Valentine Valentine komentáře u knih

Ústav Ústav Stephen King

(SPOILER) Pokud se vám líbila Žhářka, bude se vám nejspíš líbit i tenhle její o něco mladší ale za to podstatně silnější a intenzivnější bratříček. Ústav za mě maličko pokulhává v překladu (ehm, jako ostatně většina nových Kingovek) ale v ději se mu toho mnoho vytknout nedá. Nadané děti, přísně tajné experimenty, zajímavé lidské osudy, pokřivené charaktery, záchrany na poslední chvíli (a nebo taky ne), sebeobětování, láska. Pro mě příjemné čtení, ale na Kinga spíš jen lepší průměr.

15.07.2021 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

I když jsem se do děje zpočátku nemohla ponořit, nakonec jsem ráda, že jsem tohle dílko neodložila (ostatně jako vždy, když jde o Kinga). Slupla jsem Dolores během několika příjemných odpolední a můžu říct, že mě ta stará rašple neskutečně bavila. Příběhu nechybí napětí, humor, nadsázka ani spád. Tak nějak máte pocit, že by to klidně mohla být vaše sousedka, která se rozhodla na stará kolena povykládat pravdu o svém nelehkém osudu. Sympatie zaručeny!

15.07.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Další kingovka, která se div nepřetrhne aby se vlezla do mé "Top 5". Strhující, od začátku napínavé, dechberoucí. U Kinga snad platí, že čím delší kniha, čím je čtivější... Když přičteme současnou pandemickou situaci k faktu, že tato kniha byla napsána kolem roku 1980, mrazí mě z až neskutečné podoby s realitou v zádech. Jako by King tak trochu předpověděl, jak by to asi vypadalo, kdyby moderní svět začala omylem požírat záhadná, uměle vytvořená choroba. (Nejen) jako úchvatný post-apo návod na přežití budoucích virových vln vřele doporučuji!

15.07.2021 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Příjemný návrat k příběhům o Rolandově životě a putování. Mám ráda vyprávění z doby, kdy byl Roland mladý a tento "příběh v příběhu" mě opravdu bavil. Bylo tam kouzlo, napětí, láska i neštěstí a hlavně velká dávka naděje. Za mě ano!

24.03.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Její čtivost je přímo úměrná hrůzám, které popisuje. Se syrovou opravdovostí líčí skutečnosti, které se nikdy neměly stát.
Náročné téma, které se ale čte jedním dechem. Můžu doporučit.

27.02.2021 5 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Sladce kouzelné, napínavě legrační, syrově dojemné. Orginální, geniální a především srdečné dílo překypující fantazií, psané s obrovskou láskou ke knihám. Waltra Moerse mám hodně ráda a všechna jeho díla můžu stoprocentně doporučit. Ale návštěva Města snících knih byla pro mě, jakožto latentní knihovnici, doslova srdeční záležitostí.

21.02.2021 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Nechám těch pět hvězdiček aby mluvily samy za sebe. Od začátku až do konce perfektně napínavý děj, který jsem přelouskala takřka jedním dechem, protože mě ani na chvíli nenechal vydechnout. Závěr nezklamal a oproti jiným mně osobně se “pámbíčkářský” námět víc než zamlouval. Zůstávám tedy do Beznaděje beznadějně zamilovaná.

28.09.2018 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Originální zápletka, čtivý příběh a napínavý závěr. Poctivá Kingovka která se čte sama a mrazí z ní v zádech, přesně tak jak by to mělo být :)

18.07.2018 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Na to, že to je Kingovka, musím tuhle kratičkou záležitost hodnotit celkem negativně. Kniha se snaží budovat napětí a předvést čtenáři neřešitelnou záhadu, ale nějak jí to v tomhle případě moc "nebaštím". Děj je v podstatě nulový, jedná se jen o popis jediné události vyložený formou rozhovoru tří osob. Hlavní hrdinka působí zcela samoúčelně a závěr knihy mě spíš zklamal než aby mě zanechal se zájmem napjatou. Škoda, ale vypadá to, že ani Kingovi se pokaždé nezadaří.

