Žijí ještě dinosauři?

Žijí ještě dinosauři? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25403/ziji-jeste-dinosauri-25403.jpg 5 16 4

Kniha se zabývá otázkou přežití a existence dinosaurů a jiných veleještěrů v současnosti. Vydalo Lidové nakladatelství roku 1988, edice Čtení o...

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Динозавра ищите в глубинах , 1984

bigal
27.11.2020 5 z 5

Kondratov představil světu sovětské kryptozoologické fenomény. Zpopularizoval hlavně chajyrského plesiosaura a labynkyrské monstrum. Ještě za komárů z nás tak udělal dychtivé kryptozoology amatéry. Pět hvězdiček je tak nostalgickou nutností.

matusko556
26.09.2019

Výborná zoologická kniha.Je napísaná pre niektorých možno dosť zložito ale pre mňa čím viac informácií tým lepšie. Napriek tomu že kniha je z roku 1988 som sa dozvedel informácie ktoré nenájdete v žiadnej knihe o kryptozoologii ani odbornej zoologickej literatúre. Ak by bolo na mne tak by som spravil trilogiu: Alexandr Michajlovič Kondratov-Žijí ještě dinosauři?
Jaroslav Mareš-Legendární příšery a skutečná zvířata
Bernard Heuvelmans-Po stopách mořských oblud
Tieto knihy sa neskutočne dopĺňajú. Každá z nich je originál od iného autora ale sú napísané veľmi podobným štýlom. Určite odporúčam. Prajem píjemné čítanie.

Usire
21.12.2017 5 z 5

Poměrně nadčasové čtení, do kterého ani moc nezasahuje propaganda.

HTO
03.07.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Pro mne jako amatérského přírodovědce nejlepší ukázka génia renesančního člověka Alexandra Michajloviče Kondratova. Pro každého, kterého zajímají záhadná zvířata nepostradatelná kniha: sovětská pozorování v západních knihách prakticky vůbec neznají, a přitom je skutečně o co stát.

Aniž bych chtěl být nezdvořilý, mívám pocit, že „zasloužilý kormidelník SSSR" je také nějaké bájné stvoření.

kryptozoologie

1988  91%Žijí ještě dinosauři?
1986  75%Mýty a fakta o potopě světa
1984  85%Záhady Velikonočního ostrova
1972  95%Zaniklé civilizace
1982  82%Tajemství Pacifiku

Kniha Žijí ještě dinosauři? je v