včelařka včelařka komentáře u knih

Psí srdce Psí srdce Michail Bulgakov

Skvělá kritika společnosti.

08.12.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Poslední dny socíku v Rumunsku. Díky bohu za život v Československu. Socík tady byl slabý odvar toho, co se podařilo soudruhům v Rumunsku.

08.12.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Doporučuji představení v Národním divadle v Praze.

14.11.2022 5 z 5

Bolest Bolest Cruja Šalev

Kniha plná úvah o lásce, vině, obviňování, svobodě, povinnosti, výchově, mlčení a lžích. Každý, především tedy ženy, si tam najde svoje téma. Doporučuji.

06.11.2022 4 z 5

Město permutací Město permutací Greg Egan

Bohužel na mě moc složité popisování technických řešení scanů, kopií a virtuálních měst. Asi ve třetině knihy jsem to vzdala.

25.10.2022 3 z 5

Přála bych si, aby to byl bulvární horor... ale bohužel není. A i kdyby tato kniha byla vymyšlená, jak píší někteří v komentářích, obchod s lidmi a sexuální zneužívání i dětí je realita.
Většina násilí je páchána nebo umožňována v rodinách! Ať se nám to líbí nebo ne, to je fakt. Pokud budeme o existenci zla pochybovat, neuvidíme ho a necháváme mu tak prostor. Malé světlo na konci tunelu vidím v tom, že toto téma přestává být tabu a dostává se do veřejného prostoru.
Jsem proto ráda za tuto knihu na pomezí beletrie, psychologické příručky a kriminálního žánru. Nečte se to snadno... Někteří lidé si to museli prožít (a někteří stále prožívají), tak my, kterých se tento osud naštěstí netýká, bychom měli být schopni o tom alespoň číst a vzít to na vědomí.

23.08.2022 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Na zvracení... stále se to děje. Nejen v KLDR.

13.07.2022 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Dost jiná kniha, než ty dobrodružné. Docela útlá. Nutí k zamyšlení.
Za mě jedna z nejlepších knih o síle ducha. Vracím se k ní.

13.07.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Přemýšlím, jak tuhle knihu okomentovat. ... Za mě je to jedno velké nic - povrchní, nebudí emoce a vlastně jediné, nad čím mě donutila přemýšlet je, proč ji vůbec autorka napsala.
Ale nedočetla jsem to, takže jsem možná něco zásadního prošvihla.

12.07.2022 1 z 5

Krutý, hrozný, krvavý... a za mě taky geniální.

02.02.2022 4 z 5

Byl jsem agentem NKVD Byl jsem agentem NKVD Anatolij Granovskij

Doporučuji... zvláště v dnešní době ... pro připomenutí historie a nahlédnutí na to, co a proč se pravděpodobně děje nyní kolem Ukrajiny.
Poslední část knihy pěkně ilustruje, jak si to zde (myšleno v Československu) náš sovětský bratr ke konci války pěkně připravil.
Strašidelné čtení.
Doba se mění, cíle a nástroje zůstávají.

01.02.2022 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Knihu mi doporučil můj anglický kamarád, prý abych pochopila anglickou (maloměstskou) povahu a společnost. Tak jen doufám, že to není obraz skutečnosti, ale umělecká nadsázka. :-) Knihu moc doporučuji, ideálně číst v angličtině.

05.01.2022 4 z 5

Úspěch je pro vás Úspěch je pro vás David R. Hawkins

Vnitřní integrita a vědomí smyslu je základ úspěchu.... Příjemné čtení.

07.12.2021 3 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Proč se tedy kineziologie, možnost získat bezchybnou odpověď, nerozšířila do všech odvětví?

28.11.2021 3 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Krásný. Bohatý. Moudrý. Vtipný. ... Velmi milé překvapení. Pro mě i inspirace shlédnout několik jeho filmů.

17.11.2021 5 z 5

Tam tam Tam tam Tommy Orange

V dětství jsem milovala Vinnetoua. Vlastně ho miluju pořád. Co z téhle mé romantické představy indiánství zůstalo? Jaký je indián dneška, městský indián 21. století? Nahlédnutí lze najít v této knize. Doporučuji.

12.11.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Na začátek přiznání ... nemám moc ráda psy. Ale po přečtení, resp. po poslechu jsem měla chuť ihned zajet do nejbližšího útulku.
Čisté emoce. Čisté pravdy. Čistá láska.
Díky.

08.11.2021 4 z 5

Co se děje se světem? Co se děje se světem? Václav Cílek

Cílek je můj velký oblíbenec. Líbí se mi, jak tento z mého pohledu téměř renesanční muž, umí ilustrovat a propojovat témata a nutit k zamyšlení... a je jedno jestli mluví o zahrádce u chalupy nebo o globálních klimatických změnách. A lyrické ladění textu mě dostává do stavu jako při čtení básně... jako kdyby promlouval více k duši než k rozumu.

08.11.2021 5 z 5

Tajný život stromov Tajný život stromov Peter Wohlleben

Dál a dál se ve mně prohlubuje úžas, úcta a pokora k přírodě. Díky za tuto knihu... rozdávám jako dárek všem "majitelům" lesa, které znám.

12.10.2021 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Toto je moje celoživotní láska.
To, jak autor vystavěl celou civilizaci a její komplexní fungování, je něco unikátního... z pohledu čtenáře, který se baví, ale i z pohledu sociologa, který žasne. Proto miluju sci-fi. Popisuje světy a společnosti, které nejsou, ale mohly by být.

12.10.2021 5 z 5