Veju007 Veju007 komentáře u knih

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Teda tak to byla šílená jízda! Jay fakt umí a já se nemůžu dočkat posledního dílu!!
Mia se tentokrát dostává do gladiátorský “školy” a kdo si pamatuje seriál Spartakus - no tak to přesně tady dostanete! A je to parádní nářez.
Tolik zvratů, tajemství, zrad a nemilých překvapení, no páni, jsem fakt naprosto nadšená a všechny linky příběhu jsou zajímavé, promyšlené a napínavé.
Prostě paráda!

12.01.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

S křížkem po funuse, ale konečně se Nikdynoc dostala na řadu.
Nikdynoc je další z mnoha YA, která bylo v loňském roce hodně diskutovaná a probíraná. A já to chápu.
Fantasy svět, ve kterém se děj odehrává, je skvěle vykreslený a díky tomu pochopitelný (narozdíl od Furyborn, která mě stále víc štve, jak čtu další a další zajímavé fantasy YA!) a hlavně opravdu zajímavý. Postavy jsou buď sympatické anebo je chcete s každou další větou zabít víc a víc, což opět považuju za důkaz schopnosti skvěle psát a vykreslit postavy do detailu.
Příběh je super, taková kombinace Hunger Games a drsnýho Harryho Pottera. A opět se mi v jednu chvíli povedlo z části přijít na něco dřív, než nám to autor prozradil, dobře já.
A mimochodem, poznámky pod čarou mě nejdřív neskutečně štvaly, ale jak jsem jim přišla na kloub, tak jsem se těšila na každou další, je to skvělý nápad, jak zbořit čtvrtou stěnu mezi autorem a čtenářem.
P.S. Je tam strašně moc tiskařských šotků!

01.01.2020 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Doktor Spánek byl naprosto perfektní!! Naprosto úžasná návaznost na Osvícení a s Dannym tak ve vzpomínkách znovu celý děsivý zážitek z hotelu Overlook přichází k životu. A do toho se děje mnohem, MNOHEM víc!!

S Kingem jsem bojovala. Četla jsem (kdysi dávno) Pokoj 1408, rozečetla jsem Carrie a Puls, teď jsem se k němu vrátila s příběhy Osvícení, Řbitov zviřátek a nyní Doktor Spánek, o kterém jsem do filmového traileru nevěděla. A znáte to “knížka před filmem”, takže na film asi nepůjdu, protože už z trailerů je vidět, že to zase bude úplně jiný, než knížka, což provedli i s Osvícením (byť je film skvělej, ale chápu, proč ho King nesnáší).

Takže Doktor Spánek Kinga zachránil a já mu v budoucnu dám ještě šanci. Ze všech Kingovek se mi četl nejlíp, postavy mě zajímali, bylo to napínavý, nečekaný a vlastně jsem to ani nechtěla dočíst. Takže já rozhodně doporučuju!

06.12.2019 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Moje první setkání s retellingem, a to je vám, panečku, zajímavý žánr. O ošklivých, zlých, nevlastního sestrách Popelky, které ale vlastně tak špatné nejsou, pouze nepochopené dobou.
Příběh, který je i dnes, v době feminismu, velmi důležitý, neboť krásné ukazuje, že ne všechny musíme mít jen hezkou tvářičku, ale hlavně záleží na tom uvnitř. Což je přece jasné, jak facka, ale tahle knížka vás o tom znovu ubezpečí.
Opravdu mě to bavilo, krátké kapitoly se krásně a rychle čtou a já si brousím zuby na nějaký další retelling .

12.11.2019 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tak pozor! Nečekala jsem, že nejlepší mystery thriller mi letos nabídne česká autorka. Skládám obrovskou poklonu a chápu všechny ceny na Knize roku!
Úžasně čtivé, napínavé, skvěle napsané a strašně mě překvapilo, jakým směrem de dej ubíral, to bylo naprosto fantastické.
MNOHEM lepší, než obě knížky Darcy Coates a Jennifer McMahon!
Prostě WOW!

