Veju007 Veju007 komentáře u knih

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Jak dopadla debutová detektivka od Lucky Bechynkové? No, já ty nadšené recenze bohužel trošku zchladím.

Zuzana na sockách objevila dokonalého muže. Je vtipný, pozorný, milý, pohledný, ale pokaždé, když se schyluje k osobní schůzce, z nějakého důvodu z ní vycouvá. Prahou mezitím otřásá vražda a detektiv Marek Tengler musí se svým týmem řádění vraha zastavit dřív, než se začnou kupit mrtvoly. Mají ale tyto dva příběhy nějakou spojitost?

Ach jojá se na tuhle knížku vážně těšila. Lucku a Báru a jejich Opravdové zločiny poslouchám roky a fakt mě baví. Věřila jsem, že Lucka využije svých zkušeností z podcastu, navíc sama ráda krimi knížky s propracovaným zápletkami čte.

Styl psaní je jednoduchý a knížka se čte snadno a rychle. Jenže příběh působí jako slepenec dvou samostatných, jako by autorka nevěděla, jestli chce psát psychothriller nebo klasickou detektivku.
V průběhu knihy se navíc ztratí kapitoly a objeví se jedna extra dlouhá, a já netuším, jestli to byl záměr, ale rozhodně jsem nikdy takhle dlouhou kapitolu neviděla. Závěr byl pak spíše zklamáním, nemám ráda tento typ rozuzlení a přijde mi to takové až trošku lajdácké zakončení. Vyšetřovatelé tam navíc udělají tak školáckou chybu ve vyšetřování, že jsem na knížku doslova křičela, jestli jsou normální a pokud ano, tak by okamžitě měli vrátit odznak!

Závěrem bych dodala, že věřím, že knížka se bude líbit spoustě čtenářům, především těm, kteří v detektivkách nejdou zběhlí. Zkušený čtenář se ale spíš setká se zklamáním, a mně samotné je to líto. Poučení? Nemít přehnaná očekávání!

Za #readingcopy v rámci #spoluprace děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

26.10.2023 2 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Horká novinka od Wendy Dranfield a její Příchuť zla, třetí díl detektivní série s Madison Harperovou.

Madison s pomocí Natea Monroea očistila své jméno a nyní se snaží znovu si vybudovat kariéru u místní policie. Nate mezitím zkouší vypátrat otce Connora, který se mu na dálku neustále vysmívá a ničí mu život. A Madison se snaží rozplést záhadu havarovaného auta, ve kterém našla pouze spoustu krve a roční batole. Kde je jeho matka? Je v pořádku? Komplikace na sebe nenechají dlouho čekat.

Třetí díl je rozhodně nejlepším ze série. Nate se potýká nejen s démony ze své minulosti a Madison se snaží rozklíčovat pekelně zamotaný příběh. Do toho všude pobíhá místní majitel bistra, který je vášnivým milovníkem opravdových zločinů, o kterých nahrává i podcast. A jedna z jeho servírek právě zmizela

Knížka má opět vybroušené krátké kapitoly, díky kterým příběh maximálně odsýpá a neskutečně rychle se posouvá dopředu. Když už si myslíte, že všechno víte, BUM! Autorka dokáže až neuvěřitelně zamotat hlavu a propojit vše do jednoho velkolepého celku, že kterého vám spadne brada. Nebo, jako v mém případě, i drobná slza

Jasně, dobrých detektivek vychází hodně, ale tohle je něco tak ryzího a osvěžujícího. Kdo čte Kim Stoneovou bude zbožňovat i tuhle sérii, rovné klidně vsadím.

Tento díl, a v podstatě celou sérii, si prostě rozhodně nenechte ujít!
Za #readingcopy v rámci #spoluprace posílám obří dík do @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

20.10.2023 5 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Na pokračování Devátého spolku jsem čekala přes 2,5 roku! Obstála tedy Brána pekel?