05.10.2017 2 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Obsáhlé dílo, které ze začátku působí poklidně, stydlivě a možná až nudně. Prokousat se prvními pár stovkami poměrně nezáživných stran se však opravdu vyplatí. King pozvolna navozuje atmosféru ticha před bouří, kterou zaseje do čtenáře semínko zvědavosti. To vyklíčí ve zlověstně černorudou růži a že následující bouře bude opravdu ničivá, nečekaná a fatální, potvrzuje celá druhá polovina knihy. A ta vám jistě, stejně tak jako hlavním hrdinům téhle knihy, nedá notných pár měsíců spát.

22.09.2017 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Ani u jedné jsem se nenudila, každá je tak jiná a přitom v něčem stejná, jako listy na podzimním javoru, všechny do jedné mě překvapily. Zkrátka Kingovy povídky můžu a ani tahle povídkovka není výjimkou.

31.05.2016 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Děsivé, čtivé a originální dílo. Miluju Bachmanovky a tahle perlička mi to jen potvrdila. Zhubni je knížka která ve vás zanechá hluboké pocity, donutí vás dívat se na věci ze zcela jiné perspektivy a konec, který vás přimrazí na místě. A King to tak dokonale opět píše jen tak, jakoby, mimochodem.

01.04.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Murakamiho styl je nepopsatelný. Děj není příliš akční a přesto vás vtáhne a nepustí. Brilantní dialogy, hmatatelná atmosféra a postavy, které pochopíte. Se kterými se možná ztotožníte. A které ve vás něco zanechají.

01.04.2016 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Jednodenní záležitost, která plyne jako voda. Kratičká záhada, která chytne a nepustí a přece ve vás něco zanechá. Murakami je brilantní jako vždycky.

04.03.2016 5 z 5

Knížečka zajímavá, nezvyklá a napínavá; typická Kingovka, kterou slupnete jako malinu. Upřímně mě trochu zklamalo jen rozuzlené hlavní zápletky, ale přesto musím uznat, že dělá knihu uvěřitelnější. Závěr byl jednoduše roztomilý. Hvězdu tedy ubírám pouze za pravou identitu "hlavního záporáka".

22.02.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Začnu koncem, který mě totálně nadchl. Teším se na další díl mnohem víc než jsem se na konci Pana Mercedesa těšila na Právo nálezce. A asi jsem měla i důvod: zápletka téhle knihy mě zas tak moc nedostala a děj mi přišel předvídatelný a až příliš "přenáhodovaný". Navíc mi upřímně vůbec nesedl hlavní záporák, což se o Mercedesovi říct rozhodně nedá. Hlavní klaďas mě nezaujal ani v prvním díle série o detektivu v.v. Billu Hodgesovi a Právo nálezce můj dojem z něj o nic nevylepšilo. Snad další díly přinesou něco úplně z jiného soudku (v což dle poslední kapitoly velmi doufám) a bude to víc... kingovité.

12.02.2016 3 z 5

Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Kateřina Endersová

Super jednoduchá kuchařka s minimalistickým designem a recepty na vynikající smoothie. Mňam :)

21.01.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Příjemné čtení, ke konci hodně napínavé. Ale je vidět, že se King k detektivkám teprve dostává. Zatím obhlíží terén. Nejsem z Pana Mercedesa ani nadšená ani zklamaná, a těším se na další kousky.

21.01.2016 4 z 5

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Asi jsem už přespříliš navyklá jinému stylu, řekněme drsnějšímu, aby mě tahle kniha dokázala zneklidnit nebo vyděsit. Ale snažila se převelice, to jí musím nechat. A snaha se cení.

06.01.2016 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Povídkovka která bavila. Ne všechna dílka stála za 5 hvězdiček, ale ani tak nelituji přečtení. Atmosféra navozena, čtivost zaručena, úkol splněn. Za mě spokojenost.

06.01.2016 5 z 5