Valentine Valentine komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Její čtivost je přímo úměrná hrůzám, které popisuje. Se syrovou opravdovostí líčí skutečnosti, které se nikdy neměly stát.
Náročné téma, které se ale čte jedním dechem. Můžu doporučit.

27.02.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Další kingovka, která se div nepřetrhne aby se vlezla do mé "Top 5". Strhující, od začátku napínavé, dechberoucí. U Kinga snad platí, že čím delší kniha, čím je čtivější... Když přičteme současnou pandemickou situaci k faktu, že tato kniha byla napsána kolem roku 1980, mrazí mě z až neskutečné podoby s realitou v zádech. Jako by King tak trochu předpověděl, jak by to asi vypadalo, kdyby moderní svět začala omylem požírat záhadná, uměle vytvořená choroba. (Nejen) jako úchvatný post-apo návod na přežití budoucích virových vln vřele doporučuji!

15.07.2021 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Dlouho mě nic tak nechytlo. Velice čtivá, napínavá a nepředvídatelná kniha, která člověka prostě dostane. A dostane se mu hluboko pod kůži. Vřele doporučuji!

24.06.2014 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

I když jsem se do děje zpočátku nemohla ponořit, nakonec jsem ráda, že jsem tohle dílko neodložila (ostatně jako vždy, když jde o Kinga). Slupla jsem Dolores během několika příjemných odpolední a můžu říct, že mě ta stará rašple neskutečně bavila. Příběhu nechybí napětí, humor, nadsázka ani spád. Tak nějak máte pocit, že by to klidně mohla být vaše sousedka, která se rozhodla na stará kolena povykládat pravdu o svém nelehkém osudu. Sympatie zaručeny!

15.07.2021 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Děsivé, čtivé a originální dílo. Miluju Bachmanovky a tahle perlička mi to jen potvrdila. Zhubni je knížka která ve vás zanechá hluboké pocity, donutí vás dívat se na věci ze zcela jiné perspektivy a konec, který vás přimrazí na místě. A King to tak dokonale opět píše jen tak, jakoby, mimochodem.

01.04.2016 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

(SPOILER) Pokud se vám líbila Žhářka, bude se vám nejspíš líbit i tenhle její o něco mladší ale za to podstatně silnější a intenzivnější bratříček. Ústav za mě maličko pokulhává v překladu (ehm, jako ostatně většina nových Kingovek) ale v ději se mu toho mnoho vytknout nedá. Nadané děti, přísně tajné experimenty, zajímavé lidské osudy, pokřivené charaktery, záchrany na poslední chvíli (a nebo taky ne), sebeobětování, láska. Pro mě příjemné čtení, ale na Kinga spíš jen lepší průměr.

15.07.2021 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Obsáhlé dílo, které ze začátku působí poklidně, stydlivě a možná až nudně. Prokousat se prvními pár stovkami poměrně nezáživných stran se však opravdu vyplatí. King pozvolna navozuje atmosféru ticha před bouří, kterou zaseje do čtenáře semínko zvědavosti. To vyklíčí ve zlověstně černorudou růži a že následující bouře bude opravdu ničivá, nečekaná a fatální, potvrzuje celá druhá polovina knihy. A ta vám jistě, stejně tak jako hlavním hrdinům téhle knihy, nedá notných pár měsíců spát.

22.09.2017 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Propracovat se až k poslednímu dílu trilogie se v tomto případě vskutku vyplatilo. Závěr ságy je naprosto epický, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě doporučuji dočíst až sem i přes pracné začátky. Návrat krále je opravdu dokonalý.

02.12.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Asi jsem po nezapomenutelném Osvícení čekala přiliš. Když pominu protivný překlad (který se mi v některých pasážích příčil a velice mi ztěžoval čtení a zhoršil i celkový dojem z knížky), musím říct, že se mi tahle knížka pod kůži nevryla. Řadím ji k zatím asi nejslabším Kingovkám se kterými jsem kdy měla tu čest. Bohužel. Z dobrého nápadu se podle mého dalo vytěžit mnohem víc a nějak se nemůžu zbavit dojmu, že nám mistr King jaksi "měkne". Chyběla mi tam jeho typická tragická vražednost. Nebo vražedná tragičnost? Nejspíš obě. Škoda, škoda.

19.06.2014 3 z 5

Kouzelné, chytré, vtipné a nádherně napsané. Balzám na duši, který vykouzlí úsměv na rtech a zahřeje u srdce.

02.02.2014 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Dokonale popsané "psí nitro" a jeho vývoj po nakažení. Nečekané, chytlavé, děsivé (asi jako všechny Kingovky, které zbožňuju). Asi nikdy nezapomenu na pocit, když v půl jedné ráno, ležíc v posteli a po uši začtená do velkého finálne, zaslechnu z ulice pronikavé psí vytí...

24.03.2013 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Ani u jedné jsem se nenudila, každá je tak jiná a přitom v něčem stejná, jako listy na podzimním javoru, všechny do jedné mě překvapily. Zkrátka Kingovy povídky můžu a ani tahle povídkovka není výjimkou.

31.05.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Murakamiho styl je nepopsatelný. Děj není příliš akční a přesto vás vtáhne a nepustí. Brilantní dialogy, hmatatelná atmosféra a postavy, které pochopíte. Se kterými se možná ztotožníte. A které ve vás něco zanechají.

01.04.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Co dodat? Vše asi již bylo řečeno. Já se pouze uctivě zařadím k tomu hloučku, kterému se to velice líbilo a nedovolí si ani slůvkem stěžovat.

01.07.2015 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Uchvacující, excelentní, strhující a dechberoucí dílo. Mrazivě, šíleně děsivé od samého počátku až do hořkého konce. Knížku řadím do svých TOP 5 Kingovek a vím, že odteď se už nikdy nebudu na západy slunce koukat jako dřív.

24.04.2015 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Hořkosladké zimní zahřátí u srdce. Kouzelná kniha, velmi silná a velmi smutná. Čte se lehce jako když se z nebe snášejí sněhové vločky.

18.12.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla. Nemám jí naprosto co vytknout a vřele doporučuji naprosto všem.

17.08.2013 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moje nejoblíbenější pohádka :)

24.07.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Člověka to donutí se na chvilku zamyslet nad sebou samým, i nad celým světem. Skvělá myšlenka podaná příjemným způsobem.

24.07.2013 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když přihlédneme k tomu, kdy bylo dílo napsáno, nejde ho popsat jinak než slovem geniální. Jedna z knih, kterou by si měl přečíst naprosto každý, ať už stojí na kterékoli straně železné opony, nebo se s žádnou nikdy nesetkal. Dokonalé popisy, charaktery, situace. Zkrátka a dobře doporučuji všemi deseti. Těch pár hodin četby které to celé zabere, za to rozhodně stojí.

22.03.2013 5 z 5