Alex Sternová má naprosto jednoduchý úkol - dostat se do pekla, osvobodit Darlingtona a bez úhony se vrátit zpátky. Na hádejte, jak to dopadne. Má naštěstí pár pomocníků, kteří jsou ochotní se s ní do pekla vydata možná ne jen jednou

Takhle2,5 roku je dlouhá doba a v začátku jsem, i přes načtené recapy, trošku problém se zorientovat, takže bych klidně doporučila rereading. Naštěstí tam Leigh sype jeden flashback za druhým a vše dobře připomíná. Na Alex se mi nejvíc líbí, že je pro své přátele ochotna udělat cokoliv a porušování pravidel jí vlastně vůbec nedělá problém. Navíc to není typický klaďas, chová se velmi reálně - trpí, je zbitá, má pekelnou kocovinu (doslova!) a nedaří se jí vše na poprvé.
Velmi mě tu bavila postava Trippa, která působí naivně a ťutínkově, ale nakonec dostane zajímavý vývoj. No a Darlington je prostě miláček v jakékoliv podobě.

S Leigh Bardugo jsem objevila žánr Dark academia a rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Univerzitní prostředí, tajné spolky, temnou historii, pekelné brány nebo magické předměty - to všechno a mnohem víc tady najdete!

Tento rok je rokem SJM, tak si říkám, že ten příští bych mohla věnovat právě Bardugo a ponořit se nejen do Grišaverse a doplnit znalosti.

Za knížku děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e , kterou jsme četla v rámci #spoluprace . Teď se jen modlit, abychom se dalšího dílu dočkali dříve, než tohoto.protože duologie? Prdlačky.

19.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Nezkrotná říše, druhý díl fantasy dystopie, který rozhodně stojí za přečtení .

Brexley přežila hrůzostrašné vězení, jen aby skončila znovu uvězněná, tentokrát Killiánem, vládcem budapešťských fae. Jenže její svět se má brzy komplet zhroutit, a to, čemu celý život věřila možná není takové, jaké se zda být. A co Warwick? Jak je do všeho namočená smrtící legenda?

Tak poslouchejte - druhý díl je ještě lepší, než první! Brexley má opět pěkně nevymáchanou pusu, příběh je plný akce a Warwick jeno prostě typický alfablbec (jak by řekla Bryce Quinlanová) a stále nepatří mezi mé oblíbence .
Na druhou stranu Killián. Takhlemohl se u mě, potažmo teda hlavně u Brexley, během pár stránek vyvinout Stockholmský syndrom, ale tak co už . Vrací se také Opie a Mrňouska, postavičky, které jsou sice převážně pro zasmání, ale jsou prostě boží!
A není nouze ani o nové postavy, které jsou neméně zajímavé.

Kniha je čtivá, naprosto vás pohltí, nebudete jí chtít odlozit a troufnu si tvrdit, že i pěkně zamotá hlavu. Minimálně já jsem po přečtení úplně ztracená, a nutně potřebuji další díl!!
Jediné, s čím jsem měla malinko problém, byl opakující se vzorec zachraňovaní Brexley ze svízelné situace, ale budiž.
Celkově jsem knihu slupla jak malinu, až je mi líto, že teď musím zase čekat! Naprostou třešničkou na dortu je pak úchvatná obálka od @adela.stopka , prostě dokonalost!

Pokud se chystáte v sobotu na Humbookfest, určitě si nenechte ujít besedu s autorkou této skvělé série!

Za poskytnutí Nezkrotné říše v rámci #spoluprace děkuji @my_l.m.v.e a @albatrosmedia

11.10.2023 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Ultimátum je zajímavý thriller odehrávající se nejen na palubě letadla, po kterém se budete říkat “zlatý turbulence.

Knížka sleduje kapitána Billa, který zasedne na rutinní let mezi LA a NYC. Jenže na tenhle let rozhodně jen tak nezapomene, pokud ho vůbec přežije. Únosci zajali jeho rodinu a vyhrožují jejím zabitím, pokud k zemi nepošle letadlo. A Bill má teď na výběr - zachrání svou rodinu nebo cizích 149 pasažérů?

