Bezejmenné město a jiné povídky

Howard Phillips Lovecraft zemřel dřív, než druhá světová válka stačila naplnit mnohé z jeho vizí nepředstavitelných hrůz, ale čtenáři by přesto měli vědět, že to je jeho stín, tak dlouhý a hubený, a jeho oči, tak temné a puritánské, co leží na téměř veškeré významné hororové literatuře, která od té doby byla napsána. Jsou to ty oči, ze starých podobizen, které stále ještě visí v mnoha domech Nové Anglie, černé oči, které jako by hleděly zároveň ven i dovnitř. Oči, které jsou neustále upřeny právě na vás. Povídky: - Věc na prahu (The Thing on the Doorstep) - Bezejmenné město (The Namelles City) - Pes (The Hound) - Stín nad Innsmouthem (The Shadow over Innsmouth) - Dědictví Peabodyů (The Peabody Heritage) Teoretické práce: - Historie Necronomiconu (A History of the Necronomicon) - Soupis některých základních hrůzostrašných motivů používaných v nadpřirozených příbězích - Návrhy pro psaní příběhů - Nadpřirozená hrůza v literatuře (Supernatural Horror in Literature)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3674/bezejmenne-mesto-a-jine-povidky-nK2-3674.jpg 4.5122
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Aurora

The Nameless City and other stories, 1934

Kniha Bezejmenné město a jiné povídky

n.ezn.amy
dnes

Skvělé povídky jednoho z legendárních spisovatelů, kteří tvořili styl literatury zvaný horor. Výborná a ponurá atmosféra všech povídek. Líbila se mi i druhá část o pojednání stylu hororové literatury.

Ookmalej

Dobře, tato povídková kniha mě zaujala méně, ale i tak zůstává pro mě HPL králem "starého dobrého" hororu. Díky zdlouhavým popisům některých pasáží jsem musela přeskakovat a některé povídky jsem nedočetla, přiznávám.

danny_21
09.08.2019

Jedna z těch lepších sbírek, ve které u mě bodoval Stín nad Innsmouthem a povídka sepsaná následovníkem Dědictví Peabodyů. Sbírka dále obsahuje několik statí, rad pro možné spisovatele a změť autorových nápadů - 60 %

Stanas513
03.09.2018

Jedna z doporučených knih ke čtení Stephenem Kingem. Polovina knihy jsou povídky, druhá polovina pojednává o začátcích hororu v literatuře.

robertpoch
30.01.2017

U Mistra velmi záleží na překladu Mistra. Originál je vskutku temný a čarokrásně hrůzný.

Marek Zima
13.12.2016

Vyber povidek je vynikajici zejmena povidka, Stin nad Innsmouthem, zhruba polovina knihy se pak venuje teorii hororu nebo napriklad rozboru a historii fiktivniho Necronomiconu, coz jsem vypustil..

Valentine
06.01.2016

Asi jsem už přespříliš navyklá jinému stylu, řekněme drsnějšímu, aby mě tahle kniha dokázala zneklidnit nebo vyděsit. Ale snažila se převelice, to jí musím nechat. A snaha se cení.

Obuvník
05.06.2015

Vyprávění nasáklá atmosférou časů ne tak dávno minulých, přesto však působících zaprášeným nevlídným dojmem. Příběhy dovolují znovu uvěřit v nadpřirozeno v té nejčistší podobě čarodějnictví, posmrtného života a kosmického strachu. Klasická témata podtržená silou autorova rukopisu. Uff.

Pátá čtvrtina
Pátá čtvrtina