Malá zemětřesení

Malá zemětřesení https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20217/bmid_mala-zemetreseni-65a599efcee2c.png 3 37 9

Nenáročný román pro ženy s nadhledem popisuje mateřství jako rozhodující období v životě každé ženy v příběhu tří kamarádek, které postupně zjišťují, jak široce se odlišují jejich původní představy o péči o dítě od tvrdé reality.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Little Earthquakes , 2004

Radimka
05.08.2023 2 z 5

O třech právě porodících kámoškách. Obecně nemám tyhle těhotenský knížky ráda, koupila jsem si ji jen kvůli autorce a její první knížce. Občas vtipný, ale jinak žádnej zázrak.

madem
27.05.2022 4 z 5

Docela milé překvapení. Čekala jsem, že to bude horší, ale kupodivu to mělo hlavu a patu. Jen ten začátek byl pomalý.

mcabr
14.04.2020 5 z 5

Příjemné a oddychové čtení.

Klarinet
13.06.2016 2 z 5

Oddychové čtení o ženách, kamarádkách, které se našly díky svým těhotenstvím. Nenudí vás, některé jsou vám sympatické (Becky), jiné vás dojímají (Lia), nad dalšími kroutíte hlavou (Kelly) a některé nepochopíte (Ayidin). Hrdinky knížky jsou sice Američanky s jinou mentalitou, ale téma mateřství, matky a manželky oslovuje všechny stejně.

Milena1962
16.03.2014

Milé veselé odreagování nad starostmi a radostmi mladých matek - přítelkyň. Ráda se k ní znovu vrátím....

Vendelína
18.02.2013 5 z 5

Překvapilo mě, že tato knížka má tak malé hodnocení, ale je dokonalá. Je pravda, že prvně mě moc nezaujala, ale teď byla pro mě perfektní, šitá na míru
Trochu zmátla anotace na přebalu, kde vypadá, že se jedná o nějaké děsně humorné téma, ale ani jedna ze čtyř kamarádek to nemá v životě vůbec lehké. Nejsympatičtější mi byla Becky-jediná se s tím nepárala. Poradila si i s velmi otravnou tchýní. A Lia, která dokázala překonat celoživotní trauma.

martinkaLLL
29.04.2011 4 z 5

Tak knížka mě pobavila a byla zajímavá od začátku až dokonce. Jsou tam dobré rady pro novopečené maminky :o)

Andynka
04.04.2011 2 z 5

Přišla mi velmi zdlouhavá a nezajímavá, i když je fakt, že občas se člověk zasmál, ale nic extra...V té knížce mi chyběla zápletka....nějaký pořádný děj :) ne, je to jen prostý příběh, který vidíme každý den a každý ví jak to chodí....

Charmedka
14.03.2011 3 z 5

V knize se setkáváme se čtyřmi ženami, které řeší různorodé problémy, které může mít každá druhá žena, i když tedy ne tak docela. Asi většina z Vás nemá za manžela basketbalovou hvězdu, většina z Vás není herečka. Možná se spíše ztotožníte s Becky a její nepříjemnou tchýni.

U kapitol s Becky jsem se opravdu bavila, měla fajn hlášky a i přes nepříjemnou tchýni brala vše s nadhledem a ta ironie, bavila mě. Ale i přes humor, ironii a pohodové čtení je kniha pouze průměrná.