Autorkou tohoto thrilleru je bývala letuška, a je to na příběhu znát stejně, jako když detektivky píšou bývalí členové policejních sborů. Dostáváte tak spoustu zajímavých detailů, práce letušky opravdu není jen o roznášení jídla.

Příběh sledujeme jak z pohledu pilota, tak jeho rodiny a následně i vyšetřovatelů FBI. Je to zajímavé, čtivé a napínavé, dočkáme se zajímavých zvratů, nicméně mně osobně tam bohužel něco chybělo. Tak nějak jsem celou dobu tušila, jak to dopadne a přesně tak se i stalo.

Jsem ráda, že ve mně knížka nevyvolala nechuť cestovat letadlem, i když je dost možné, že až příště poletím, na příběh si pravděpodobně stejně vzpomenu.

08.10.2023 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Tak máme za sebou trilogii Temného a krutého prokletí. A tohle teda docela bolelo.

Království se rozpadá a válka mezi Uhlíkovem a Syhlem je na spadnutí. A my sledujeme všechny čtyři hlavní postavy, jak se se vzniklou situací snaží vypořádat a vymyslet, jak z toho ven, aby to co nejméně ublížili jejich lidu. Najdou však společnou řec?

Tahle knížka mi málem přivodila čtecí krizi! Příběh je plytký, nijaký a neuspokojivý. Všichni tu extrémně overthinkujou, jsou malicherní a kdyby si všichni sedli a promluvili si, třetí díl nemusí vůbec existovat, protože by se všechno vyřešilo ráz dva! Konec celé série úplně o ničem a přesto by se dalo polemizovat o tom, že si autorka nechává otevřená vrátka na případné pokračování.

Ach jo, tohle je prostě zklamání, protože první i druhý díl se mi opravdu líbil. Tady jsem se ale do čtení musela nutit a rozhodně se jedna o nejslabší knihu série, což by člověk spíše očekával od dvojky Sakrapes!

Knížku jsme četly s @kudrny_v_knihach v rámci příprav na letošní #humbookfest, kde se autorka objeví a i přes slabý závěrečný díl se na její besedu rozhodně těším.

06.10.2023 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleněný trůn za mnou. Čeká mě poslední série SJM, abych byla ready na třetí díl Půlměsíčního města. Líbilo se mi to?

Celaena Sardothien, Adarlanský zabiják, má šanci dostat se z vězení. Korunní princ Dorian jí nabídl zúčastnit se turnaje jako jeho šampionka, a pokud zvítězí, bude volná. Hradem se ovšem šíří tajemné zlo, které ostatní účastníky postupně zabíjí. Celaena tak musí bojovat nejen v soubojích, ale i proti něčemu, co není vidět. Dokáže zvítězit na všech frontách a vybojovat si svobodu?

Takhlečtivý, ano, ale ne takovým tím stylem jako Dvory a Město. Připadá mi, že je vidět, že se jedná o jednu z autorčiných prvotin a není ještě úplně vypsaná
Neměla jsem totiž takovou ti urgentní potřebu číst do noci, abych věděla, jak vše dopadne.

Samozřejmě jdu číst dál, protože věřím, že se příběh ještě pořádně rozjede. Tady mi po prvním dílu přijde, že jsem vlastně nedostala téměř vůbec žádné informace o světě, do kterého jsem se ponořila. V podstatě takový prequel.

28.09.2023 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Půlnoční koruna pokořena. Sice to trošku trvalo, jak jsem jí četla jen po večerech před spaním, ale páni!

Ve druhém díle se vracíme k Celaeně, která se po vyhraném turnaji stala královou bojovnicí a vykonává jeho vůli, ať je jakákoli. Další tajemství a záhady na sebe nenechají dlouho čekat a Celaena se zaplétá do smrtelně nebezpečné hry!

Tak za prvé - druhý díl je rozhodně lepší, než první. Určitě je to tím, že se vrací známé postavy a již známe prostředí, ve kterém se příběh odehrává. A já koukám po všech nápovědách celého SJM multiversa. Dorian je stále můj miláček a Chaol mě stále nebere a nezajímá.

