Vendelína Vendelína komentáře u knih

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Po prvním dílu mi tento přišel o malinko slabší. Asi tím, že hodně knihy zabírá popisování událostí na Foxy. Opět příjemné a tajemné čtení. Na konci mi opět naskočila husí kůže. Sara Shepard to s napětím docela umí. Kdo je tedy ta tajemná A.??? A kdo vrah?
Bohužel nemůžu dát plný počet, ale hodnotím 4 a půl.

31.05.2013 4 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Rok a půl jsem chodila okolo této knihy jako okolo horké kaše. Líbila se mi obálka i anotace. Ale nenašla jsem odvahu si ji koupit nebo přečíst. Trochu mi to připomínalo Gossip girl. Nakonec jsem odvahu našla a jsem za to ráda. Klobouk dolů! Sara Shepard mě touto knihou dostala. Opravdu povedená a krásně napsaná. Oceňuji řazení do kapitol. Každá kapitola je o jedné z kamarádek, takže jsem v tom měla přehled. Žádná ze situací se mi nezdála absurdní nebo neivěřitelná. Dobrý nápad, děj má spád, budí zvědavost, je to tajemné, žádná nuda.
Dávám plný počet bodů a doporučuji.

19.05.2013 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Kdyby se tato kniha dostala v r. 92 nebo 93, i o trochu později, utrhala bych knihkupcům ruce, ale jelikož od té doby uběhlo několik let, kniha pro mě ztratila kouzlo. V těch 11-15 letech bych si ji užila do sytosti.
O pát let později, co vyšel Tajný kruh, jsem viděla film Čarodějky. Hodně mi to tento film připomínalo.
Čekala jsem trochu více akce a napětí, ale nedočkala jsem se. Chvílemi byl děj předvídatlený natolik, že mě to odradilo od pokračování. Navíc Cassie byla jen loutka, která sebou nechala manipulovat. Tyhle typy postav mi moc nesedí.
Pro "teen" holky doporučuju.

09.05.2013 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Konečně se to rozjelo! Elena už nepůsobí jako hloupá blondýna. Konec byl překvapující a další díly už číst nehodlám, protože tímto dílem to měla ukončit. Bonniin zápis v deníku je jako epilog. Dobrý epilog.
Zbytek zkusím dokoukat v seriálu.

29.04.2013 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Druhý díl mě zpočátku moc nebavil. Chvílemi jsem ani nevnímala, co čtu a kde jsem. Klasický milostný trojúhelník mezi Elenou, Stefanem a Damonem-trochu předvídatelné. Zajímavější je kniha ke konci, kde už jsem si říkala: "KONEČNĚ TO MÁ TROCHU ŠŤÁVU!". Sled událostí nabral spád a mě to nutilo začíst se hned do třetího dílu. Opět dávám tři a půl. Není to totiž úplně ono.

24.04.2013 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Kn

24.04.2013 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Zprvu jsem myslela, že to vzdám. Pentagram mě nenadchl, ale po padesáti stránkách jsem si řekla: "dej tomu ještě šanci". Až na pár drobností jako byly počáteční zmatky v postavách a divný konec, se kniha povedla.
Domýšlela jsem si několik motivů a finále bylo překvápko, místy mě z toho mrazilo a některé události, které Nesbo připravil, mě šokovali. Bylo to pěkně zamotané a komplikované.
Dávám 4 a půl.

17.04.2013 4 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Prvních 150 stran jsem četla v originále a skvělé, ale pak jsem se ztrácela a úplně jsem tomu nerozuměla. Pak mi došlo, proč. I v češtině je těch 150 stran dobrých, ale pak to začalo připomínat směs Stiega Larssona a amerického slaďáku. Bohužel další kniha, která mě trochu zklamala. Četla jsem o něj lepší.

14.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

První díl jsem četla ze zvědavosti a ke konci jsem měla sto chutí s tím praštit. Druhý díl: NUDÁÁÁ!!! Ale obrovská. Nebudu ani hodnotit, protože jsem to vzdala po 50 stranách.

