Valentine Valentine komentáře u knih

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Průměrně vtipné, originální i čtivé. Nic víc, nic míň, ale jako kraťoučká oddechovka to rozhodně neurazí.

19.01.2014 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Vtipné a originální. Ačkoli novela více či méně postrádá děj, čte se snadno a jedním dechem, je perfektní na odreagování a neskutečně jsem se u ní pobavila - převážně díky jazykovým prostředkům, které jsou u Wildea prostě vždy nepřekonatelné.

18.01.2014 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Do poloviny mě kniha absolutně neuchvátila, ale četla se snadno, tak jsem pokračovala a dala jí ještě šanci. Za polovinou se děj konečně "rozjel" a krom bezduchého tlachání přišly na řadu zajímavé akce a reakce. Konec mě nečekaně nadchnul. Přes všechnu počáteční nechuť jsem ráda že jsem si ji přečetla a můžu říct že se řadí k těm lepším od Coelha.

18.01.2014 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Strhující, bolestné, úchvatné. V závěru jsem sice čekala něco víc, ale ani to mi požitek z knihy nezničilo. Jen... pár stránek navíc by v tomto případě rozhodně neuškodilo.

19.12.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Prokousat se touto kniho mi dalo docela zabrat. Text je sice čtivý, děj napínavý, ale občas jsem se ztrácela v mnoha liniích postav a příběhů, které zdánlivě s ničím dalším nesouveisely. Nakonec to dalo pěkný, uspořádaný a pochopitelný závěr, ale na druhou stranu, kniha mě nenadchla, nic jsem si z ní neodnesla a happyend mi tam opravdu neseděl.

06.11.2013 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Jsem asi jediná na světě, komu se ta knížka prostě nelíbila. Nemohla jsem to dočíst, vůbec jsem se do knihy nedokázala ponořit. Nevím proč, ale ze všech příběhů mě bavily jen dva a přišlo mi že to byly ty nejkratší...

19.09.2013 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla. Nemám jí naprosto co vytknout a vřele doporučuji naprosto všem.

17.08.2013 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Napínavé dílo které se nedalo přečíst jinak než jedním dechem. Prostředí příběhu bylo dechberoucí, stejně jako závěrečné vyvrcholení, které jsem absolutně nečekala. Výtečné až do poslední stránky. Můžu jen doporučit.

26.07.2013 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moje nejoblíbenější pohádka :)

Misery Misery Stephen King

Podle mě velice povedená Kingovka, kterou jen málokterá kniha překoná svým dokonalým koncem. Nikdy jsem se tolik nebála o hlavní postavu po dočtení!

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Snad ještě děsivější než příšerný (v dobrém slova smyslu) film. Ten pocit bezmoci a nespravedlnosti se ve mně zakořenil a od té doby roste a k panu Bobligovi z Edelstadtu chovám dodnes vskutku nezměrnou nenávist!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

I přes to, že jsem nejdříve viděla film a potom až četla knížku, mě příběh opravdu silně zasáhl a hodněkrát mi bylo při čtení do pláče. Budiž, na konci jsem doopravdy brečela. Opravdu nádherná knížka.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nadčasový příběh, který má vše, co by měl mít. Surovost, lásku, faleš, dobrá i zlá srdce, odpuštění i obětování. Všechno v dokonalé shodě s realitou.

Ano Ano Margarita Karapanou

Velice poutavé čtení, které umožní čtenáři nahlédnout do duše psychicky nemocné ženy. Nic pro slabší povahy, ale pro milovníky zvráceného nitra to pravé.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Četla se strašně. Vytáhnout si jí u maturity byl horor. Díky bohu za její jednoduchý děj a Kaisera s Lábusem ;)

24.07.2013 3 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Úžasně propletená fikce s realitou. Věrohodné postavy, poutavý děj a podle mě si tady v době fifty shades téměř každý musí přijít na své...

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Díky téhle knížce jsem se téměř platonicky zamilovala do autorky a začala hltat všechna její díla. Opravdu skvělé čtení, pokud nejste fanoušci happy endů a růžovoučkých šatiček...

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Já prostě ty Poláky můžu... :) Výborná kniha, která mě ani na chviličku nepustila ze svých spárů. Těším se mi dostanou do rukou další díly.

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Nádherný, silný a dechberoucí příběh, kde jsou postavy dokonale popsané, atmosféra dýchá přímo z listů a pocity jsou tak hmatatelné a čisté, že ani není možné obalit je slovy. Dojmy z této knihy mi v srdci zůstanou snad navždy.

24.07.2013

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Hmmm... Aspoň konečně víme, jak to tenkrát vlastně všechno bylo ;)