Celaena je skvěle napsaná, především její temná stránka Adarlanského zabijáka, to zní jde čirá hrůza!
No a ten konec, tak to mi spadla brada! Totálně!

Hurá na třetí díl.

25.09.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Další knižní rest pokořen!

Krutého prince netřeba představovat, mezi YA fantasy knihami je to jasná stálice.

Jude mě během čtení bavila, nepřišla mi jako typická krasotinka a rázně brala věci do svých rukou a nenechala se semlít nepřízní osudu. To, co pak předváděla na konci knihy jsem totiž opravdu nečekala a trošku se bojím předvídat, jak se bude její ne-vztah s Cardanem vyvíjet v dalších dílech.

Vypadá to, že si s HumbookFestu odvezu minimálně druhý díl . Ale Dvory zatím stále vedou.

22.09.2023 4 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Panebože! Tahle série je jednou z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla!

Madison Harperová se spolu s Natem Monroem vrací do rodného města, aby konečně očistila své jméno a našla syna. Navíc se ale spolu s Natem snaží vyšetřit i smrt mladé dívky, která na první pohled vypadá jako sebevražda. Komu se ale dá v tomhle zpropadeném městě věřit?

Tak jodruhy díl je ještě lepší, než první! Jak to, že jsme doteď o téhle sérii nevěděli?!
Knížka je napínavá, svižná a plná nejšílenějších zvratů, jaké jsem kdy v detektivce viděla! Navíc se zde objevuje asi jeden z nejhorších záporáků napříč tímto žánrem!

Je naprosto neuvěřitelné, jak dokáže autorka pracovat s každou postavou tak přesvědčivě, že opravdu do poslední chvíle netušíte, kdo je na čí straně.

Tuhle sérii prostě chcete číst! A pokud se vám líbí Angela Marsons a její Kim Stoneová, tohle vás naprosto nadchne!

Napjaté vyhlížíme další díl, protože ho NUTNĚ a OKAMŽITĚ potřebuju!

Veliké díky posílám @my_l.m.v.e a @albatrosmedia za tenhle skvost, který jsem četla v rámci #spoluprace

15.09.2023 5 z 5

Smysl vraždy Smysl vraždy Jane Isaac

Smysl vraždy, nová krimi série. Obstojí ale vyšetřovatelka Helen Laveryová ve velké konkurenci ostatních detektivek, které zbožňujeme?

To si takhle přijdete po práci domů a najdete tam mrtvolu neznámého může a okamžitě jste hlavní podezřelou. Přesně tohle potkalo Annu a šéfinspektorka Helen Laveryová musí rozmotat spletité klubko tajemství, i když je to její první velký případ, míří na ní oči všech jejích nadřízených i podřízených a čekají, až udělá chybu. Dokáže objevit vraha?

Anotace zní zajímavě, to bezesporu. Problém ovšem vyvstává ve chvíli, kdy inspektorka začne vyšetřovat. Měla jsem totiž pocit, že kdyby Helen nedělala vůbec nic, seděla na zadku a čekala, příběh by dospěl do stejného konce. Mám ráda detektivky, které mají pomalé tempo a poctivé vyšetřovatele, kterým nespadne nic do klína, ale tady se bez posunu ocitáme velmi často.
Motivace vraha je pak pro mě naprosto nepochopitelná a nestačilo to. V knize se navíc objeví jedno z nejhorších deus Ex machina, které jsem kdy četla a to teda bolelo.
Závěr je pak už jen antiklimatický a je škoda, že to autorka nakonec vymyslela tímto způsobem.

Mám rozhodně i chválu! V knize se objevuje jeden zajímavý a nečekaný twist, který mě opravdu překvapil a já si řekla páni.

Já sice v této sérii pokračovat nebudu, ale všude kolem čtu a vidím na knížku hodně chvály a tak věřím, že si detektivku Helen Laveryovou spoustu z vás oblíbí. A o tom to nakonec je - hledat a nacházet knižní poklady!

