Uma Uma komentáře u knih

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Roztomilá knížečka.

27.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Čekala jsem od spisovatelky více. Příběh mě moc nenadchl. Ještě před odhalením bylo jasné kdo Jaroslav ve skutečnosti je. Žádné pocity to ve mně nezanechalo.

20.03.2023 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Rozhodně doporučuji přečíst. Skvělá kniha k maturitě.

12.03.2023 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Krásná, vtipná ale zároveň strašně smutná kniha, která vezme za srdce. Rozhodně doporučuji přečíst! A doporučuji se podívat na všechny TW.

15.02.2023 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 17 Zaslíbená Země Nezemě 17 Kaiu Širai

Pěkné pokračování.

28.01.2023 5 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Pěkná kniha se zajímavým textem.
Text není těžký na pochopení.
Kniha má krátké kapitoly, tím pádem se rychle čte

28.01.2023 3 z 5

Spokojené kaktusy Spokojené kaktusy John Pilbeam

Tato kniha je první, kterou jsem si objednala o kaktusech na základě recenzích. Kniha má nádherné ilustrace a vůbec mě nezklamala. Je vhodná pro začátečníky. Vše je stručně vysvětlené a porozumí tomu každý. Naprosto doporučuji pokud si chcete pořídit sukulent či kaktus.

12.01.2023 5 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 3 Sbohem, má růžová zahrado. 3 Dr. Pepperco

Konec mě velice překvapil.. Dokonce mě rozbrečel.. Krásné, ale vážně krásné zakončení..

06.11.2022 5 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 2 Sbohem, má růžová zahrado. 2 Dr. Pepperco

Pokračování bylo pěkné.

06.11.2022 5 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 1 Sbohem, má růžová zahrado. 1 Dr. Pepperco

První díl se mi velice zalíbil. Byl velice oddechový. Rozhodně tuto mangu doporučuji přečíst pokud máte rádi historii a poprvé čtěte mangu či patříte mezi "nováčky". :)

04.11.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 16 Zaslíbená Země Nezemě 16 Kaiu Širai

Četla jsem tuto mangu v angličtině, protože jsem se nemohla dočkat až vyjde. Ale i přesto se mi strašně moc líbila. Miluji tuhle sérii!

23.10.2022 5 z 5

Nejvlivnější osobnosti naší doby Nejvlivnější osobnosti naší doby Roberto Mottadelli

Kniha je moc hezky zpracovaná, ale postupem času mě přestala bavit. Některé osobnosti, které tam jsou napsané nemusí být tolik známé a některé naopak ano, ale dozvíte se úplně nové informace o nich.

02.10.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha mě nudila a byla zdlouhavá i na to jak moc málo stránek má. Vůbec nic mi to nedalo a rozhodně to nedoporučuji jako maturitní četbu.

02.10.2022 2 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Musím uznat, že kniha má velice silný příběh už kvůli tomu jaké témata se probírají v knize a také protože je to všechno podle skutečnosti.. Nebo-li spisovatelka si prožila tyto velice těžké zážitky.. Je fakt silné a jen tak to nepustíte z hlavy. Jsou tam vzpomínky a současnost v jedné kapitole což nemusí někomu vyhovovat, ale podle mého názoru je to napsané dobře tak jak to je.

22.09.2022 5 z 5

Nesmělí Nesmělí Marta Dancingerová

Jako většina čtenářů, povídky extra nečtu.. Ale tady ta kniha s povídkami mě neskutečně zaujala. Má to zajímavá témata a dokonce je tam povídka s LGBTQ+ tématikou což velice oceňuji. Rozhodně doporučuji přečíst.

01.09.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 14 Zaslíbená Země Nezemě 14 Kaiu Širai

Neskutečně miluji tuto sérii. Každý díl je úžasný.

22.08.2022 5 z 5

Deník Rivky Lipszycové Deník Rivky Lipszycové Rywka Lipszyc

O koncentračních táborech, ghettu a tihle zvěrstvech druhé světové války jsem už četla pár knih.. Ale deník, který byl napsán přímo Rivkou v této knize je naprosto jiný. Nedokázala jsem ho přečíst na jeden dech, protože je plný všech emocí, její trápení a je to hrozně silné. Donutí to člověka přemýšlet. Také tato kniha je obohacena o jiné informace a fotografie což je za mně velké plus.

10.08.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Ze začátku jsem se trošku ztrácela, protože tam je nová postava, která má svůj příběh.. Myslela jsem si, že to bude jen o Eliovy a Oliverovi. Za mně je druhý díl velice povedený.

08.08.2022 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Tato knížka je hrozně krásná. Rozhodně doporučuji přečíst.

08.08.2022 5 z 5

Básně Básně Karel Toman (p)

Pěkné básničky, ale ne vždy jsem pochopila co tím autor chce říct.

03.08.2022 4 z 5