H. P. Lovecraft - Komplet Sebraných spisů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První souborné vydání veškerých povídek od kultovního autora H. P. Lovecrafta vychází nyní v omezeném nákladu v luxusním boxu za zvýhodněnou cenu. Box Sebrané spisy H. P. Lovecrafta obsahuje všechny čtyři díly spisů v pěti knihách: Hrobka (Příběhy a vize z let 1917–1920), Měsíční močál (Příběhy a sny z let 1921–1925), Volání Cthulhu (Příběhy a novely z let 1926–1930 ve dvou knihách), Stín z času (Příběhy a střípky z let 1931–1935). Všechny svazky jsou opatřeny zasvěcenými komentáři Ondřeje Müllera, jež lovcraftovské texty zasazují do širšího kontextu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234523/h-p-lovecraft-komplet-sebranych-spi-234523.jpg 4.975
Série

Sebrané spisy Howarda Phillipse Lovecrafta

Žánr
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha H. P. Lovecraft - Komplet Sebraných spisů

Přidat komentář
danny_21
20. února

Prolouskat se tímto souborným dílem povídek byla ukrutná a ne úplně povedená cesta.
Musím se přiznat, že nesdílím nadšení nad Lovecraftem, jeho kousky se většinou tematicky opakují - starý dům/farma/zámek na okraji města skrývající "tajemné" praktiky choromyslných snílků, kdy nesmí chybět omílání otřesných puchů, zvuků a vyvolávacích formulek. V celém souboru jsem jako nadprůměrné zaznamenal jen 2 kousky - V Kryptě a Stín nad Innsmouthem, spousta jich bylo v poli průměru a několik podprůměrných, takže jako výsledek mi to dává střed, POE podle mě umí lépe - 50 %

Magnovak
02. ledna

Čestné místo v knihovně každého milovníka snové literatury. Není již příliš co dodat, sebrané spisy jsou skvostem svého žánru. Kdybych přeci jen jako fanoušek HPL měla něco vytknout, tak to, že některé povídky jsou pro mě osobně málo děsivé ve svém popisu onoho neznámého, blížícího se, něčeho nehmotného, co přinese onu zkázu a záhubu... někdy je to zkrátka příliš povrchní, ovšem další povídka se může vzápětí stát mou několikadenní noční můrou.

HPL není pro každého, ale ten, kdo si ho zamiluje, již nikdy nespočine tak úplně v klidném spánku, nebo denním bdění ... :-)

Miroslav83
15.10.2019

Sice to ještě nemám dočtené, řadu povídek jsem četl mimo tuhle sbírku a ke mnoha z nich se občas vracím... je to úžasné! Literární vývoj autor, originální nápady, forma - ilustrace F. Štorma, krásný box. Není co dodat... souhlas s "honzou7843": Vy to ještě nemáte?

666Jitka
05.10.2019

Celý soubor spisů HPL je skvost. chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda ... Dalším velkým + je, že knihy doprovází ilustrace Františka Štorma.

lazarus
06.08.2019

Povinnost pro milovníka Lovecrafta. Nádherné provedení. Nebudu se opakovat v hodnocení jednotlivých příběhů jelikož jsem se k nim vyjádřil už dřív. Snad jen, že vedle tohoto provedení mám v knihovně hezké zpracování The Complete Fiction of H.P.Lovecraft od Chartwell Books. Vše v jednom špalku. Taky povedené

ktulu
06.05.2018

Pokud bych si mohl vzít na opuštěný ostrov jen jednu knihu (resp. sbírku)...byla by to právě tato. Nikdy se neomrzí a po každém přečtení v ní lze nalézt něco nového.

Shindo
11.12.2017

Kompletná zbierka HPL-ovej beletrie pekne pohromade, v dobrom preklade a so záverečnými esejmi, z ktorých sa človek zasa dozvie niečo nové. Jeho tvorba sa rokmi menila a gradovala a hoci mi posledný diel zbierky prišiel najintenzívnejší, po dočítaní Sebraných spisů som sa cítil tak zdeptaný a vyžmýkaný, že som si nutne musel prečítat niečo veselé.

Dyaebl
31.07.2017

Genialita a šílenství pana Lovecrafta nezná mezí. Stejně jako jeho fantasie, (alespoň můžeme doufat, že se jedná jen o fantasii) u které se budete neustále zastavovat a žasnout při představování si nepředstavitelného. Za mě je toto Mistr hororu, který ovšem ani tak nespočívá v typických děsivých podnětech, ale v šílenství samotném a následném uvědoměním toho, že na tomto světě nejsme ani zdaleka sami, přičemž spatření těchto bytostí, těchto Prastarých, nemůže skončit jinak, nežli absolutním a nenávratným propadnutím do šílenství.

Cthulhu fhtagn phnglui mglw’nafh cthulhu r'lyeh wgah’nagl fhtagn!

1

Štítky

lovecraftovský horor mýtus cthulhu

Autor a jeho další knihy

Howard Phillips Lovecraft
americká, 1890 - 1937

všech 36 knih autora

Podobné knihy

Kniha H. P. Lovecraft - Komplet Sebraných spisů je v

Právě čtených12x
Přečtených85x
Doporučených12x
Knihotéce90x
Chystám se číst67x
Chci si koupit74x
dalších seznamech3x