Za možnost přečíst si knížku ve velkém předstihu děkuji @my_l.m.v.e a @albatrosmedia

15.09.2023 2 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Měsíc uplynul jak voda a přišel druhý díl společného čtení série Temné a osamělé prokletí.

Kletba je sice prolomena, ale Rhena čeká náročný úkol - spojit království a odvrátit šířící se fámu, že není právoplatným dědicem trůnu, protože jeho otec měl jeďte jednoho syna. To se náramně hodí královně sousedního království, která se chce Uhlíkova zmocnit. Nakonec ale vše stojí na Greyovi, který se spolu s princeznou Liou Marou pokusí odvrátit blížící se válku.

Tohle bylo trošku zákeřnější, než první díl, který byl vlastně i vcelku předvídatelný. Protože u kapitoly 20 mi doslova spadla pusa šokem a nechápala jsem, co to vlastně čtu. Druhy díl je o dost temnější a drsnější. Zároveň je zde velmi dobře vidět, že rozdíl mezi hrdinou a padouchem je v podstatě jen v tom, kdo vypráví příběh.

Celou knihu jsem si náramně užila, trpěla jsem a zamilovala se. Autorka opravdu umí a o to víc se těším na její besedu na blížícím se #humbookfest.

Knížku jsem navíc zvládla přečíst anglicky za týden, cítím, že se zlepšuji. Kdo taky totiž mohl tušit, že v Praze nepůjde.

10.09.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tak pozor, máme tu novou slibnou detektivní sérii!

Madison Harperová je bývalá detektivka, Nate Monroe zase soukromé očko. Spojuje je fakt, že oba byli neprávem odsouzeni za něco, co neudělali. Nate přislíbí Madison pomoc s očištěním jejího jména a Madison mu na oplátku pomůže najít ztracenou holčičku, která zmizela z letního tábora. Jenže rodiče, vedoucí i policie mlčí a naši vyšetřovatelé tam musí kopat velmi hluboko, aby odhalili strašlivou pravdu.

Povím vám, tohle byla jízda. Autorka bravurně popisuje myšlenky a pocity všech zúčastněných, a zároveň vás krátkými kapitolami nechává pěkně napnuté, když pomalu odhaluje děsivou pravdu. Kterou jsem samozřejmě nehádala ani v nejmenším.

Wendy Dranfield naservírovala skvěle temný psychothriller, který se sice uprostřed motá trošku v kruhu, ale přesto dokáže udržet vysokou laťku a dá se, nejen čtivostí, řadit ke zlaté sérii od Angely Marsons.

Hned se pouštím do druhého dílu.

Knížku jsem si přečetla díky #spoluprace s @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

31.08.2023 4 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Magický hotel plný čarodějů, který je každý den na jiném místě, zní naprosto skvěle, že? No, ale pozor!

Jani spolu se svou mladší sestrou Zosou sní o lepším životě a tak, když se hotel Magnifique objeví v jejich městě, se obě uchází o zaměstnání v této proslulé budově. Velmi brzy ale Jani zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí a kouzelné pozlátko je ve skutečnosti velmi nebezpečný podnik.

Všichni milujeme kouzelné domy a atmosféra tohoto hotelu je opravdu magická. Autorka si s kouzly hraje velmi zajímavým způsobem a v začátku příběhu jsem rozhodně hostem tohoto hotelu chtěla být také. Ale všechno se hodně rychle zvrtne a temnota a nekalé plány mocných čarodějů vyplouvají na povrch z každého zákoutí.

Byť se jedná o stand alone, temná atmosféra a vykreslení kouzelného světa je velmi povedené a já si dovedu představit, že by se tento magický svět mohl rozšířit o další díly.

Knížka zaujala především nádhernou obálkou, nebudu lhát. Příběh, který jsem záhy dostala byl ale velmi zajímavý, napínavý a překvapivý a nebudete chtít přestat číst.

