Valentine

HanaHanaAlena Mornštajnová

Její čtivost je přímo úměrná hrůzám, které popisuje. Se syrovou opravdovostí líčí skutečnosti, které se nikdy neměly stát.
Náročné téma, které se ale čte jedním dechem. Můžu doporučit.

Město snících knihMěsto snících knihWalter Moers

Sladce kouzelné, napínavě legrační, syrově dojemné. Orginální, geniální a především srdečné dílo překypující fantazií, psané s obrovskou láskou ke knihám. Waltra Moerse mám hodně ráda a všechna jeho díla můžu stoprocentně doporučit. Ale návštěva Města snících knih byla pro mě, jakožto latentní knihovnici, doslova srdeční záležitostí.

BeznadějBeznadějStephen King

Nechám těch pět hvězdiček aby mluvily samy za sebe. Od začátku až do konce perfektně napínavý děj, který jsem přelouskala takřka jedním dechem, protože mě ani na chvíli nenechal vydechnout. Závěr nezklamal a oproti jiným mně osobně se “pámbíčkářský” námět víc než zamlouval. Zůstávám tedy do Beznaděje beznadějně zamilovaná.

28.09.2018

Pytel kostíPytel kostíStephen King

Originální zápletka, čtivý příběh a napínavý závěr. Poctivá Kingovka která se čte sama a mrazí z ní v zádech, přesně tak jak by to mělo být :)

18.07.2018

Colorado KidColorado KidStephen King

Na to, že to je Kingovka, musím tuhle kratičkou záležitost hodnotit celkem negativně. Kniha se snaží budovat napětí a předvést čtenáři neřešitelnou záhadu, ale nějak jí to v tomhle případě moc "nebaštím". Děj je v podstatě nulový, jedná se jen o popis jediné události vyložený formou rozhovoru tří osob. Hlavní hrdinka působí zcela samoúčelně a závěr knihy mě spíš zklamal než aby mě zanechal se zájmem napjatou. Škoda, ale vypadá to, že ani Kingovi se pokaždé nezadaří.

05.10.2017

NespavostNespavostStephen King

Obsáhlé dílo, které ze začátku působí poklidně, stydlivě a možná až nudně. Prokousat se prvními pár stovkami poměrně nezáživných stran se však opravdu vyplatí. King pozvolna navozuje atmosféru ticha před bouří, kterou zaseje do čtenáře semínko zvědavosti. To vyklíčí ve zlověstně černorudou růži a že následující bouře bude opravdu ničivá, nečekaná a fatální, potvrzuje celá druhá polovina knihy. A ta vám jistě, stejně tak jako hlavním hrdinům téhle knihy, nedá notných pár měsíců spát.

22.09.2017

Všechno je definitivníVšechno je definitivníStephen King

Ani u jedné jsem se nenudila, každá je tak jiná a přitom v něčem stejná, jako listy na podzimním javoru, všechny do jedné mě překvapily. Zkrátka Kingovy povídky můžu a ani tahle povídkovka není výjimkou.

31.05.2016

ZhubniZhubniStephen King

Děsivé, čtivé a originální dílo. Miluju Bachmanovky a tahle perlička mi to jen potvrdila. Zhubni je knížka která ve vás zanechá hluboké pocity, donutí vás dívat se na věci ze zcela jiné perspektivy a konec, který vás přimrazí na místě. A King to tak dokonale opět píše jen tak, jakoby, mimochodem.

01.04.2016

Norské dřevoNorské dřevoHaruki Murakami

Murakamiho styl je nepopsatelný. Děj není příliš akční a přesto vás vtáhne a nepustí. Brilantní dialogy, hmatatelná atmosféra a postavy, které pochopíte. Se kterými se možná ztotožníte. A které ve vás něco zanechají.

01.04.2016

SpánekSpánekHaruki Murakami

Jednodenní záležitost, která plyne jako voda. Kratičká záhada, která chytne a nepustí a přece ve vás něco zanechá. Murakami je brilantní jako vždycky.

04.03.2016

Holčička, která měla ráda Toma GordonaHolčička, která měla ráda Toma GordonaStephen King

Knížečka zajímavá, nezvyklá a napínavá; typická Kingovka, kterou slupnete jako malinu. Upřímně mě trochu zklamalo jen rozuzlené hlavní zápletky, ale přesto musím uznat, že dělá knihu uvěřitelnější. Závěr byl jednoduše roztomilý. Hvězdu tedy ubírám pouze za pravou identitu "hlavního záporáka".

22.02.2016

Právo nálezcePrávo nálezceStephen King

Začnu koncem, který mě totálně nadchl. Teším se na další díl mnohem víc než jsem se na konci Pana Mercedesa těšila na Právo nálezce. A asi jsem měla i důvod: zápletka téhle knihy mě zas tak moc nedostala a děj mi přišel předvídatelný a až příliš "přenáhodovaný". Navíc mi upřímně vůbec nesedl hlavní záporák, což se o Mercedesovi říct rozhodně nedá. Hlavní klaďas mě nezaujal ani v prvním díle série o detektivu v.v. Billu Hodgesovi a Právo nálezce můj dojem z něj o nic nevylepšilo. Snad další díly přinesou něco úplně z jiného soudku (v což dle poslední kapitoly velmi doufám) a bude to víc... kingovité.

12.02.2016

Smoothie Book - Více než dieta, životní stylSmoothie Book - Více než dieta, životní stylKateřina Endersová

Super jednoduchá kuchařka s minimalistickým designem a recepty na vynikající smoothie. Mňam :)

21.01.2016

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Příjemné čtení, ke konci hodně napínavé. Ale je vidět, že se King k detektivkám teprve dostává. Zatím obhlíží terén. Nejsem z Pana Mercedesa ani nadšená ani zklamaná, a těším se na další kousky.

