Monstrum

Třináctá kniha série Alex Delaware. Doktor psychologie Alex Delaware se podílí na vyšetřování dvou zdánlivě spolu nesouvisejících vražd - vraždy mladého herce Richarda Dady a lékařky psychiatrického ústavu pro těžké zločince dr. Argentové.

zdroj - KJM Brno

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29270/alex-delaware-monstrum-ZeI-29270.jpg 4.255

Alex Delaware (13.)

Monster (1998)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

Veeris
30.06.2015

Tato kniha mě chytla cca od 70 strany, možná to bude ale tím, že je má první od tohoto autora. Jinak ale výborné, propracované psychologické dílo, zápletka se pěkně kousek po kousku rozmotává, akce až do konce... sice víme jak to dopadne, ale je to pořád lepší než když chce autor překvapit koncem za každou cenu, viz John Lutz - Temnější než noc nebo Joy Fielding - Až na dno..

ovpana
09.06.2015

Moc mě to nezaujalo,měla jsem dost problém dočíst do konce.

Eidalon
29.03.2015

Jonathan Kellerman a další z jeho krimi_psychologických příběhů s hlavními aktéry – Milo Sturgis a Alex Delaware. Milo je detektiv z oddělení vzražd v Los Angeles, Alex psycholog, který měl šťastnou ruku v investicích, a tak spolupráce s policií je jeho koníčkem. Tato dvojice vytváří silný tým, který se pouští znovu a znovu do celé řady zločinů, za kterými se vždy skrývá neotřelý a velmi zajímavý případ.

Autor již stačil napsat třináct knih, které představují dvojici přátel v nejrůznějších situacích, každá jedna z knih předkládá čtenáři rozmanitý děj ve kterém se nejen řeší, kdo je pachatelem, ale stejná pozornost je věnována i otázce, proč byl daný zločin spáchán. To vše povyšuje knihy pana Kerllemana mezi elitu psychologických thrillerů a pokud máte podobný žánr rádi, mohu knihy jen a jen doporučit.

Kniha začíná vraždou doktorky Argentové pracující v ústavu, kde jsou umístěni trestanci s nejtěžšími poruchami osobnosti, kteří mají za sebou brutální vraždy, k jejichž vykonání je vedla jejich chorobná mysl či zhoubná představa. V pozadí vždy stojí nefungující rodina, drogy, alkohol, malá inteligence a absolutní nezájem společnosti o tyto lidi na samém okraji lidského bytí.

Milo společně s Alexem postupně rozkrývají jednotlivé vrstvy případu a nakonec se vracejí o 16 let zpět do minulosti a vyhrabávají kostlivce z pomyslné skříně. Střípky poznatků se začínají seskládávat a vytvářet bizardní mozaiku vztahů, která dává tušit, že vražda dr. Argentové je jen jeden z mnoha případů, které spolu souvisí a jejichž modus operandi si spojili vyšetřovatelé teprve nyní.

Příběh nabývá jasných rysů a vše vyvrcholí v závěru při akční scéně, kde se nitky protnou a spojí v konečný cíl. Pak následuje pár řádek dovysvětlení a vy máte za sebou další doklad dobře napsané knihy v duchu americké detektivní školy, šmrnclé psychologickým rozklady.

Pan Kellerman mne nikdy nezklamal a není tomu ani dnes, knize a příběhu dávám poctivé čtyři hvězdy, knihu stojí za to si přečíst ,to pokud nejste vyznavači úplně jiného druhu literatury.

jiri77
03.04.2013

Nejlepší kniha co autor napsal,super čtení.

Martina23275
04.04.2012

toto byla moje první knížka od Kellermana a velice mě zaujala a už mám všechny jeho knížky. Úžasný děj, zajímavý konec nečekaný

petr2

Tipický Kellerman,spousty zajímavích postav,napětí,překvapení.Komu tohle stačí bude více než spokojen.

thrillery

Jonathan Kellerman