Knížku jsem četla v rámci spolupráce , za kterou velmi děkuji @knihydobrovsky a @tojsemja_kate

27.08.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

HumbookTipy jsou něco speciálního, jiného a většinou naprosto skvělého. Jak si stojí Čarodějka - Šepot kouzel?

Eira, čarodějka ovládající vodní element, žije celý život ve stínu staršího bratra. Když se jí naskytne šance přihlásit se do Turnaje pěti království, nenechá se svou rodinou, ani nikým jiným, odradit. Brzy se navíc objeví elfové jako vyslanci země, ve které se bude Turnaj konat. A do toho ten zvláštní šepot

Kniha je opravdu čtivá, bez problému jsem jí zhltla za 2 dny. Najdete tu vše, co se od YA fantasy knihy dá očekávat - magickou školu, nebezpečný turnaj, strasti teenagerů, pletichy mezi jednotlivými frakcemi a samozřejmě magii.
Magie je totiž rozhodně jedním z nejzajímavějších prvků knihy a je jí tam málo!! Tentokrát se totiž dostáváme do světa, kde každý čaroděj ovládá jeden ze 4 základních elementů, nejvíce se pak samozřejmě věnujeme Eiře a její moci ovládat vodu.
Zároveň je tu ale taky málo toho šepotu! A je to škoda, protože by díky tomu mohl příběh větší grády.

Čarodějka - Šepot kouzel je podle mého ideální pro ty, kteří s fantasy příběhy začínají. Svět je podaný jednoduše, dějové linky jsou pochopitelné a odhadnutelné a zároveň tu není přehršel postav, jak jsme zvyklí třeba u SJM. Kniha není zlá, jen pro mě už je to bohužel průměrné a lehce zapomenutelné.

Nicméně věřím, že kniha si najde spoustu čtenářů, kteří budou příběh, Eiru a tento zajímavý svět naprosto zbožňovat.

23.08.2023 3 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Prokletá. Finální díl duologie retellingu o Rampelníkovi/Rumpelstiltskinovi. A páni!

Serilda je v zajetí Krále duchů, který se chystá ulovit jedno z božstev, aby vyslovil přání, aby se jeho milovaná Perchta vrátila z podsvětí. Serilda se Zlatem se snaží vymyslet, jak zlomit nejen svá prokletí, ale také prokletí všech duchů připoutaných k tajemného hradu. A ještě vyřešit záhadu Zlatova zapomenutého jména.

Panebože! Temný pohádkový příběh je opět plný germánské mytologie a já zbožňovala každou stránku. Přichází zvrat za zvratem, Král duchů se neštítí VŮBEC, ale vůbec ničeho, aby dosáhl svého cíle.

Autorka bravurně skloubila thrillerové a fantasy prvky a rozhodně se ničeho neštítí, to byl úplně level GRRM a Hra o trůny. Konečné vyvrcholení příběhu jsem pořádně obrečela, byť jsem si přesně tipla, jak to dopadne, i tak mě to naprosto rozbilo.

Prostě perfektní knížka, potažmo celá série, a já doporučuju všema deseti!

Za tuhle šílenou jízdu posílám poděkování do @albatrosmedia a @my_l.m.v.e v rámci #spoluprace

20.08.2023 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Temné a osamělé prokletí, jehož autorka navíc dorazí na letošní Humbookfest. Je to dobré?

Rhena, korunního prince Uhlíkova, proklela zlá čarodějka a z něj se tak pravidelně stává příšera. Harper, obyčejná holka z D.C., je do této země přenesena a má pomoci kletbu zrušit.

Já vím, zní to jako další typický retelling na Krásku a zvíře a spousta prvků vás opravdu donutí vzpomenout si na tuhle pohádku, ale tohle je tááák povedený! Ale nebojte, má to i své vlastní twistíky!
Harper je ostrá, s ničím se moc dlouho nepáře a vše řekne na plnou pusu. Rhen je zase, alespoň z počátku, svými způsoby typické rozmazlené princátko, kterému nikdy nebylo nic odepřeno. A tyto dva světy mezi sebou kouzelně jiskří.

