Minulá provinění

Na začátku románu slavné americké spisovatelky jsme svědky zločinu natolik brutálního, že jeho výjimečnost ovlivní životy i těch nejotrlejších policistů. Vraždy v rodině Haasových zanechaly ve společnosti nezahladitelnou jizvu, nicméně všichni se shodují, že pachatele, tuláka Karla Dahla, musí stihnout trest. Zdá se, že tomu stojí v cestě jediný člověk: soudkyně Carey Mooreová. Její rozhodnutí nepřipustit jako důkazní materiál Dahlova minulá provinění, tedy výpis z jeho trestního rejstříku, vzbudí všeobecný rozruch a sama soudkyně se ocitne ve vážném nebezpečí. Když ji v garážích u soudní budovy přepadne neznámý útočník, úkolu vyšetřit případ a zároveň ochránit soudkyni před dalším nebezpečím se ujmou dva špičkoví minneapoliští policisté, ostřílený detektiv Sam Kovac a jeho ironická kolegyně Nikki Lisková, jež známe i z předcházejících autorčiných knih Popel popelu a Prach prachu. Zpočátku k celé kauze přistupují vlažně, ale pak Dahl uprchne z vazební věznice a zdánlivě jednoduchý případ se vymkne kontrole… Času je zoufale málo a detektivové procházejí podivným temným světem plným dýmu a klamavých zrcadel; nikdo není takový, jakým se zdá být, neboť každý má na svědomí svá vlastní minulá provinění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/8492/serie-kovac-liskova-minula-provinen-dKl-8492.jpg 4.453

Kovac a Lisková (3.)

Prior bad acts (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Minulá provinění

pingu1

Moje první kniha od této autorky příjemně překvapila. Napínavá, dobře propracovaná, četla se jak víno ... :-)

radus

Kniha mě mile překvapila, byla čtivá a zajímavá. I závěr byl dobře vystupňovaný a překvapivý.

jprst
23.05.2018

Série Kovac/Lisková má stupňující se tendenci, příběh láká k přečtení na jeden zátah, jen ten čas chybí.

Danago
06.07.2017

Třetí kniha série Kovac/Lisková a podle mě nejlepší. Příběh měl spád, byl napínavý a konec byl překvapivý.

Olous1
12.03.2017

knihy od Tami nikdy nezklamou.

Veeris
09.06.2015

Kniha se vyborne cetla, libi se mi, jak je v knizce spousta pasazi o tom, co prave vrah dela, a ne jen detektivove.. praveho vraha haasovych jsem sice odhadla kdyz se zminovalo o tom jak zemrely ty 3 matky, ale nijak mi to nevadi, porad tam byla nejaka moznost ze to on byt nemusi..

xxkouckaxx
11.09.2014

skvěle čtivá

Lusa
29.01.2012

Výborná detektivka, sice jsem Kovaca a Liskovou potkala v této knize poprvé, musím říct, že se mi hned tato detektivní dvojice zalíbila. Samotný příběh je poutavý, napínavý a dechberoucí. Myslím, že od začátku do konce člověk musí přehodnocovat, zda pachatel činu, opravdu čin spáchal a zda by to přeci jenom nemohl být někdo jiný, musím říct, že jsem váhala až do konce a napínavý vzurušíjí konec mě opravdu dostal.

Tami Hoag

Tami Hoag