Moc versus síla

Představte si, že máte přístup k jednoduché odpovědi ano, nebo ne na jakoukoli otázku, kterou si přejete položit. Skutečně pravdivou odpověď na jakoukoli otázku. Člověk si myslí, že žije díky silám, které má pod kontrolou, ale ve skutečnosti je ovládán mocí z netušených zdrojů, mocí, nad níž nemá žádnou kontrolu. Během dvaceti let Hawkins dokázal analyzovat celé spektrum úrovní lidského vědomí a vytvořil fascinující mapu geografie lidských zkušeností. Tato "anatomie vědomí" vytváří profil celého lidského druhu, umožňující provést úplnou analýzu emocionálního a duchovního vývoje jedinců, společnosti a rasy. Tak důkladný a rozsáhlý pohled přináší novou úroveň porozumění člověka při objevování vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49380/moc-versus-sila-49380.jpg 4.420
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

Power versus force

Kniha Moc versus síla

Katepaz

Úžasná kniha.

hlx.slayer

Kniha zase tak trochu z jineho uhlu o M-poli kolektivního vědomí

Měnící
09.11.2018

Při čtení této knihy jsem byl ohromen částí věnovanou popisem úrovní vědomí. Ostatní části knihy mě až tak nezaujaly, ale tohle byl výborný úvod. Pak jsem nalezl od stejného autora knihu VZESTUP PO ÚROVNÍCH VĚDOMÍ, v které byla tato část obsáhle a dopodrobna rozpracována. Další část, na kterou bych chtěl upozornit, jsou dvojice slov, jakéhosi zdravého a nezdravého duševního postoje.

BStone
12.08.2018

Místy náročnější, ale rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem četl.

vlkcz
29.07.2018

Možná jsem ze začátku čekal něco trochu jiného a přistupoval k ní s opatrností (taky mi na stolku ležela přes rok, než jsem se k ní odhodlal), ale rychle si mě podmanila.Kineziologií se zabývá jen do té míry, aby osvětlila podstatu kineziologického testu, kromě toho už je to v podstatě praktická filozofie. A i když občas může člověka nad některými věcmi přepadat beznaděj, celkové vyznění je pozitivní.
to OndřejMergl:
Odpovědi na všechny otázky nemusí být vždy danému člověku dostupné. Autor několikrát zdůrazňuje, že metoda se nedá příliš přesně použít pro zjišťování budoucnosti. Stejně tak testuje i to, zda vůbec smí otázku položit. A pokud máte k dispozici metodu, k čemu potřebujete předžvýkané odpovědi. Nehledě k tomu, že i ona pravda odpovědi závisí na úrovni toho, kdo pokládá otázku.

kamibe
03.05.2018

Náročné čtení se spoustou cizích výrazů (mnohdy v závorce přeložených do nových pro mne neznámých slov), které mě přimělo knihu často odkládat a číst ji na několikrát. Přesto však přiznávám, že je to jedna z nejzásadnějších knih, které jsem četla. S takovým pohledem na kineziologii jsem se doposud nesetkala. A pokud je naše tělo nastaveno tak, že dokáže samo rozeznat pravdu od lži, dobro od zla a to, co je správné, od toho, co v tu chvíli správné není, pak je tu k dispozici něco velmi zásadního pro náš celkový rozvoj. Kniha může dělat ledasjaký dojem, pro mne však, především v samém závěru, byla v podstatě duchovní literaturou. Dokonce i vysvětlení pojmů v závěrečném Slovníčku jsem četla se značným zaujetím. A napadlo mne, jak velmi souvisí s knihou Paradigma lidské komunikace (také docela náročným čtením), kterou jsem dočetla před pár dny!

juvelinokivi
13.03.2018

Pokud chováte jistou nedůvěru ke kineziologické metodě (stejně jako já), asi bych ke čtení nedoporučila. O to víc ale doporučuji autorovu předmluvu, která zachycuje jeho velmi zajímavý postupný vnitřní vývoj: "Nezbytně jsem musel změnit zvyk meditovat hodinu denně ráno a pak znovu před večeří, protože by to zesílilo mou blaženost do takové míry, že bych nemohl normálně fungovat."

David R. Hawkins
americká, 1927 - 2012