uminaa uminaa komentáře u knih

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Hneď po prvej knihe som sa jednoducho musela vrhnúť hneď na pokračovanie. A neľutujem.
Priznávam, že som veľmi rada, že to všetko nakoniec dobre dopadlo - Sage aj Luca si prešli svojím vlastným peklom, a vyriešili si problémy nielen medzi sebou, ale sa aj popasovali so svojimi démonmi.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak toto bol pre mňa dosť silný námet. Musím povedať, že podobné záležitosti ohľadom detí (a vlastne ľudí celkovo) neviem len tak predýchať alebo sa od nich odosobniť. Je pre mňa nepochopiteľné, že sa dokáže niekto takýmto spôsobom chovať k dieťaťu.
Príbeh bol dobre spracovaný, čítal sa naozaj dobre a plynulo (až na niektoré pre mňa ťažšie stráviteľné pasáže).

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Od týchto autoriek vždy dostanem to, čo chcem - zaujímavý, zábavný príbeh o láske, ktorý sa aj napriek menším (alebo väčším) komplikáciám dobre skončí. Takže som opäť spokojná

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Milé, kratučké príbehy s vianočnou atmosférou - čo viac si priať v decembri?! :D

14.04.2022 4 z 5

Dotyky Dotyky Miroslav Válek

Zbierka Dotyky nie je moje čitateľské "tenkrát poprvé" od tohto autora, a hoci ide o dielo, ktoré stojí za prečítanie, pravdepodobne nebude moje obľúbené. Jednoducho som sa nenaladila na rovnakú vlnu s pánom Válekom. Mojou srdcovkou už asi navždy ostane báseň "Len tak", ktorá v tejto zbierke ale nie je.

04.04.2022 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Celkom zaujímavé čítanie :) Uvítala by som, keby bol príbeh napísaný aj z Dominikovho pohľadu, lebo nie všetko mi dávalo zmysel.
Možno by som ubrala pár sexy scén a viac sa zamerala na opis krajiny, kde sa dej odohrával, ale iba do takej miery, aby sa z toho nestal cestopis alebo turistický sprievodca.
Trošku sa mi zdá, že Payton bola na takú drsniačku, ako bola prezentovaná v prvej knihe, veľmi submisívna a dosť rýchlo sa Dominikovi vzdala, ale na druhej strane sa to aspoň zbytočne nenaťahovalo ;)

03.04.2022 4 z 5

V žáru jeho snů V žáru jeho snů Debbi Rawlins

Taká malá stvrťhubka :) Nebolo to najhoršie, ale druhýkrát by som si to už neprečítala.

03.04.2022 3 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Kniha, z ktorej mi naozaj behal mráz po chrbte. Ak má diabol tvár, tak rozhodne ľudskú.
Na túto tému som videla veľa dokumentov, takmer o každom zmieňovanom vrahovi, takže som mala predstavu o čom kniha bude, ale aj napriek tomu ma opäť šokovalo, čoho sú niektorí ľudia schopní dopustiť sa na iných. Stále ma trápi milión otázok „Prečo...“. Bohužiaľ, asi nikdy nedostanem odpoveď na všetky bez ohľadu na to, koľko dokumentov budem vidieť, alebo koľko kníh na túto tému budem čítať.
Aj napriek téme sa kniha dobre a plynulo čítala.

01.04.2022 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ide naozaj o zaujímavé dielo. Páčil sa mi autorov spôsob písania aj napriek tomu, že sa jedná o naozaj veľmi melancholický príbeh. Našla som si aj pár pasáží, ktoré mi prišli úsmevné a vniesli do deja trochu života. Na môj vkus však ide o veľmi ťažký a desivý príbeh plný tragédií. Nehanbím sa priznať, že som pri čítaní uronila obrovské more sĺz.

22.03.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Dielo, ktoré bolo stvárnené v toľkých podobách, až človek stráca dych. Nezabudnuteľný a nesmrteľný príbeh lásky dvoch mladých ľudí, ktorý ma vždy prekvapí svojou tragickosťou.

02.03.2022 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Ach, tak toto bola mňamka :) Čítanie som si ako závislák na HGTV naozaj užila od začiatku až do konca ;)

02.03.2022 5 z 5

Peter a Lucia Peter a Lucia Romain Rolland

Trpko-sladký príbeh lásky v období vojny. Ten kontrast lásky a vojny je miestami hrôzostrašný. Som vďačná, že mi autor aspoň miestami doprial pocit nádeje v zajtrajšok a večnú lásku.

