kniha, která má být pouze jako zdroj peněz na další cesty?
Sleduji Kovyho videa na youtube často... ale i tak si myslím, že pro ty kdo ho neznají je to zbytečná kniha. Tato kniha je opravdu pouze pro skalní fanoušky Kovyho.

03.03.2018 3 z 5