Val Val komentáře u knih

Žena s modrou hvězdou Žena s modrou hvězdou Pam Jenoff

Krakov , rok 1942 . Židovka Sára a Polka z bohaté rodiny Ela se potkávají čirou náhodou a za velmi dramatických okolností .
Jejich setkáním začíná příběh neuvěřitelné odvahy a statečnosti .
Výborně vykreslené charaktery postav, napětí, jež vás drží v pohotovosti prakticky celou knihu až po překvapivý, ač lehce sladký konec , který si ale kniha vlastně zaslouží.
Pro mě osobně pomyslná třešnička na dortu v podobě Krakova . Miluju toto město. Velké doporučení.

15.04.2024 5 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Společenský román z období první republiky, který se pozvolna mění na detektivku . V poslední třetině už je to docela nášlapané.
Charaktery postav autorce vždycky šly a ani tady tomu není jinak . V těch záporácích se docela vyžívá a nutno podotknout , že jí to věřím.

29.03.2024 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Přiznám se , že první jsem viděla film , který jsem celý probrečela. S knihou už jsem věděla do čeho jdu , tudíž to nebylo tak hrozné .
Krásný příběh psa Gumpa a ,, jeho " lidí. Knížka o neuvěřitelné věrnosti a nekonečné lásce, kterou vám dá jedině pes . Lidé by se od nich mohli učit.
Pro pejskaře vyloženě povinná četba .

23.03.2024 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Tak tahle kniha si to vysoké hodnocení určitě zaslouží.
Přesně takový příběh jsem teď potřebovala . Pohádkové paláce indických mahárádžů střídají pánská sídla anglické šlechty, období před první světovou válkou střídá dnešní hektická doba .
Svižně odsýpajicí příběh s velmi sympatickými postavami, až na nutné záporaky, mě neuvěřitelně bavil.
Určitě vyhledám další autorčiny knihy.

23.03.2024 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Knížka o tom , že život opravdu není jen procházka růžovou zahradou .
Hlavní hrdinka Gábina je velká sympaťačka , která by ovšem zasloužila svatozář. Klobouk dolů, já bych to takhle nezvládla.

13.03.2024 5 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Ano , možná lehce naivní a možná ne úplně dotažené, ale za mě ano .
Romantická duchařina s hlavním hrdinou, který vás přitahuje i ze stránek knížky. Konec lehce uspěchaný, ale geniální. Za mě super :-)

29.02.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Ilustrátorka Ella , veterinář Devon a psí slečna Tess, to jsou hlavní postavy této oddychovky, odehrávající se tentokrát na anglickém venkově.
Lehce předvídatelné, nicméně velmi milá knížka.

28.02.2024 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já, protože se bojím u všeho, jsem byla nadšená. Mě prostě ta partička docela bavila . Je fakt , že jsem zde nenašla jedinou sympatickou postavu , ale aspoň mi nemuselo být nikoho líto :-)
Vzhledem k tomu , že mám docela bujnou fantazii , tak jsem se do toho jejich strachu dokázala vžít. Za mě fakt super .

13.02.2024 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Noa a Astrid . Dvě ženy, které svede dohromady nepřízeň osudu se setkají u kočovného cirkusu , kde ukrývají svou pravou identitu .
Válečné drama z prostředí cirkusové manéže, kde je potřeba neuvěřitelné odvahy , aby se dalo přežít.
Krásná kniha .

09.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Za mě výborná oddychovka a možná nejlepší Hartl. Život tří nejlepších kamarádek se v průběhu jednoho týdne ocitá v takových turbulencích, že ukočírovat to, dá docela velkou práci. Kniha ze života, která vás neskutečně nakopne .

27.01.2024 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Z počátku jsem byla z knihy lehce zmatená. Skoky od jedné postavy ke druhé a z jednoho časového období do druhého mě iritovaly. Dokonce jsem knihu chtěla odložit na ,, někdy " .
Jsem moc ráda, že jsem to neudělala .
Detektivka s historickým podtextem z nešťastného období našich dějin byla výborná. Před autorkou smekám.

18.01.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Francie je sama o sobě rájem romantických duší , takže v kombinaci s výborným vínem, zámkem obklopeným vinicemi a spoustou fajn lidiček to ani nemůže být jinak .
Další z romantických útěků opět pohladí po duši a nechá vás vypnout a krásně relaxovat. Za mě opět super .

13.01.2024 5 z 5

Jak už jsem psala v komentáři k jiné knize z tohoto období, jsou pro mě poválečná a padesátá léta noční můrou. Ten fanatismus je vyloženě děsivý.
Nicméně, moc ráda jsem se vrátila ke starým známým postavám, abych s nimi prožila další kus jejich života. Doufám ve třetí díl a prosím pro rodinu Smolíkovu aspoň kousíček štěstí ...

07.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Bezvýchodnost situace , která je jakousi výrobní značkou autorčiných knih , mě neuvěřitelně baví.
Nešťastná matka, která kope kolem sebe , nejčastěji do svých vlastních dcer , otec zbabělec a alkoholik, což je šílená kombinace a dvě dcery , které touží po svobodě a po svém kousku štěstí. Neveselé, nicméně opět výborné čtení.

02.01.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Padesátá léta jsou mojí noční můrou, ač jsem je nezažila .
Tolik krutosti a nenávisti od vlastních lidí ...
Ta hrůza a bezmoc se vůbec nedá popsat . Knížka z níž máte husí kůži a nedostanete ji z hlavy. Výborně zpracované téma . Za mě velké doporučení.

19.12.2023 5 z 5

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Bije vás manžel ?
Je váš muž notorický děvkař ?
Hraje váš manžel hazardní hry ?
Tráví váš muž veškerý čas s kamarády a na vás kašle ?
Nezoufejte , může být mnohem, mnohem hůř ...
A teď vážně. Kniha je otřesným svědectvím mladičké Rahaf o životě žen v Saúdské Arábii. Je k neuvěření , že země oplývající nesmírným bohatstvím a nejmodernějšími technologiemi je v přístupu k ženám na tak bídné úrovni . Četla jsem na toto téma několik knih , ale příběh Rahafina šíleného útěku mnou doslova otřásl . Doporučuji .

08.12.2023 5 z 5

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Přiznám se , že na styl psaní jsem si musela zvykat . Lehce předvídatelná romanťárna, která vás ovšem bude neskutečně bavit . Občas jsou takové knihy potřeba:-)

12.11.2023 4 z 5

Grófka Grófka Lenka Horňáková-Civade

Možná špatné načasování, ale mně tahle knížka úplně nesedla . Příliš poetické, příliš abstraktní ...
Třeba se k ní jednou vrátím a budu jí lépe chápat.

07.11.2023 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Co vyzdvihuji v této knize především, je nádherný jazyk . Autorka se vyloženě mazlí se slovy .
Příběh čtyř žen, které spojují rodinná pouta a podobný životní osud je velmi příjemným čtením o ženách, které se svým způsobem praly s osudem , stejně tak jako s komunistickým režimem . Doporučuji .

18.10.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Nelehké téma uchopené bez zbytečných kudrlinek. Od začátku jsem tak nějak tušila kam kniha směřuje. Možná proto , že jsem nedávno četla Les v domě. Pro mě je na těchto knihách nejděsivější postoj nejbližších, kteří zavřou oči a dělají jakoby nic. Nechci prozrazovat víc, ale kniha s vámi otřese a dlouho jí nedostanete z hlavy .

09.10.2023 5 z 5