v.nova v.nova komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Fascinuje mě, jak tady spousta lidí napíše, že její první kniha Než jsem tě poznala byla nejlepší a teď se horší. Háček je v tom, že to nebyla její první kniha, ale skoro myslím, že spíš zatím poslední. Jen u nás byla jako první přeložena. Takže se autorka stále zlepšuje :)

16.02.2015 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo opět nezklamala a přidala do sbírky další skvost. Silný děj, ukázka těžkého válečného období a dokonale promyšlené prolínající se životy dvou žen dělají knihu tolik uvěřitelnou a krásnou. Kniha má přes 400 stránek, ale ani jedna není zbytečná :)

04.02.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Jojo Moyes má úžasný dar, dokáže vyvolat emoce v několika řádcích. Na Stříbrnou zátoku jsem dlouho čekala a opět nezklamala. Přiznávám, že prvních 80 stránek bylo trochu zdlouhavých, ale pak děj dostal spád a ne tak ledajaký. Opravdu stojí za přečtění. Všechna čest autorce, protože když sahám pro knihu s jejím jménem, vím, že nemůžu chybovat :)

11.02.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku mi kniha nepřišla nic zvláštního, ale když se začaly prolínat příběhy, pochopila jsem, proč je oblíbená :)
Konec mi ukázal, že boží mlýny vážně melou... a běhal mi mráz po zádech. Kolik vteřin asi stačí na to, abychom museli změnit život. Stojí za přečtení :)

13.07.2015 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Váhám, jaké hodnocení knize vlastně dát. Za začátku mě hodně nadchla, tolik mouder a návod na pochopení života budete v jiné knize asi těžko hledat. Ke konci už to pro mě nebylo tak záživné, přesto doporučuju. Věřím, že kdyby si káždý vzal aspoň něco z té knížky, svět bude malinko lepší :)

01.07.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Zatím zaručeně nejlepší kniha, co se mi dostala do ruky :) Hodně uvěřitelný a silný příběh. Doporučuji.

12.08.2014 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Zpočátku těžší čtení, kvůli gramtickým chybám, které mají větší význam, než jsem předpodkládala. Příběh o umělé inteligenci, o tom, čeho všeho jsou lidé schopni a že ke štěstí chytrost nepotřebujeme...taková knížka mě dojala a měla by dostat šanci u každého.

14.05.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Líbí se mi, že je knížka psaná tak, aby každému něco dala. Uznávám, že děj nic moc, ale není to tlachání o ničem, naopak :) Knížka je prostě trochu jiná...je poučná. Nemusí sedět každému, ale já doporučuji. Četla bych znovu :)

18.04.2015 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Nejdříve sem z autorky byla nadšená a její první kniha mě pohltila. Tohle už bylo slabší. Hodně neuvěřitelné, taková pohádka pro dospělé... Na mě už příliš smyšlené :)

12.08.2014 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížka se svojí naivitou, romantikou a lehkostí vážně hodí nejvíce na vánoční svátky. Člověk se u ní rozněžní...je to jednoduché, ale pěkné čtení. Děj spojený do jedné linie je dobrý nápad. Bohužel, pro mě měly příběhy sestupnou tendenci, což je škoda. Určitě stojí za přečtení alespoň 1. příběh, který by se samostatně dočkal vyššího ohodnocení :)

25.06.2016 3 z 5

Vítězové Vítězové Danielle Steel

Po knize jsem sáhla kvůli lákavému ději... což je asi tak jediný, co oceňuji.
To, že bude příběh přeslazený, s tím jsem počítala, přesto jsem hned na první stránce poznala, že styl psaní vážně není pro mě. Nekonečné opakování jednotlivých scén a snaha autorky dovysvětlit i ty nejjasnější věci - to mě odradilo. Např. hned na první straně je věta: " ...před třemi roky, když jí bylo 14, získala..." Na další straně nechybí dovysvětlení, že dnes je jí 17 let, kdo by to byl řekl ?!

11.03.2016

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Knížka je parádní, dobře se čte a má spád. Fakt, že je děj inspirován skutečností, jen podtrhává smyslnost a sílu příběhu. Vřele doporučuji, protože si myslím, že Opravdoví Lidé mají poselství opravdu pro každého.

10.12.2015 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Knížka není špatná, ale čekala sem od ní něco víc. Postrádám děj, je to jako jít k psychologovi - otázka, pěkná odpověď, otázka...jen místo psychologa je zde dosazen mistr.
V knize Den, kdy jsem se naučil žít dokázal autor skloubit děj s problémy světa, zde se mu to, myslím, moc nepovedlo. Proto jen 3 hvězdičky.
Nicméně si troufnu říct, že každého něčím obohatí, proto stojí za to číst :)

09.09.2015 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Tak tady dávám plný počet :)
Není jako ostatní knížky o sportu, které jsou egocentricky zaměřeny nebo Vám říkají jak máte běhat. Je to příběh, který zaujme. Nijak zdlouhavý a moc pěkně zachycený. Jediné co bych vytkla, je neustálé se vracení k firmě Nike. Nicméně tahle drobnost mi nezabrání v tom, abych knihu doporučovala :)

13.05.2015 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Moc hezky se to čte, člověk si uvědomí, čeho by si měl vážit nejvíc. Ale konec mě, ne úplně mile, překvapil.

26.11.2014 3 z 5

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

Těšila jsem se na příběh vyprávěný očima muže, který poznal jak nedocenitelná je zvířecí láska. Upřímně, kdo tohle čeká, bude zklamaný.
V knize panuje naprosto rutinní děj. Jeden muž, každodenní život, práce, ženy. Žádný překvapení, žádná větší zápletka. Největší význam Dogga je v názvu. Troufám si říct, že kdyby byl z knihy vynechán, příběh by se téměř nezměnil.
Na druhou stranu úplný průser to není. Pohodové čtení, kniha odsejpá, v postavách se člověk neztrácí...za to všechno první hvězda. Druhá hvězda je za Dogga. Třetí za délku knihy zvolenou tak, že se úplně nudit nezačnete.

29.03.2016 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Přesto, že má knížka necelých 200 stran, první polovina mi přišla trochu zdlouhavá. Pak ale došlo k zvratu, děj mi začínal dávat smysl a postupně začaly zapadat i ty nejmenší detaily. Nakonec to bylo krásně dojemné čtení. Dala bych plný počet, ale přeci jen mám výtku, která mi v tom brání. Je to neustálé nahrazování slov frází "s to". (Např.: ...že nebyl s to něco říct.) Na mě toho v knize bylo až příliš a docela brzy jsem na to začala být alergická. Jinak pěkné čtení a závěr dodal knize třešničku :)

16.02.2016 4 z 5