10.11.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Sucho dočteno. Děsivý příběh o tom, co se stane, když najednou přestane téct voda, kterou bereme jako samozřejmost a jak rychle se společnost dokáže rozpadnout.
Nejděsivější to pro mě bylo ve chvíli, kdy jsem knížku četla naložená ve vaně a voda vesele tekla dál.
Strašný příběh, od kterého se nejde odtrhnout, hltáte doslova každou stránku, ale souhlasím s názory, co tu kolují, že by to asi bylo zajímavější z pohledu dospělých.
Ne že by Sucho bylo blbý, ale série Smrtka se mi líbí víc. Možná to bylo trošku přehypovaný a já už nejsem cílová, byť jsem duší pořád puboš.

29.10.2019 3 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Bože, tohle bylo dobrý! Až jsem si z toho poprskala telefon.
Panství krve a kovu, kde se platí časem - vaší krví, která se pomocí magie mění na mince. Super nápad! Do toho se zamotává obyčejná dívka, princezna, lordi, královna a pověsti o Čarodějce a Alchymystovi.
Tohle mě opravdu bavilo, hltala jsem každou stránku, fakt fakt fakt je to dobrý!! Prostě okamžitě někdo zařiďte druhý díl!!
Everless vám dá všechno, co vám ve Furyborn chybělo. Opravdu jsem si při čtení uvědomovala, jak skvělý mohl Furyborn být a jak propracovaná Everless je.
P.S. Od začátku mi bylo jasný, že to s Liamem dopadne přesně takhle!!

27.10.2019 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak mám konečně dočteno tuhle krasavici! Příběh super, napínavý finále mě odrovnalo. Po delší době skvěle napsaný thriller, skvěle napsané postavy a hlavně SKVĚLE napsaný záporák a jeho motivy.
Akorát mi to teda nepřišlo tak nechutný a brutální, jak jsem to podle všech ostatních recenzí očekávala. “Nejlepší” je to okolo 30. strany a pak už je to klasická detektivka, takže i slabší povahy bez problému můžou dočíst ????.
Problém s touhle knížkou nám trošku v překladu. Poznámek pod čarou je snad bambilion a je to obtěžující, aspoň pro mě, byť chápu, že nezbytné. A některé překlady? “Řezací sezóna” a “excitující” ve mně vyvolaly vlnu smíchu ????.

19.10.2019 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tak mám konečně přečteno! Ale bylo to fajn! Duch domu Ashburnů byl teda mnohem víc strašidelnější, tohle byla taková ne-hororová pohádka, ale v dobrém. No uvidíme, jak se autorka vytasí dál, v některých dějových linkách/zvratech se to podobalo Duchovi, ale bylo to moc příjemné čtení.

27.09.2019 3 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Já tuhle sérii naprosto zbožňuju!
Třetí díl opět naprosto vtahuje do děje brutálním způsobem, neboť “pomsta nebyla ještě nikdy tak krutá”!
Po druhém dílu, který byl po fenomenální jedničce trošku zklamáním, se Letní děti dokázaly vyšvihnout zpět na vrchol, já hltala každou stránku, bylo to napínavý, děsivý, nepředvídatelný, no prostě boží!!
Sběratel motýlů je pořád tou nejlepší knížkou série, byla to naprostá revoluce a nikdy jsem nic podobného nečetla, ale Letní děti jsou super!!
Jsem ráda, že jsem se z přebalu dozvěděla, že autorka již napsala čtvrtou knížku a už teď se nemůžu dočkat!

18.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nevítaný host je naprostá pecka!
Knížka má příjemných 256 stránek, takže jsem se nestihla nikde nudit, pořád se něco dělo a ani jsem neměla šanci uhádnout, kdo je vrah.
Tohle bylo fakt skvělý!! Po propadáku Někdo cizí v domě jsem moc ráda, že autorka sáhla po jiném žánru, protože tohle jí naprosto sedí a za mě je to její NEJLEPŠÍ knížka!
Jsem nadšená, spokojená a doporučuju všema deseti!!

15.09.2019 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

“Hororový” příběh, který po rozluštění všech tajností působí jako pohádka bratří Grimmů.
Kníźka se čte sama, příběh je zajímavý, ale nakonec to pro mě bylo “too little, too late”, šlo z toho vytřískat mnohem víc.

