Vendelín2000 Vendelín2000 komentáře u knih

Přečteno, odloženo. Upřímně nechápu, co je na tomhle tak zvláštního. Když bych měla vycházet z upoutávky, strašidelné to nebylo a napínavé také ne. Velmi jsem se na to těšila, a snad i proto mne to tolik zklamalo.

26.09.2015 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Jako vždy mě Brown totálně vyvedl z míry, ohromil, pobavil, přesvědčil. Mimo jiné mi potvrdil skutečnosti, o kterých jsem byla již delší dobu přesvědčená a nadchly mě více než samotný příběh. Tím, že ukazuje ženu jako kult božství a popírá učení církve ve smyslu ženy jako tvora podřazeného muži se krásně vzepřel Vatikánu, což tedy nesmírně obdivuji. Na druhou stranu ponechává člověku prostor k tomu, aby se zamyslel nad tím, jakým způsobem přijme jeho myšlenky, což je ohromně osvěžující. A když mám hodnotit samotný příběh? Strhující, napínavé, skvělé. Nic jiného k tomu nelze říct. Doporučuji! :)

19.09.2015 4 z 5

Velkej frajer Nate je prostě třída Velkej frajer Nate je prostě třída Lincoln Peirce

Mně se tedy více líbí Nate než poseroutka. Když už mám přeškvařený mozek, nebo mám prostě jen náladu na něco odpočinkového, je Nate tou správnou volbou. Vždycky rozesměje :)

28.04.2015 3 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Četla jsem snad tisíckrát. Je to jedna z mých oblíbených knih, sázka na jistotu. Vřele doporučuji! :)

27.04.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Harryho jsem si zamilovala po první větě a musím říct, že oprávněně. Těším se na další díl.

27.01.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha mne pohtila, co nejdříve si chci přečíst další ze série o Harrym Holeovi. Závěr byl pro mne nečekaný, Harryho myšlenkové pochody jsou opravdu geniální a autor umí udržet čtenáře v napětí. Skvělé! :)

30.06.2015 4 z 5

Palác rozkoší Palác rozkoší Kate Emerson

Ještě jsem ani nezačala číst, pouze studuji rodokmeny a ejhle! Ferdinand II. Aragonský splodil s Isabelou Kastilskou Jindřicha VIII., který si vzal Karla V. a splodil s ním dceru Marii Krvavou. Takhle krásně mě rodokmen už dlouho nepobavil. :) Jen by mě zajímalo, jestli je to i v originále, nebo se stala chyba u překladu. Každopádně, jestli to takhle bude pokračovat dál, o své oblíbené dynastii se toho dozvím spoustu nového. Už se na čtení těším :)

30.06.2015 3 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Výborná, čekala jsem nějakou nudnou zpověd šikanované dívky, ale tohle... Kniha mě naprosto okouzlila.

28.04.2015 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Perfektní vyústění perfektního děje. Napínavé, strhující, prostě skvělé. Doporučuji.

26.11.2015 4 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Tohle se mi opravdu dlouho nestalo. Většinou - ano, já vím, je to trestuhodné - si vybírám knihy podle obalu. Pokud se mi nelíbí byť jediný detail obálky, knihu nečtu. A většinou mám také šťastnou ruku. Tentokrát jsem se přehmátla. Prakticky celou knihu jsem čekala na vysvětlení tajemného pana Blacka, který mne svou existencí doháněl k šílenství, a hádejte, co se stalo. Nic. Vůbec nic! Jako by autorka sama nevěděla, kdo onen muž je, jako by neznala důvody ospravedlňující činy hlavní postavy. Což mě tedy neskutečně "namíchlo". A závěr byl doslova rána pod pás. První, co mě při přečtení první věty z třetí části napadlo, bylo: On si prostě umře?!?. Hlavní hrdina umře a ostatní pozorují havrany. Skvělé. Navíc - Myšlenka a Vzpomínka. Co s nimi? Jen se vznáší celým příběhem jako přízraky, které nevědí, kam patří. Těšila jsem se. A jsem zklamaná.
Ovšem, je možné, že jsem jen neviděla či nechtěla vidět věci, které se nám autorka přes toto prazvláštní dílo snažila sdělit.
Hvězdička je za obálku a nápad.

22.11.2015 1 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nebudu hodnotit hvězdami, protože jsem to nebyla schopna přečíst do konce. Trápila jsem se s tím snad rok. Nevím, co k tomu víc napsat. Přišlo mi to nezáživné, snad je to věkem nebo já nevím čím, prostě mi to nesedlo. :)

30.06.2015 odpad!

Hřích panenské královny Hřích panenské královny Ella March Chase

Krásné! Už jsem četla o synovi panenské královny, ovšem příběh dcery byl mnohem napínavější. Autorka píše čtivě a nabízí nám jiný pohled na jednu z největších královen v historii. Nemohu nic, jen doporučit :)

28.06.2015 4 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Svého času jsem ji měla moc ráda, četla jsem ji mnohokrát a nikdy nezklamala. Doporučuji! :)

27.05.2015 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Krásná, čte se jedním dechem, ke konci jsem plakala. Nejdojemnější a nejlépe napsaná kniha v této sérii, přičemž autorka sérii nádherně zakončila. Tedy doufám, pokračování se sem už vůbec nehodí :)

15.05.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Úžasná, velmi čtivě napsaná kniha. A souhlasím s jaja1989, Memento bylo trošku horší, nicméně tohle je o dítěti, Memento už zasahuje i do světa práce a ''dospěláků''. Tak jako tak, kdo si knížku nepřečetl, jako by nebyl :)

28.04.2015 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Tato série se mi líbila, jen tam mohlo být víc akce, méně romantiky a přemýšlení nad hloupostmi a nemuselo by to být tak rozvláčné a roztahané. Jinak děj dobrý, prvních pět knih. Pak už je to stále dokola. Hodnotím na 3-4 hvězdičky.

28.04.2015 3 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Jedna z mých oblíbených knih, nedám na ni dopustit :)

27.04.2015 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Přečteno za dvě hodiny. Závěr mě dost zklamal a čekala jsem od knihy trochu víc, ale styl psaní byl velice příjemný. Za mě skvělá oddechovka.

14.03.2016 3 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Kromě otevřeného konce - který z duše nenavidím - a mně nesympatické hlavní hrdinky nelze nic vytknout. Klasická lanczovka, která je čtivá, napínavá a zároveň odpočinková.

22.11.2015 3 z 5

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Pěkné, pěkné. Jen někdy mi to přišlo trochu rozvláčné a nevím, zda si přečtu i další díl, tenhle konec se mi zdá krásně uzavřený. Uvidíme :)

11.09.2015 3 z 5