14.03.2013

Malá zemětřesení Malá zemětřesení Jennifer Weiner

Překvapilo mě, že tato knížka má tak malé hodnocení, ale je dokonalá. Je pravda, že prvně mě moc nezaujala, ale teď byla pro mě perfektní, šitá na míru
Trochu zmátla anotace na přebalu, kde vypadá, že se jedná o nějaké děsně humorné téma, ale ani jedna ze čtyř kamarádek to nemá v životě vůbec lehké. Nejsympatičtější mi byla Becky-jediná se s tím nepárala. Poradila si i s velmi otravnou tchýní. A Lia, která dokázala překonat celoživotní trauma.

18.02.2013 5 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Tak jako Báječné nakupování do kočárku bylo úžasné, tak tohle tedy také nemá chybu. Rebecca je vážně číslo a to, co si dokáže občas navymýšlet...:-) Kniha mě opravdu baví.

01.02.2013 4 z 5

Stopy v písku Stopy v písku James Patterson

Dobrý začátek, skvělá zápletka, ale ten konec byl hrozný. Úplně zkazil dojem z celé knihy.

06.12.2012 3 z 5

Okamžik překvapení Okamžik překvapení James Patterson

Raději než série Alex Cross a Lindsey Boxerová mám ráda samostatné tituly. Neočekávala jsem žádnou bombu, ale knížka je plná zvratů a napětí. Vyhovují mi krátké kapitoly. Prima čtení na odreagování. Žádnou hloubku bych v tom nehledala. Rozhodně jsem se ale nenudila.

06.12.2012 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu jsem bohužel nedočetla. Není to tím, že by byla špatná, ale určité skutky malého chlapce mi šly proti srsti a hlavně mi přišly nechutné. Pouze komentuji, nehodnotím.

06.12.2012

Báječné nakupování do kočárku Báječné nakupování do kočárku Sophie Kinsella (p)

Knížka mi zpestřila čekání na mimnko. Nasmála jsem se u ní, odreagovala se, oddechla si u ní. Doporučuji všem budoucím maminám.

06.12.2012 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Čekala jsem pořádně nadupanou detektivku, ale přišlo zklamání. Děj se podivně vlekl, žádné očekávání, žádné napětí. Celkem jsem se místy nudila. Posledních 150 stran to autor vzal hopem, ale zase se konečně něco dělo. Pro mě průměr. Doufám, že Spasitel a Sněhulák (trailer mě zaujal víc než dost) budou víc napínavější.

06.12.2012 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Z této knihy mám poněkud smíšené pocity. Stále nevím, jak se k ní mám vyjádřit... Zrpvu mě zaujala, chytla a oslovila. Později, když se příběh zamotávala a zamotával, jsem se ztrácela. Mnoho nových věcí, důkazů, nedořešených situací... Místy dost složité na soustředění. Přišlo mi trochu divné, proč se snaží narafičit některé zločiny na Harryho. O co tam šlo??? Mám pocit, že mi něco uniklo.
Škoda, že jsem nečetla předchozí knihy. Připomíná to seriál na pokračování, protože se hodně zmiňují o Července.
Ve finále jde o netradiční čtení. Severské detektivky mají něco do sebe a postava Harryho Holea také:-) Jen to chce držet krok a začít o prvního příběhu, asi:-)

23.02.2012 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Netradiční severský thriller, i když místy přitažený za vlasy:-) Ale bavil mě. Některé scény byly opravdu vtipné. Líbilo se mi, jak děj "šlapal", žádná omáčka okolo. Příjemně svižné čtení a kapkou černého humoru.

17.01.2012 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Po dlouhé době kniha, která zaujala. První povídka mi přišla divná, místy až nechutná. Další tři dokonalost sama. Velký řidič byl dobře propracovaný, Prodlužování času: prostě King a z Dobrého manželství mě mrazilo, konec jsem nečekala. Dala bych plný počet kdyby v souboru nebyla první povídka, proto dávam o bod méně.

17.01.2012 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Nádherná kniha. I když film neodpovídal úplně předloze, umocnil zážitek.

26.10.2011 5 z 5