V28 V28 komentáře u knih

Paroháč Paroháč Jan Cimický

Čtivá jednohubka s detektivní zápletkou u které se člověk zasměje i trochu poučí.

03.03.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborně, poutavě i neuvěřitelně čtivě psaná kronika jedné rodiny a tvrdého života v tomto hornickém kraji. Opravdu jsem měl problém přestat číst a nechat si nějaké stránky také na další den. Podobně jako u K. Tučkové je příběh podložený historickými fakty a podle doslovu Karin Lednické stovkami, řekl bych spíš tisícovkami hodin sbírání materiálu. Už jen ten úvodní příběh o solném putování do Wieliczky za všechny ty hodiny určitě stál. Krásná knížka kterou budu každému jen doporučovat a závidět, že má ty stránky ještě před sebou. Už teď netrpělivě vyhlížím další díly této zamýšlené trilogie.

01.03.2020 5 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Svět je malý. Dobře zamotaný a propletený příběh, kterému díky skokům do mládí šesti spolužáků nechybělo nic. Každý jejich příběh bavil jinak, ale vždy to bylo dobře napsané a čtivé - zvlášť na první autorův román.
Píše se zde o hodnocení z falešných nebo nově založených profilů, což teda kniha nemá zapotřebí, ale jestli jak sám autor vysvětluje každý z nich knihu četl, tak s jejich hodnocením musím souhlasit a třeba se právě díky této knize stanou plnohodnotnými členy DK

25.02.2020 5 z 5

Katerina Katerina James Frey

Pisálek a Modelka. Svět na prach (krom svého) sice nespálí, ale jejich příběh se mi líbil. Místy mi to připomnělo Nichollsův Jeden den, jen to bylo trochu ostřejší a peprnější. Určitě jedna z nejlepších knih co jsem za posledních pár měsíců četl. Jo a ta doba, ta fakt byla jiná. Další dvě knihy mají také moc pěkné hodnocení, takže neodolám.

10.02.2020 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Nedivil bych se, kdyby z toho jednou byla literatura faktu.
.....Viníkem byl člověk, který nepochopil, že tato planeta není jen jeho, a doslova vyvraždil miliony živočišných druhů, které už nikdo nikdy nespatří.....

06.02.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Takhle špatně mi po přečtení knížky už dlouho nebylo. Spousta pocitů, zmaru, nepochopení, zoufalství a ta nestoudnost, zvrhlost ze strany obou rodičů. Čtvrtá Petra Dvořáková a opět skvělá.....jen tedy, kéž by žádné dítě nemuselo zažívat něco podobného.

28.01.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Těch vědeckých šíleností a vysvětlování je tolik, že to kazí výsledek. Nebýt fajn humoru, je to na tři, takže čtyři za vtip.

14.01.2020 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Příběhy lidí vzájemně propojených malou kavárničkou Funiculi Funicula. Návštěva minulosti, která má svá jasná a tvrdá pravidla a kde člověk musí být velmi silný, aby se dokázal vrátit. Jednu malou kávu bych snad zvládl, do jakého času, za kým, vrátit se, to už by bylo těžší.

28.12.2019 4 z 5

Pes Pes Kerstin Ekman

Milá a čtivá jednohubka o šedivém Hrdinovi. Líbil se mi ten psí pohled na svět, jak asi přemýšlí, co prožívá a jak se s každým dnem a novou zkušeností mění. Ve finále je pěkné vidět, že i psům pomůže když se vydají do světa.

20.12.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak na pět to nebylo ani náhodou a tři jsou zas asi moc málo. Takové průměrné krimi čtení se spoustou neuvěřitelných věcí......zkrátka budu spíš FANOUŠKEM série s Erikou Foster než Kate Marshall.

19.12.2019 4 z 5

Všichni sou trapný Všichni sou trapný Simona Bohatá

Skvělé čtení pro všechny, kdo si pamatují ten starý Žižkov. Ale i pro ty ostatní, kteří chtějí nakouknout a možná trochu poznat, ochutnat tu atmosféru čtvrti o které dodnes kolují dost nelichotivé historky. Místní figurky, jaké to bylo u tunelu, na Vítkově, na Křížku, klíče co prosviští nad lavicemi jsem zažil a když se mohlo říct : budeš tu doma, až budeš myslet jako Žižkov.....jsem rád, že větší bourání se nestihlo, ale i tak způsobilo velkou škodu. Ta atmosféra už je pryč, ale rád jsem se vrátil.

15.12.2019 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět čtivá a zábavná záležitost. Nadšené komentáře níže mluví jasně a víc nemá cenu dodávat.

13.12.2019 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Bohužel se neřešilo to, co jsem čekal - tedy Billy. Možná i díky tomu jsem měl očekávání vyšší a beru tenhle díl jako přestávku a ticho před bouří.

28.10.2019 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Tak četlo se to fakt samo. Knihkupec a bývalý polda Mlynář je sympaťák, vlk samotář co má problém s chlastem a rodinkou - to už se tak nějak dá čekat předem. Případ zajímavý a tak jen to umístění do Jindřichova Hradce bylo trochu přitažené za vlasy. V každém případě si rád přečtu pokračování.

15.10.2019 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Přečteno za dva dny. Za chůze, v práci, v tramvaji....prostě opět hodně čtivá A perfektně napsaná záležitost, kde stránky běží jak o život. Určitě jedna z nejlepších ze série HH.

12.10.2019 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Zvláštní věci se dějí v Castle rocku. Naštěstí máme člověka, který nás o těch neobvyklých případech informuje.

05.10.2019 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Dvě povídky, obě výborné. Čtivé, vtipné, zabijácké.

04.10.2019 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Byl jsem asi dost ovlivněn zdejším vysokým hodnocením a tak jsem možná čekal daleko víc. Příběh to byl sice hezký, čtivě napsaný, ale nic navíc prostě neměl. Čtyři hvězdy max.

03.10.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dědina výborná, Chirurg ještě lepší, takže určitě nebude chyba sehnat si další knihy Petry Dvořákové. Opravdu skvěle napsané a čtivé. Od začátku, který čtenáře hned vcucne až do poslední stránky nebylo snad jediné hluché místečko. Nemůžu se moc rozepisovat o té doktorské stránce, ale z pohledu Hynka to bylo popsané naprosto přesně. Snad jen dodám, že Markéta byla trefená ještě líp. Spousta pasáží byla až důvěrně známá. Jen si to chce knihu trochu šetřit, jinak je za den uložená zpátky v knihovně. Skvělé a těším se na další.

01.10.2019 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Není pochyb o tom, že Masterton kriminálky umí vymýšlet i své chorobné nápady čtivě převádět na stránky. Jen mám poslední dobou problém s tou přemírou brutality, kterou se snad snaží vyrovnat severským autorům. Jen už mu nikdo neřekl, že je aspoň o polovinu přeskočil. Další věc kvůli které nemohu dát lepší hodnocení než tři hvězdy, je ta soukromá - vztahová linka Katie Maguire. Popis jejího sexuálního života, který má pravděpodobně na chvilku odlehčit čtenářům od krvavých stránek, působí spíš jako ohňostroj trapnosti od začínajícího dopisovatele nějakého softporno časopisu.

19.05.2019 3 z 5