Usire Usire komentáře u knih

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Trošku smutné vyprávění o dracích. ze závěru knihy mi bylo smutno, ale život jde dál a my se musíme prostě přizpůsobit.

12.09.2019 5 z 5

Sídlo červa Sídlo červa George R. R. Martin

Příběh se mi líbil, škoda jen, že to dále nepokračovalo. Rozhodně mi tam chybí vývoj po návratu, jak to dopadlo s červy atd.

12.09.2019 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Skvěle napsané dílo, které má dlouhodobý přesah. Zajímavá zápletka jenž ústí do tísnivé atmosféry. Přijde mi, že se hlavní myšlenka knihy se v dnešní době stále recykluje v různých obměnách.

11.09.2019 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Upřímně jsem knihou víceméně zklamaný, protože jsem očekával něco jiného, lepšího. Film mi přijde lépe zpracovaný, než kniha, ale v knize je zase příběh drobátko jiný a i delší. Skvělý nápad na knihu, bohužel horší provedení. Nejvíce mi vadila Lex. Rozhodně její chování neodpovídalo daným situacím a nechce se mi věřit, že by jí nikdo prostě nepřetáhl, třeba lopatou.

10.09.2019 3 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Originální myšlení a argumentace. Kniha u které si člověk řekne, že na tom asi sakra něco bude.

27.08.2019 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Takřka vědecky pojatá kniha mi vysloveně seděla. Hutná atmosféra a neznámý patogen udělal knihu daleko lepší než tomu bylo u filmových adaptací.

27.08.2019 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Výborná kniha. když chápete úlohu politiky a náboženství, tak se může stát cokoliv.

20.08.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Příběh ukazuje, že když si člověk něco usmyslí a položí se do toho, tak jeho práce není marná.

12.08.2019 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Skvělé vyprávění o Smrťovi a jeho učni. Nakonec, každý přece potřebuje přítele.

12.08.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha je odpad s velkým mediálním haló. Klišé se střídají s hloupými postavami a kdyby hlavní hrdina umřel někde v poušti, tak bych z toho příběhu měl možná i lepší pocit.

12.08.2019 odpad!

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pěkné zakončení putování prvního turisty Dvoukvítka a mága Mrakoplaše po Zeměploše. Snad to bude mít ještě pokračování v dalších dílech, protože po zavazadle se mi bude stýskat.

05.08.2019 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Trošku slabší úvod do Zeměplochy (oproti jiným dílům), ale své kouzlo to rozhodně má, takže se nenechte odradit. Dost mi vrtalo hlavou, jestli se takhle nevyvinul turistický ruch i ve skutečnosti. V knize jsou nezapomenutelné okamžiky a některé fráze jsou prostě legendární.

01.08.2019 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Velmi zábavné čtení, ke kterému se člověk rád vrátí i po několika letech.

31.07.2019 5 z 5

Barva z kosmu a jiné horrory Barva z kosmu a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Zpočátku se to tváří nevině, ale postupem děj houstne až vrcholí nepříjemným pocitem, který ve mě zůstal dlouho po přečtení. Rozhodně vícerozměrné dílo, které nenudí.

27.06.2019 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Skvělá kniha, která se čte sama. Akce střídá akci a závěr je dobře podaný, i když jsem to tak od poloviny knihy nějak tušil. Nadaci čtu chronologicky, takže je to pěkný úvodní díl do celé ságy.

13.02.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Dost depresivní téma, ale to ke Kingovi už patří. Kniha se čte dobře a rychle, děj má spád a závěr je opět skvělý. Čím víc se příběh blíží ke konci, tím Cuja stále více nenávidíte. Nakonec to autor shrne tak mistrovsky, že Vám bude psa i líto, protože on za to vlastně ani nemůže.

08.02.2019 4 z 5

Asterion - Sedmý živel Asterion - Sedmý živel kolektiv autorů

Dlouhou dobu jsem se těšil na nové informace o Umrlčím království a dalších tajů nekromancie. Hltám každou novou informaci, která se udála od posledního vydání Nemrtví a světlonoši a jen žasnu jak je svět DrD tvárný a obrovský. Nejsem nějak velký hráč, ale velmi mě baví si jen číst v modulech a přemýšlet nad spletitostí světa. Klidně bych uvítal i dvojnásobně, možná i trojnásobně větší obsah :-) Za mě je to 100%

05.02.2019 5 z 5

Žijí ještě dinosauři? Žijí ještě dinosauři? Alexandr Michajlovič Kondratov

Poměrně nadčasové čtení, do kterého ani moc nezasahuje propaganda.

21.12.2017 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Knihu jsem přečetl na jedno posezení a opravdu nevím co si o ní mám myslet. Mnoho věcí není vysvětleno a celkově mi to přišlo velmi bizarní. Následné dodatky jsou moc fajn, ale i ony jsou na naše poměry opravdu prazvláštní.

10.12.2017 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Opravdu zábavné čtení. Na konci knihy jsem litoval, že už je její konec, protože fakta jsou zde podána moc pěknou formou. Kresby jsou spíše jednodušší, ale o to více vynikne hloubka a význam připojeného textu.

17.11.2017 5 z 5