uzivatel1313 uzivatel1313 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle bylo prostě dokonalé. Zbožňovala jsem Ilan a taky kapitána a Vargase! Bylo to napínavé a celý svět byl skvěle promyšlený za mě určiťě 5*

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Skvělé, skvělé, skvělé!
100000000/5!

24.05.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Začátek je dost otrávný. Jsou tam jen nový a nový divný slova, které stejně při dalším návalu slov zapomenete, a tak to pokračuje asi prvních 100 stran. Další věc která mě irituje je že v knize je napsáno že Ilan je třináct ale řekla bych že se choval na maximálně šest let. Potom se zjistí že je strašně nadaná a kapitán pětadvacítky si ji chce najmout aby brousila sklenit. Za celou knížku jsem to nepochopila protože snad ani jednou ten sklenit doopravdy nebrousila
Autorka pořád dokola píše jaký chudák Ilan je, a jak to mají sklenaři těžký, je to napsaný snad na každý druhý straně.
Ale abych to jenom nekritizovala tady pár plusů:
1)Potom co jsem byla asi v polovině knihy se to rozjelo, a bylo tam i pár nečekaných zvratů.
2) určitě jsem fanoušek nastereí!
3) Ilan ki byla sympatická a dokázala jsem s ní soucítit
Vřele doporučuju, i když začátek není jednoduchý!

14.04.2023 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Taková oddechová, romantická kniha, která je dobrá když máte zrovna čtenářskou krizi a nevíte co číst.
Hned od první kapitoly jsem si zamilovala Zorie a i Lennona. Líbilo se mi že jsou tak rozdílní, a přitom si tak dobře rozumí!
Jediný mínus je to, že jsem dokázala předpovídat téměř každou další scénu. Už od začátku mi bylo jasné jak tahle knížka skončí.

Jinak vřele doporučuju a jdu se vrhnout na další knížky od Jenn Bennetonové!

19.05.2023 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tohle bylo hezké. Na začátku jsem měla trochu problém se pořádně začíst, ale pak už to šlo samo. Alina, hlavní postava mi je moc sympatická, i když mojí oblíbenou postavou je a zůstane Temnyj. Jediná postava kterou jsem ráda neměla byl Mal. Připadal mi takový sentimentální a nudný. No ale jinak to bylo bezva! Bylo to čtivé, napínavé. Určitě doporučuju!

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) První díl naprosto zbožňuju, a bála jsem se že druhý díl už prostě nebude ono… no mýlila jsem se. Druhý díl byl minimálně tak dobrý jako ten první. Nejvíc ze všeho jsem měla ráda vtípky mezi Ninou a Matthiasem, o to víc jsem byla smutná že Matthias zemřel. Druhá knížka byla stejně jako první plná akce a napětí. Určitě doporučuju

26.02.2023 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Nevím co říct. Kniha mě prostě zklamala. První díl Griši jsem doslova hltala, druhý díl byl za mě už o poznatek horší než ten první, a tenhle díl byl prostě nudný. Knihu jsem nedočetla, možná si jí ještě někdy pokusím přečíst + nechápu proč se Alina furt zabývá Malem. Už od začátku jsem to nechápala, hodila by se spíš k Nikolajovi.

26.02.2023 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tahle kniha byla fakt skvělá. Milovala jsem všechny postavy. Nejraději jsem měla dějovou linku mezi Ninou a Matthiasem, protože byly fakt vtipný, Bylo to dobře promyšlené vtipné a napínavé-ani chvilku jsem se nenudila. Prostě dokonalé! Kdybych knížce musela něco vydotknout tak asi to, že na začátku jsem se do knížky nemohla moc dostat, ale pak to bylo lepší! Za mě určitě 5 * a jde se na druhý díl!

26.02.2023 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Miluju Bardugo. Přečetla jsem si sérii šest vran a grišu, a hned jsem věděla že si musím přečíst i tuhle knížku.
Už z minulých knih jsem si Nikolaje a hlavně Zoju velmi oblíbila. A taky jsem si to musela přečíst protože tam byla Nina ;). Začátek knihy byl pomalý a na můj vkus až moc klidný. Šlo tam spíš o to Jakeš Ravka zotavuje a ne o Nikolaje ani Zoju. Někdy jsem se trochu nudila a potom jak se Nikolaj s Zojou a Jurim dostali do Vrásy jsem se na začátku nudila ještě víc. Za to jsem musela strhnout jednu *.
Pak se to ale naštěstí rozjelo a nemohla jsem přestat číst. Byl tam i ten nečekaný zvrat, kde jsem tajila dech a bála se co se asi stane.
Co se týče kapitol o Nině, nemám co vytknout, kromě zase pomalého začátku (pohřbení Matthiase). Jinak super.
Jdu si koupit druhý díl a určitě doporučuju to přečíst!
PS: Miluju Nikolajův smysl pro humor a Zojiny sarkastický poznámky

17.04.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Musím říct že jsem od knihy čekala dost, protože má hodně dobrý komentáře a hodnocení. Kniha rozhodně nesplnila moje očekávání a jsem trochu zklamaná.
Neměla jsem ráda moc ráda hlavní postavu Jude, a ani její sestry mi nebyly moc sympatické. Jediný kdo mi byl sympatický byl Cardan, (kterýho naprosto zbožňuju). První asi polovina knížky za mě úplném skvělá. U druhý už to začalo být takový nic moc a ten konec je strašnýýý. Od knihy jsem taky čekala víc romantiky, ne jenom rychlá pusa a pak nic.
Je to taková průměrná knížka která neurazí ale ani nenadchne.

12.06.2023 3 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Když jsem četla Grišu, mojí oblíbenou postavou byl a je Temnyj. Jsem ráda že je kniha jen o Temnyjovi.
Kniha byla fajn, určitě jiná než jsem očekávala. Lépe jsem poznala Temnyje a jeho minulost, za mě jeden plus za krásný obrázky. Bylo to fajn oddechové čtení,

01.04.2023 4 z 5

Koruna tří: Prokletý král Koruna tří: Prokletý král J.D. Rinehart (p)

Kniha byla skvělá! Nejradši jsem měla Elodii, i když je docela rozmazlená. V knize bylo dost krve, což mi ale vlastně moc nevadilo a určitě se už těším na druhý díl!

20.03.2023

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Tahle kniha byla celkem fajn, i když mě Lea docela štvala. Byla to spíš taková oddechovka. Nebylo to špatné ale znova si to nepřečtu.

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Od knihy jsem moc neočekávala, na štěstí předčilo mé očekávání! Super kniha, super svět, a hlavně: super postavy. Miluju Havrana!

16.06.2023 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Kniha se mi líbila, začátek byl klidnější, ale to mi nevadilo. Měla jsem ráda Cardana, a od začátku mi bylo jasný že se Cardan a Jude do sebe zamilují. Chtěla bych aby se to mezi nimi trochu víc řešilo a popravdě jsem očekávala trochu víc romantiky Taky bych si přála aby se Cardan Jude omluvil zato jak jí šikanoval. Ale abych to jenom nekritizovala: Knížka byla dobrá a nebyla vteřina kdy jsem se nudila. Doporučuji pro fanoušky fantasy a víl

26.03.2023 3 z 5