ValKing ValKing komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Abych se přiznala, tak nemám Fénixův řád moc ráda, ne z toho důvodu, že by byl špatně napsán, ale proto, že už je skutečně temný. Zdrcující přeskok od pohádkového fantasy pro moji dětskou dušičku a takřka válečným thrillerem. Naštěstí Rowlingová dokáže úžasně popsat cokoliv, takže holt Fénixův řád přijímám do ságy a ačkoliv to není díl, co bych znovu otevřela a s nadšením četla, dávám pět hvězdiček.

22.07.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

První posel následujících temných dílů. U Ohnivého poháru mi kolikrát naskočila husí kůže, tak moc byl nabitý událostmi, emocemi a novými zvraty. Konec... Je pak jakýsi zvrat, který už jsem pomalu přes okousané nehty nevnímala, teprve po zavření jsem si řekla: "No sakra!"

22.07.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl! :) Řekla bych, má něco z prvního i druhého dílu a současně vlastní svěží nádech. Po čas celé knihy jsem se ani jednou nestačila nudit, pamatuju si, že jsem ji četla na dovolené v Chorvatsku a víc než dovolenou si pamatuji právě obsah Vězně. O:)

22.07.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Už trochu temnější díl, prosycený zelenou nenávistí Zmijozelu. Pro mě, milovnici temných příšerek a starých tajemství, úplně ideální. :)

22.07.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Začátek největšího dobrodružství všech dob. Tady ještě krásně dětský, nezkažený, dobře končící. Přímo pohádkový. :)

22.07.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Přiznám se - když jsem dočetla poslední stránku, rozbrečela jsem se. Nemohla jsem uvěřit, že sága mého dětství skutečně končí. Na poslední film se pravděpodobně nikdy nekouknu, protože by mě to ještě víc utvrdilo v tom, že už vážně žádné další díly Harryho nevyjdou a já nebudu nadšeně čekat na novou bichli, kterou bych v posteli až do rána četla. Každopádně, tohle je zkrátka sága, která jednou provždy změnila svět literatury a fantasy a já nevěřím, že by ji někdy někdo překonal. Fantazie Rowlingové je jako vesmír, neznámá a nekonečná. Jestli jednou budu mít svoje děti, tohle bude povinně to první, co přečtou! :) :D

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Pět hvězdiček dávám, protože jsem se od knihy nemohla odtrhnout, přesto bych však Ecovi vytkla dvě věci. První je jeho ne příliš srozumitelné (alespoň pro mě) podání informací o historickém a politickém pozadí. Pokaždé když probíhal nějaký dvanáctistránkový dialog na toto téma, zírala jsem na to podobně jako tučňák na opalovací krém. A druhou věcí jsou jeho popisovací záchvaty, které se párkrát v knize vyskytly a které mě přímo ubíjely, protože schválně zpomalovaly děj. Já vím, že Eco má opravdu obrovskou slovní zásobu, ale nemusel by mi to dokazovat tím, že bude popisovat krásné klášterní okno na tři stránky... Jinak klobouk dolů, napínavá, ponurá detektivka jako vyšitá.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Moje nejmilejší detektivka už od dětství. :) Celý děj i hororová atmosféra mě vždy znovu a znovu strhnou. Navíc jedna z mála knih, o které mohu říci, že její filmové zpracování se opravdu povedlo, novější i starší.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Vždy, když jen slyším název, už mám na tváři úsměv. :) Četla jsem ji ve škole, během hodin, protože jsem se od toho zkrátka nemohla odtrhnout, a několikrát jsem díky svým výbuchům smíchu už byla málem vyhozena za dveře. Teta Kateřina a Saturnin v parodii na pana Erbena, tomu se zkrátka nic nevyrovná. :)

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Ačkoliv se mi během čtení mnohdy zvedal žaludek, jsem nevýslovně ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla. Číst myšlenky člověka, který toho má na svědomí tolik, je zkrátka samostatná kategorie literatury. Nejvíce mě asi pohltil konec, kdy Rudolf Lang konečně projeví svůj názor na celou věc. Zajímavé, vidět to i z toho druhého úhlu pohledu.

22.07.2012 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásná kniha, soubor menších, pestrých a za srdce chytajících příběhů odehrávajících se na ponurém pozadí toho hlavního. Po své jediné zkušenosti s Jackem Londonem, což byl kdysi v dětských letech Bílý Tesák, jsem nevěděla do čeho jdu, ale jsem za přečtení moc ráda, protože bych se jinak nedozvěděla, jak skvělý vypravěč Jack vlastně je. :) Určitě si od něj přečtu i další knihy.