Veeris Veeris komentáře u knih

Pulz Pulz John Lutz

Kniha byla dost dobra, nenapadlo by me kdo je ten vrah vubec.. jen dopadeni bylo celkem rychle, obvykle jeste nekoho zachranuji, ale nevadi aspon zmena:)

11.07.2015 4 z 5

Monstrum Monstrum Jonathan Kellerman

Tato kniha mě chytla cca od 70 strany, možná to bude ale tím, že je má první od tohoto autora. Jinak ale výborné, propracované psychologické dílo, zápletka se pěkně kousek po kousku rozmotává, akce až do konce... sice víme jak to dopadne, ale je to pořád lepší než když chce autor překvapit koncem za každou cenu, viz John Lutz - Temnější než noc nebo Joy Fielding - Až na dno..

30.06.2015 4 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Moc pěkné čtení, kde se prolíná historie se současností, přičemž se u obojího řeší tragická smrt. Kniha je napínavá a pěkně propojená s dojemným koncem...

19.06.2015 4 z 5

Minulá provinění Minulá provinění Tami Hoag

Kniha se vyborne cetla, libi se mi, jak je v knizce spousta pasazi o tom, co prave vrah dela, a ne jen detektivove.. praveho vraha haasovych jsem sice odhadla kdyz se zminovalo o tom jak zemrely ty 3 matky, ale nijak mi to nevadi, porad tam byla nejaka moznost ze to on byt nemusi..

09.06.2015 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Tak kniha to byla paradni, joy zapojila hodne fantazie, ale je pravda, ze kdyz se ohlednete na zacatek, tak jde videt, ze si nekdy ti autori prizpusobi neco, aby nas uplne odvedli k tomu, ze si udelame naprosto opacne zavery.. jakoze fakt to vypadalo, ze ji chteli zabit, hlavne teda Lance a to hned vsechny navede na ten spatny odhad. Pritom to ani nebylo zapotrebi, nebot me by ani tak nenapadl takovy konec:))Taky nevim proc zabila Eriku a proc jako neuverila Alison, kdyz sama dobre vedela co se ji stalo ve 14 letech.. shrnuti - kdyz se v tom moc nehrabete, kniha je perfektni:)) cetla jsem se zapalem, tak tedy privru oci a davam 5 * :)

29.05.2015 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha je sice taková pochmurná, smutná, taky strašidelná avšak děj je řekla bych velmi propracovaný, všechno pěkně navazuje a čte se velmi dobře. Miluju jak na poslední, předposlední stránce najdu odpověď na otázku, když už chci kritizovat proč tam jako není vysvětlení, to mě vždycky dostane:D (mám na mysli motiv zabití Katrine). PS: Nechápu jak Joakim mohl vlézt do toho otvoru ve stodole, brr... číst to sama někde v chatě, tak se u té knížky až bojím :))

22.05.2015 4 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Spatna nebyla, vsechny jeji knihy se ctou dobre, jen neltere jsou napaditejsi , jine mene.. tahle byla rekla bych o rodinnych vztazich, jen tam musela byt nejaka zapletka, tedy Colin. Jen mi prislo divne, ze ta sestra byla tak blba, kdyz dukazy byly jasne proti nemu..

17.05.2015 4 z 5

Pomsta Pomsta Peter James

Bomba! poutave, napinave, zadne nudne zbytecne pasaze.. u takovych knih mi je vzdy lito kdyz se blizim konci:/ :)

10.05.2015 5 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Namet byl velmi dobry, jen kdyby byla kniha nove prelozena. Opravdu mi tak 150 stranek trvalo nez jsem si zvykla na ty neustale se opakujici vyrazy jako "jiz, nyni, mne, zde. atd. Mam proste radeji takovy uvolnenejsi preklad, ale tak zvykla jsem si a kniha byla fajn, urcite nelituju:)

29.04.2015 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

výborný thriller, pro mě zase něco nového a originálního.. Bála jsem se, když jsem viděla, že tam není moc přímé řeči, protože to obvykle bývají nudné zdlouhavé knihy se samým popisem. Ale tady ne, autor neustále popisuje nějakou akci, super!

20.04.2015 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

No musim rict, ze me kniha trochu zklamala, jakoby Joy dochazela inspirace, fantazie.. osobne mam rada kdyz je vrah take hlavni postavou a znam jeho zivot, povahu atd.. porad jsem nemohla uverit ze vrah je clovek o kterem tam byl vsehovsudy odstavec. A Eva mi taky dost lezla na nervy, kdyz celou knihu resila neexistujici nemoci.. jinak mam ale knihy od Joy velice rada

30.03.2015 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nejhorší z mé povinné četby, číst to je spíš jak za trest, hvězdička za snahu

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

prvních 200 stran skoro nevím o čem jsem četla, proto 3 hvězdičky

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

čteno před 4 lety ale tohle se mi naprosto nechce vybavit

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

a jo, dá se, když se musí:)

13.03.2015 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

no, každopádně lepší jak shakespeare

13.03.2015 2 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

na povinnou četbu dobré

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

snad jediná poezie na světě, která se dá číst a celkem i baví

13.03.2015 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

jedna hvězdička za snahu, takové čtení nepatří do dnešní doby

13.03.2015 1 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

takové by měly být všechny povinné četby, co se dají číst a především vnímat, co čteme

13.03.2015 4 z 5