02.03.2022 4 z 5

Svatební plán Svatební plán Sophia Farago

Už pri anotácii som vedela, ako bude dej postupovať a behom prvých pár kapitol som to vedela na "betón", ale kniha je tak milo a rozkošne napísaná, že som ju chcela prečítať až do samého konca. Taká malá jednohubka :)

28.02.2022 3 z 5

Hříšné úmysly Hříšné úmysly Elizabeth Hoyt

Nebolo to úplne najhoršie. Kniha sa celkom dobre a plynulo čítala. Bolo tam aj trošku toho napätia "kto je vrah", trošku tej ťuťu-muťu atmosféry...
Celkom ma zaskočilo, keď boli odhalené lordove "nezvyčajné" chúťky. Musím priznať, že mi to prišlo trošku vtipné. Podľa rúška tajomstva, ktoré chcela navodiť autorka, som očakávala väčšiu "zvieracinu" (niečo podľa vzoru markíza de Sade), ale nakoniec lord Caire z toho vyšiel ako miernejší Christian Grey z Odtieňov (čo netvrdím, že je zlé).
Celú knihu som s napätím očakávala, že sa dozviem, kto bude záhadný Duch zo St. Giles (mám menšie podozrenie, kto by to mohol byť), ale k rozuzleniu, bohužiaľ, neprišlo. Aspoň mám o to väčšiu chuť prečítať si aj ostatné knihy série.

24.02.2022 4 z 5

Paměti růže Paměti růže Consuelo de Saint Exupéry

Pokiaľ by som mala hodnotiť obsah knihy, tak musím priznať, že som mala chuť zaradiť knihu asi stokrát do priečinka "Nedočítané". Takýto druh vzťahov, kde jeden druhým zametá ako so špinavou handrou a ten druhý to akceptuje, je pre mňa nepochopiteľný. Avšak nebola som pri tom a ťažko odhadnúť, čo ostalo zamlčané a nevypovedané, tak som zaťala zuby a knihu dočítala.
Aj napriek všetkému musím uznať, že kniha sa dobre a svižne čítala, preto štyri hviezdičky.
Pravdepodobne budem Malého princa pri najbližšom čítaní vnímať inak. Nie v zlom, len jednoducho inak.

20.02.2022 4 z 5

Na Západe nič nové Na Západe nič nové Erich Maria Remarque (p)

Ďalší dôkaz, akí sme mi ľudia hlúpi a nepoučiteľní. Nechceme pochopiť, o čom vojny v skutočnosti sú. Že nie sú o slobode, viere a ideáloch, ale o tom, aby bohatí a mocní zbohatli na úkor ostatných. A práve tí ostatní prídu vo vojne na rozdiel od tých mocných o všetko - majetok, slobodu, zdravie, ideály, rozum a veľakrát o to najcennejšie... o život. Vždy to tak bolo a vždy to tak aj bude, a človek sa aj tak nechá ošialiť :(

17.02.2022 5 z 5

Ukradené srdce Ukradené srdce Adele Ashworth

Tak z tejto knihy mám zmiešané pocity. Možno som len nebola s knihou v danej chvíli naladená na rovnakú vlnu. Skúsim si prečítať časom inú knihu autorky.

12.02.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tak, čítanie tejto knihy mi trvalo asi trikrát dlhšie než normálne, pretože mi to nedalo a pri každej novej informácii som utekala na Google Maps a "chodila" po výletoch. A samozrejme som si musela pozrieť aj miliardu fotografií z tejto krajiny zázrakov a prírodných krás. Musím uznať, že Island je naozaj nádherný :)
Čo sa týka samotného príbehu, priznávam, že som kvôli Lucy bola poriadne frustrovaná, nešťastná a smutná (čo bude pravdepodobné spôsobené aj hormonálnymi výkyvmi) a celý čas mi jej bolo veľmi ľúto. Bola som naozaj veľmi rada, že nakoniec všetko dobre dopadlo a rozprávka dospela k svojmu šťastnému koncu.

10.02.2022 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Tak tento príbeh ma naozaj dostal a myslím, že už viac k tomu nie je ani potrebné dodať

05.02.2022 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Tak, keď som si osviežila príbeh Alfa samec, tak som sa rozhodla aj znovu siahnuť po Šéfovi, a celkom ma to potešilo.
Vi mám jednoducho rada a jej príbehy mi naozaj vyhovujú :)

04.02.2022 4 z 5