Ptačí smysl: Jaké je to být ptákem

V této výjimečné knize čerpá Tim Birkhead - přední světový ornitolog, profesor na univerzitě v Sheffieldu a autor úspěšných knih ověnčených řadou cen - ze svých bohatých vědomostí, které získal celoživotním studiem ptáků, a poutavě přibližuje, jak ptáci vnímají svět. Snaží se odpovědět jak na tyto otázky, tak i na mnoho dalších a využívá při tom popis jednotlivých smyslů, které ptákům slouží k poznávání okolí a ke vzájemné komunikaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457865/ptaci-smysl-jake-je-to-byt-ptakem-5J5-457865.jpg 4.45
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno, Kazda

Bird Sense: What it Is Like to Be a Bird

Kniha Ptačí smysl: Jaké je to být ptákem

IHT

Super knizka! Tim Birkhead sepsal "na stara kolena" sve osobni vyznani k ptakum a jejiich nahlizeni sveta. Je to vyznani spise niterne, spoustu temat podava podrobne s historickym vykreslenim okolnosti vyzkumu. To je na jednu stranu docela mile (ctive, poutave), na druhou stranu trochu povsechne. Chcete-li se odreagovat u autobiograficky ladene odborne knihy, urcite je Birkhead skvela volba. Poku vsak prahnete po nejnovejsich novinkach z etologie, sahnete radeji po encyklopedictejsim Petrovu "Desateru smyslu"!
Kazdopadne si plny pocet zaslouzi i zasveceny a ctivy preklad :-)

GYROTOURBILLON
14.12.2020

Zajímavá kniha o smyslech ptáků. Poměrně podrobný pohled do této říše.
Jak je možné , že na otevřeném oceánu ptáci vždy najdou cestu ke svému cíli ??
Co jim ukazuje cestu , je to magnetický pól Země, či hvězdy. ? A co teprve jejich chutě a cítění ?
Tato publikace je aktuální pro milovníky jak papoušků , zebřiček chovaných v domácnostech , tak ptáků žijících volně v přírodě.
Kniha je poutavá, pravda někdy až moc odborná i když se terminologii autor snažil co nejvíce zjednodušit k pochopení nás laiků.