Sbohem, armádo!

Slavný protiválečný román, ve kterém se prolínají hrůzy první světové války s tragickým příběhem lásky mladého Američana – dobrovolníka v italské armádě – a anglické ošetřovatelky, nese výrazné autobiografické rysy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247809/sbohem-armado-eBQ-247809.jpg 4897
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Odeon

A Farewell to Arms, 1929

Kniha Sbohem, armádo!

DragonflyT

Knihu jsem se snažila číst už na gymnáziu, ale odložila jsem ji a raději se vrhla na Remarqua. Nicméně po letech jsem se rozhodla pro druhý pokus. V prvních kapitolách jsem opět měla chuť knihu odložit, ale vytrvala jsem a dočetla ji. Bohužel pokračování nebylo lepší než začátek. Děj se vlekl, rozhovory byly opravdu divné - hlavně všechny, které byly s Catherine, která mi zde připadala jako desetileté dítě. Navíc autorův styl psaní mi od začátku nesedl a dlouho trvalo, než jsem si na něj zvykla. Nemůžu ale říct, že to bylo úplně špatné. Četla jsem i horší knihy. Nicméně dočíst tuto knihu trvalo věčnost. Mám jedinou jistotou, že se k ní už nikdy nevrátím. A pravděpodobně ani nic jiného od Hemingwaye nebudu zkoušet číst, bez ohledu na to, jak je to slavný autor.

Kaplická469

Je to sice smutné, ale krásné. Láska umístěna do prostředí války vytváří zvláštní kontrast.

Radka1911

Smutný román o lásce vzniklé uprostřed války. Klasický Hemingway, krásné dílo.

DeepSea21

Úžasná kniha.Doporučuji zde s Hemingwayem začít.

Sjuzz

Krok do neznáma sa mi v tomto prípade nevyplatil. Chcela som klasiku a tak som siahla po tejto.
Príbeh z vojnového obdobia, v ktorom je veľa pre mňa nudných dlhosiahlych opisov. Dej sa rozbiehal pomaly, zo začiatku sa točil dookola o tom istom.
Asi v tretine knihy sa konečne začalo niečo diať - zranenie, láska, útek...
Kniha končí tragicky - “nečakane”.

Korsika

Knihu jsem četla k povinné četbě po knize Na západní frontě klid ... a v tom byl asi ten největší problém ... čekala jsem akci, napětí, pocit sounáležitosti s postavami ... tento příběh byl na mě moc romantický a přeslazený.

krevetinka

Ani nevím, jak tohle dílo ohodnotit. Četlo se to sice snadno, ale dialogy byly spíše k smíchu, postavy úplně bez charakteru, u čtení jsem často usínala... velké zklamání.
Taky mám výhradu k výtisku z roku 1965, kde se vyskytovalo více chyb, než je zdrávo - často chyběla interpuknce, někdy písmeno, taky jsem narazila na chybějící uvozovky, či na malé písmeno na začátku věty. (Což nezahrnuji do hodnocení, neboť chápu, že to nemá co dočinění se samotným příběhem).

sgjoli
16.12.2018

Sbohem, armádo jsem četla již před delší dobou, ale pořád na tuto knihu mám moc příjemné vzpomínky. Bavily mne ty postavy, dějově to bylo děsně smutné, ale přesto tak krásné a tak dojemné. Užila jsem si to a určitě se k této knize ještě někdy vrátím. :)