31.08.2019 3 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Emma má ve skříni schovaného pořádného kostlivce...a taky pohřbeného na rodinném pozemku!
Po delší době zase trošku napínavější thriller, který zachycuje i trošku kontroverznější témata a kterou zhltnete za víkend.
Líbil se mi pohled na děj očima vícera postav a charaktery hlavních hrdinů konečně zase jednou dávaly vcelku smysl.
Nečekala jsem tolik zvratů a teorie o tom, kdo co udělal jsem během čtení několikrát překopávala a klidně bych knížce přidala třeba další stovku stránek na ještě pořádnější a napínavější teror. Ale jinak, jo, super, já se bavila!

18.08.2019 4 z 5

Klub sebevrahů Klub sebevrahů Rachel Heng

Klub debevrahů jsem kupovala kvůli obálce - byla to láska na první pohled ???? a nálepka o nejočekávanějším sci-fi thrilleru mě o to víc navnadila... no, to to opravdu není.
Jedná se spíše o rodinné drama dvou hlavních hrdinek a téma stovek let dlouhého života je jen okrajově načrtnuto. Z takového nápadu šlo vytěžit mnohem víc, mohla z toho být taková Smrtka pro dospěláky. Ale to se úplně neděje, příběhem v klidu proplouváme, ale nečekejte žádné šílené teorie, zvraty a vlastně ani pointu. Jde hlavně o to si uvědomit krásu a pomíjivost života.
Prostě neurazí, nenadchne, klasický průměr. A nesuďte knihu podle obalu!! ????

15.08.2019 3 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Tak, Furyborn dočteno.
Takhle - nemám s knížkou nějaký velký problém, ale je to bohužel trošku průměrnější čtení (oproti např. nedávno čtené Nyxii a Poslednímu číslu), ale já si to vcelku užívala.
Upřímně doufám, že se autorka v dalších dílech polepší a vše nám pořádně vysvětlí a lépe nás zasvětí, občas jsem se dost ztrácela v ději a některá jednání postav mi přišla úplně stupidní.
Rielle mi přišla zajímavější a kdyby byla první kniha jen o ní, tak by to mohlo být možná ještě lepší. Eliana mě téměř nezajímala, nevyznala jsem se v jejích myšlenkových pochodech, kdy během jedné stránky dokázala 3x změnit strategii a absolutně se mi nelíbily nevykreslené vztahy s ostatními postavami, takže na konci jsem se o nikoho nebála a bylo mi trošku fuk, kdo zemře - špatně.
Furyborn ve mně prostě nezanechává takový ten hezký knižní “dojezd” ????????.
Nicméně uvidíme, jak to bude pokračovat dál, šanci sérii určitě ještě dám ????.
_______________________________________
Poznámka k nakladatelství: je mi líto, že se knížka prodává pod původním názvem, když se to opravdu mohlo jmenovat Furie, jak jsem viděla v jedné YA, když se knížka teprve připravovala. Jsme v Čechách a já mám prostě s tímhle všeobecně ve všech rovinách problém ????‍♀️.

13.08.2019 3 z 5

Volané číslo existuje Volané číslo existuje Milan Tesař

Nápad vskutku zajímavý, ale po chvíli, když se čísla uvnitř telefonu vlastně chovají pořád stejně, to začne být trochu nuda.
Na druhou stranu jsem se během čtení několikrát podívala do svých kontaktů a říkala, jak si asi všichni spolu uvnitř povídají ????.

06.08.2019 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Tak tohle je naprosto skvělá ukázka vyhypovaný knížky, která je ve skutečnosti úplnej děs a průměrnost.
Jsem fakt vytočená! Anotace skvělá, na obálce stojí “ZVRAT, Z KTERÉHO VÁM SPADNE BRADA!” - hm, tak to se teda fakt nestalo - brada mi spadla maximálně vzteky nad pitomostí naprosto VŠECH postav! Detektivové po sobě věčně štěkají bez zjevného důvodu a autorka se to vůbec nesnaží vysvětlit, myšlenkové pochody hlavní detektivky jsou úplně mimo a prostě ne, už nikdy více. Má to být série, podle mě se autorka chtěla vyrovnat Kim Stoneové a to se teda fakt nepovedlo - a já rozhodně nemám v plánu tohle dál podporovat.

04.08.2019 1 z 5