21.01.2016

Bezejmenné město a jiné povídkyBezejmenné město a jiné povídkyHoward Phillips Lovecraft

Asi jsem už přespříliš navyklá jinému stylu, řekněme drsnějšímu, aby mě tahle kniha dokázala zneklidnit nebo vyděsit. Ale snažila se převelice, to jí musím nechat. A snaha se cení.

06.01.2016

Hodina děsuHodina děsuStephen King

Povídkovka která bavila. Ne všechna dílka stála za 5 hvězdiček, ale ani tak nelituji přečtení. Atmosféra navozena, čtivost zaručena, úkol splněn. Za mě spokojenost.

06.01.2016

Podivná knihovnaPodivná knihovnaHaruki Murakami

Skvostná jednohubka která chytne a nepustí. Půlhodinová srdeční záležitost která se vryje pod kůži a vyloudí na tváři nejeden úsměv. Doporučuji jako zpříjemnění pošmourného, podzimně zimního odpoledne číhajícího za okny vlaku.

02.12.2015

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Propracovat se až k poslednímu dílu trilogie se v tomto případě vskutku vyplatilo. Závěr ságy je naprosto epický, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě doporučuji dočíst až sem i přes pracné začátky. Návrat krále je opravdu dokonalý.

02.12.2015

Dvě věžeDvě věžeJ. R. R. Tolkien

Kouzelné a snad ještě lepší než první díl. Kniha čtvrtá, věnovaná putování Froda a Sama nemá chybu.

26.10.2015

Provinilé slastiProvinilé slastiLaurell K. Hamilton

Knížka mě docela bavila, byla čtivá a příjemně napsaná, ale další díly už k životu nepotřebuju. V podstatě nic mi to nedalo :)

05.10.2015

Byl jsem Mengeleho asistentemByl jsem Mengeleho asistentemMiklós Nyiszli

Za mě povinná literatura naprosto pro všechny. Zvláště pak pro ty, kteří by uvítali návrat Hitlera, sympatizanty s jeho názory a všechny jim podobné. Ať už je kniha více či méně autentická, oběťmi prožité hrůzy si stejně nedovedeme ani představit. Ani tomu, kdo vyvázl, není rozhodně co závidět...

05.10.2015

Pavučina snůPavučina snůStephen King

Výborná a neuvěřitelně napínavá sci-fi záležitost, ze které mrazí až do morku kostí a přitom se od ní nedá odtrhnout. King ve své nejlepší formě, řekla bych. S touhle knížkou v ruce rozhodně nebude PPDD ;)

21.09.2015

FrankensteinFrankensteinMary Wollstonecraft Shelley

Miluju ten jazyk. Ty obraty, slovní hříčky, to kouzlení se slovy. Jen za to bych dala 5 hvězd. Taktéž za příběh a charaktery. Jednu hvězdu však uberu kvůli začátku a závěru. Postavy námořníka, jehož jméno jsem již úspěšně zapomněla, tam vůbec nebylo potřeba.

07.09.2015

Černobílý světČernobílý světKathryn Stockett

Kniha tajemná i vtipná, drsná i láskyplná. Asi stejně jako samotné hlavní protagonistky... Pohnutí zaručeno!

22.07.2015

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Co dodat? Vše asi již bylo řečeno. Já se pouze uctivě zařadím k tomu hloučku, kterému se to velice líbilo a nedovolí si ani slůvkem stěžovat.

01.07.2015

A hroši se uvařili ve svých nádržíchA hroši se uvařili ve svých nádržíchWilliam Seward Burroughs

Základní dílo beatniků. Kniha vypráví o zločinu, lidech a době které stojí u vzniku samotné beat generation. Spojení Burroughse a Kerouaca, problémů života ve stylu Verlain - Rimbaud a Ameriky na sklonku 2. světové války se velice lehce čte a jistě by se mělo zařadit do povinné četby. Všech.

01.07.2015

Kniha o kávěKniha o kávěPetra Veselá

Krásná, přehledná a velice užitečná kniha napsaná na míru všem milovníkům kávy. Ideální pro kávové začátečníky - zákazníky i obsluhu; povedená bez zbytečného okecávání či bludů a navíc plná fotek, receptů a praktických konkrétních tipů. Takhle má populárně-naučná literatura vypadat!

ChristinaChristinaStephen King

Christina mi dala těžce zabrat. Stejně tak jako všem ostatním, kdo s ní kdy měli tu čest. Atmosféra děje byla neuvěřitelná a po počáteční nechuti nasednout do toho zatraceného auta nyní nelituji, že jsem četla dál. A že jsme spolu s Christinou dojely až do hořkého konce...

24.05.2015

Ostrov Duma KeyOstrov Duma KeyStephen King

Uchvacující, excelentní, strhující a dechberoucí dílo. Mrazivě, šíleně děsivé od samého počátku až do hořkého konce. Knížku řadím do svých TOP 5 Kingovek a vím, že odteď se už nikdy nebudu na západy slunce koukat jako dřív.

24.04.2015

O psaní - Memoáry o řemesleO psaní - Memoáry o řemesleStephen King

První polovina mě nadchla. Ale jelikož se neplánuji stát spisovatelkou, duhou půli vidím jako slabší. Líbila se mi Kingova motivace, myšlenky, názory, zkušnosti a začátky, ale popis jazyka, tvoření příběhů jako takových a systém samotného psaní bych spíš doporučila tvořivějším povahám. Hodně štěstí všem začínajícím spisovatelům! Po přečtení téhle knížky už to musí jít samo! :)

31.03.2015