Ununoktium Ununoktium komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ke knize jsem chvíli hledala cestu a nešla mi číst, najednou jsem ale nemohla přestat a sny o tom, jak já a ryba jsme na širé vodě přicházely ještě pár dní.

14.02.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Krásně děsivý příběh, nemohla jsem přestat číst. Konec přinesl příjemné uspokojení, částečně.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá kniha, moc dobře se mi četla. Téma těžké, furt jsem si přála, aby na další stránce nebylo to, co jsem čekala, že přijde. Občas jsem musela knihu odložit a dát si pauzu, abych vše vstřebala. Rozhodně doporučuji :)

07.10.2023 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Jako milovníka těchto ptáků mi kniha opravdu nadchla (možná o něco více, než bych hodnotila běžně). Moc milý příběh podle skutečné události. Kniha mi dokázala rozesmát, ale i rozbrečet. Ráda si ji čas od času otevřu a čtu jen tak pro zlepšení dne.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Skvělá kniha. Ačkoliv jsem z oboru, dozvěděla jsem se plno nových a skvělých informací. O stromech díky knize přemýšlím zase jinak.
Rozhodně mohu doporučit, v rodině již prošla rukama snad všech (od 10 let do 60+).

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tato kniha ve mně vzbudila opravdový zájem o Zaklínačův svět.
Jen epilog byl za mě navíc.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Připojím se k názorům, že ze začátku mi kniha úplně neoslovila. Ale příběh lásky, lásky k přírodě a zvlášť k ptákům, to je něco pro mě:) závěr se mi naopak líbil a jen jsem si řekla... Ha! Tak přeci :)

26.02.2022 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha, ke které jsem se dostala pouze díky knižní výzvě. Nečekala jsem to, ale opravdu mi vtáhla a bavila.
Jen škoda, že tak od poloviny knihy čtenář tuší, jak to celé dopadne.

14.02.2022 4 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Skvělé.

08.04.2022 5 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Protože neumím odložit rozectenou knihu, tak jsem se s touto velmi natrapila. Věčně jsem se ztrácela v popisech a žádná z postav mi nezaujala. Neustálé vrácení se ke stejným vzpomínkám tomu nepomohlo. Za mě ne.

12.09.2023 1 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

No, věřila jsem hodnocení a poprvé to nebylo šťastné rozhodnutí. Dvě třetiny knihy jsem byla skoro až otrávená, hlavní hrdinka mi rozčilovala, ale konec knihy (jak je již psáno níže lehce předvídatelný) celý dojem zachránil a bavil mi.

25.10.2022 3 z 5

Ptačí smysl: Jaké je to být ptákem Ptačí smysl: Jaké je to být ptákem Tim Birkhead

Skvělá kniha, která mi opravdu bavila číst.
Kniha - jak název napovídá, se věnuje jednotlivým smyslům. U každého ze smyslů jsem se dozvěděla něco nového a zase začala na ptáky nahlížet jako na ještě úžasnější stvoření.

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Čekala jsem fajn oddechovku, dostala jsem nezajímavou knížku. Theo mi byl navíc dost nesympatický.

19.12.2023 1 z 5