vendy.b. vendy.b. komentáře u knih

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Čekala jsem od toho víc. Nedozvíte se nic nového. Že jsou lidé hovada, se už všeobecně ví. Nic, kvůli čemu bych se na pokladní začala dívat jinak.

11.11.2017 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Jako mnoho dalších jsem se na knihu docela těšila a po dočtení byla zklamaná. V anotaci nám naslibují hory doly, ale děj tomu skoro neodpovídá. A ta kýčovitá fantasmagorie na konci byla třešničkou na dortu.

12.09.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Celý příběh mi připadá lehce přitažený za vlasy, což vůbec nevadí. Bylo tam napětí, spád a kniha byla hodně čtivá. Doporučuji.

24.08.2017 5 z 5

Zpívají ptáci i v pekle? Zpívají ptáci i v pekle? Horace Greasley

Jedna z mála knih na toto téma, která mě až tak nebavila. Kniha je spíš o tom, jakej je Horace borec.

19.08.2017 3 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

S každým novým nápadem jsem si říkala "Jako vážně tohle někdo chce? To jim to nevadí? Chtít mít chvilku pro sebe a nesdílet každé uprdnutí, je sobeckost?"
Doufám, že podobné věci se skutečností nikdy nestanou. Oh, wait... my už na tom pracujeme.

01.07.2017 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Zatím nejlepší díl z celé série.

22.04.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Konec, který rozhodně nečekáte. Silný a velmi kontroverzní příběh, kdy ani vy nevíte, na které straně vlastně stojíte. Téhle spisovatelce přicházím na chuť stále víc.

28.03.2017 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Ze začátku je to vtipné a zaradovala jsem se, že se pobavím. Ale po chvilce mi to přišlo jako lehce primitivní humor a až do konce jsem měla pocit, že se to vlastně furt opakuje a už nic zajímavého mě nečeká. A nespletla jsem se.

18.03.2017 3 z 5

Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Marie Jalowicz Simon

První polovina knihy mi dala celkem zabrat. Dost jsem se ztrácela díky těm jménům, a proto mě moc nebavila. Další část knihy je už o hodně lepší.
Obdivuji Marii za tu odvahu, pohotové reakce a především prozíravost, která ji pomohla přežít. A stejně tak obdivuji i to, jak i v těch nejhorších časech lidé obětovali čas, peníze a vlastní zásoby a riskovali i život pro cizího člověka. To už se v dnešních dobách moc nenosí.

24.02.2017 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Celá knížka byla taková prapodivná. Nápad celkem dobrý, ale vůbec mi nesedla ta charakteristika tzv. lidí. Na mě asi až moc velká fantasmagorie.

09.01.2017 3 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Další čtivá a zajímavá kniha s otřesným a neuvěřitelným osudem.

21.12.2016 5 z 5

Sbohem, armádo! Sbohem, armádo! Ernest Hemingway

Slečna C. Barkleyová mi přišla neuvěřitelně otravná. Konec mě celkem překvapil, ale i tak je to Jedna z nejnudnějších knih, co se mi kdy dostaly do rukou. Sama se až divím, že jsem ji dočetla. Za mě Hemingway už nikdy.

18.12.2016 2 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Hromada nudných částí. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Snad jen poslední čtvrtina knihy za něco stála. Další díl si přečtu jen z přesvědčování okolí, které mi říká, že třetí díl je o dost lepší a právě tenhle je nejslabší článek celé série.

04.12.2016 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knížka mě až na posledních 50 stránek moc nebavila. Příběh hodnotím jako naprostý průměr. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc.

16.10.2016 3 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Jen Coelho umí napsat knihu složenou z tolika myšlenek a mouder. Škoda jen, že ne každý to dokáže ocenit.

05.10.2016 5 z 5

Hned na první pohled mě nadchla ta vzhledová stránka knížky. Přidat do knížky i dobové fotografie a nehodit tam jen obyčejné bílé stránky byl fakt super nápad. Takže listovat si takovou knížkou už je pro každého knihomola zážitek sám o sobě. Co se ale dějové stránky týče, tak jsem ani netušila, co od toho mám čekat a musím říct, že mě to nezaujalo tak, jak bych si přála. Ale zatím mě to od dalšího dílu neodradilo, takže uvidíme. Možná že i postupem času změním názor. A už se i těším na filmové zpracování mého oblíbeného režiséra Tima Burtona.

20.09.2016 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Takový hyenismus a naprostou lhostejnost opravdu nikdy nepochopím.

14.09.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knížka, který vás donutí zamyslet se nad vlastním životem a jak se vlastně máme dobře. Knížka, která vás zkrátka dostane.
A taky konečně knížka, která je "z druhé strany" a lidé se dozví, že podobná zvěrstva se nekonala jen ze strany nacistů.

02.09.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tenhle žánr není nic pro mě, takže to musí být už opravdu něco, aby se mi to líbilo. Film se knize nemůže vůbec vyrovnat. Chybí tam podle mě to nejdůležitější - myšlenky a pocity hlavních postav, které tomu dodávají to pravé ořechové. A navíc se mi hrozně líbil ten styl, kterým to bylo napsáno.

18.08.2016 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Kniha se četla dobře a svižně. Nápad mi přišel zajímavý a originální. Přesto mi tam chybělo něco, co knížku posune z tuctové na jiný level a vy budete mít chuť si ji v budoucnu opět přečíst, nebo sáhnout po dalším díle, což bohužel nemám.

14.08.2016 3 z 5