H. P. Lovecraft – Komplet Sebraných spisů

První souborné vydání veškerých povídek od kultovního autora H. P. Lovecrafta vychází nyní v omezeném nákladu v luxusním boxu za zvýhodněnou cenu. Box Sebrané spisy H. P. Lovecrafta obsahuje všechny čtyři díly spisů v pěti knihách: Hrobka (Příběhy a vize z let 1917–1920), Měsíční močál (Příběhy a sny z let 1921–1925), Volání Cthulhu (Příběhy a novely z let 1926–1930 ve dvou knihách), Stín z času (Příběhy a střípky z let 1931–1935). Všechny svazky jsou opatřeny zasvěcenými komentáři Ondřeje Müllera, jež lovcraftovské texty zasazují do širšího kontextu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234523/h-p-lovecraft-komplet-sebranych-spi-234523.jpg 4.998

Sebrané spisy Howarda Phillipse Lovecrafta

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha H. P. Lovecraft – Komplet Sebraných spisů

GerhartRoth
28.10.2020

Naprostý základ pro fanoušky moderního horroru. Lovecraftova mytologie není jen tak bezdůvodně základem a inspirací pro mnoho dalších děl.

DagonCZ
07.09.2020

Tento box ilustrovaný a designovaný dřevorytcem, typografem a black metalovým zpěvákem Františkem Štormem se stal pro mě absolutní povinností. Všechny povídky vydané jménem podivína z Providence pohromadě a chronologicky seřazené, to je sen každého správného fanatika z řádu Dagona. Jedinou nevýhodou je, že v ní nejsou zakomponované povídky, na kterých pracoval s jinými autory či povídky, které psal pro někoho na zakázku (jako Uvězněn s faraony pro Harryho Houdiniho, která je jedna z mých nejoblíbenějších).

SimonBorn
30.06.2020

Ale jako by bylo neslušné napsat kdo těch pět knih přeložil. Nebo snad Howard šel tak ve svých podivnostech daleko, že psal česky?

danny_21
20.02.2020

Prolouskat se tímto souborným dílem povídek byla ukrutná a ne úplně povedená cesta.
Musím se přiznat, že nesdílím nadšení nad Lovecraftem, jeho kousky se většinou tematicky opakují - starý dům/farma/zámek na okraji města skrývající "tajemné" praktiky choromyslných snílků, kdy nesmí chybět omílání otřesných puchů, zvuků a vyvolávacích formulek. V celém souboru jsem jako nadprůměrné zaznamenal jen 2 kousky - V Kryptě a Stín nad Innsmouthem, spousta jich bylo v poli průměru a několik podprůměrných, takže jako výsledek mi to dává střed, POE podle mě umí lépe - 50 %

Magnovak
02.01.2020

Čestné místo v knihovně každého milovníka snové literatury. Není již příliš co dodat, sebrané spisy jsou skvostem svého žánru. Kdybych přeci jen jako fanoušek HPL měla něco vytknout, tak to, že některé povídky jsou pro mě osobně málo děsivé ve svém popisu onoho neznámého, blížícího se, něčeho nehmotného, co přinese onu zkázu a záhubu... někdy je to zkrátka příliš povrchní, ovšem další povídka se může vzápětí stát mou několikadenní noční můrou.

HPL není pro každého, ale ten, kdo si ho zamiluje, již nikdy nespočine tak úplně v klidném spánku, nebo denním bdění ... :-)

Miroslav83
15.10.2019

Sice to ještě nemám dočtené, řadu povídek jsem četl mimo tuhle sbírku a ke mnoha z nich se občas vracím... je to úžasné! Literární vývoj autor, originální nápady, forma - ilustrace F. Štorma, krásný box. Není co dodat... souhlas s "honzou7843": Vy to ještě nemáte?

666Jitka
05.10.2019

Celý soubor spisů HPL je skvost. chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda ... Dalším velkým + je, že knihy doprovází ilustrace Františka Štorma.

lazarus
06.08.2019

Povinnost pro milovníka Lovecrafta. Nádherné provedení. Nebudu se opakovat v hodnocení jednotlivých příběhů jelikož jsem se k nim vyjádřil už dřív. Snad jen, že vedle tohoto provedení mám v knihovně hezké zpracování The Complete Fiction of H.P.Lovecraft od Chartwell Books. Vše v jednom špalku. Taky povedené