Knížka je neuvěřitelně čtivá a vy prostě chcete vědět, jak to celé dopadne. A hned si chcete přečíst i pokračování. Je to kouzelný a laskavý příběh, kde vám učaruje každá postava svým vlastním způsobem.

05.08.2023 4 z 5

Zaklínání světla Zaklínání světla Victoria Schwab

Tak jozatím poslední díl série Tvář magie v rámci společného čtení u @kudrny_v_knihach pokořen.

Příběh navazuje bezprostředně na události konce druhého dílu. Na Červený Londýn se řítí apokalypsa v podobě Osarona, stínu temné magie, který si chce podmanit vše, co může. Naši hrdinové tak společně vyplouvají na vlnu posledního dobrodružství, které je ale nejsmrtelnější ze všech. Podaří se jim spojit síly a zvítězit?

Schwabová píše skvěle, o tom žádná. A je fascinující, ze dokáže napsat tolik rozdílných příběhů. Tady mi to prostě ale nějak drhne. Nejzajímavější z celé třetí knihy jsou úryvky Hollandových vzpomínek, které vás donutí totálně přehodnotit vztah k této postavě. Lila jeno něco míň na facku, než ve dvojce, ale pořád to prostě drhne
Co se mi naopak líbilo, bylo, ze byl příběh vyprávěn z vícero úhlů, mnohdy i na vteřiny přesně a bylo zajímavé, jak se každý v danou chvíli zrovna popasovával s nastalou situací.

Je to velmi výpravné fantasy, které mi svým způsobem více či méně v určitých chvílích připomíná Pána prstenů, ale mám na mysli spíš styl vyprávění celého příběhu. Bohužel jsem ale nejvíc nadšená byla z prvního dílu a tak musím hodnotit takto

30.07.2023 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Velmi kontroverzní Kopíráktak jak si stojí u mě?

Anglií otřásá série brutálních vražd, které kopírují ty nejznámější vraždy v historiiManson, Dahmer nebo Zodiak Vrah po sobě nezanechává žádné stopy a vyšetřovatelé jsou bezradní

Nejděsivější krimi thriller? Jako úplně nee. Nechutné a brutální? To teda rozhodně, ale nevadilo mi to. Nicméně si myslím, že si Kopírák úplně nezasloužil tu bídu, kterou tady dostával. Knížka je velmi čtivá, plná zajímavých twistíků a dobře vymyšleného případu. Vraha jsem neodhalila do posledních stránek, byť mi jednou lehce asi v půlce knihy hlavou tenhle člověk prolítl a pak jsem si byla jistá, že vím, kdo vrah jeno a nevěděla. Co ale ten konec? Jak s tím naložit?

Doufám, že z toho bude série, vyšetřovatelé mě bavili a nechovali se úplně stupidně. Já jsem spokojená.

Knížka je vhodná jak pro milovníky thrillerů, tak pro ty, kteří se s tímto žánrem teprve seznamují.

19.07.2023 4 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Chaloupka na muřích nožkách se tváří jako dětská knížka, ale nevěřte tomu.

Dvanáctiletá Márinka žije se svojí babičkou, babou Jagou v chaloupce na muřích nožkách, která utíká světem a na jednom místě dlouho neposedí. Bába Jaga totiž pomáhá mrtvým, poslouchá jejich životní příběhy a vyprovází je na poslední cestu ke hvězdám. Pro Márinku se chystá stejný osud, se kterým ovšem není smířena a chce od života víc.

Knížka je až překvapivě dospělá a plná těžších témat - nepochopení, osamělosti, touhy po něčem jiném nebo smrti, ale vše je podáváno velmi jemně a s citem. Je kouzelné, jak pěkně vás knížka pro děti donutí zastavit se a zamyslet se.

Je to opravdu milá knížka, kterou slupnete jako malinu, nejen díky krásnému a dojemnému příběhu, ale také díky nádherným ilustracím, které vás budou příběhem provázet. Pohlazení po duši.

08.07.2023 4 z 5