Spokojené kaktusy

Praktická a moderně upravená příručka obsahuje informace o více než stovce kaktusů a sukulentů a najdete v ní všechno, co potřebujete vědět, aby rostliny byly zdravé, dobře rostly a bohatě kvetly. Kaktusy jsou specifické organismy, které okouzlují svou originalitou a krásou. Díky schopnosti zadržovat vodu v listech, stoncích i v kořenech dokážou přežít nejen na horkých a suchých stanovištích s omezenými srážkami, ale také na skalnatých výběžcích nebo jako epifyty rostoucí z povrchu jiných rostlin. Navzdory obecnému přesvědčení však ne pro všechny je vhodné umístění na plném slunci, některé vyžadují nepřímé světlo, jinak se spálí. Za správnou péči se vám však odmění pohádkovými květy nebo zajímavým zbarvením. John Pilbeam kaktusy a sukulenty pěstuje, studuje, hledá v přírodě a píše o nich už více než půl století. Publikoval přes dvacet knih a mnoho článků ve specializovaných časopisech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405087/spokojene-kaktusy-jDs-405087.jpg 4.85
Hobby, Příroda, zvířata, Zahrada
Vydáno:, Esence

Happy Cactus: Choose It, Love It, Let It Thrive (2018)

Kniha Spokojené kaktusy

zdenur

Dlouho, snad nikdy se mi nestalo, kdy bych se do knihy zamiloval na první pohled. Bral jsem v kamenné prodejně za plnou cenu nepátraje po levnějších, internetových, což normálně nedělám. Velice dobře řešená příručka pro milovníky sukulentů. Vizuální obsah a všeobecné informace na začátku knihy střídají detailní, avšak blbuvzdorně a jednoduše podané podstatné informace o jednotlivých rostlinách.

tereza1198

Tak jsem všechno přesadila a zasadila. S touhle knížkou v ruce a vraženými trny v té druhé věřím, že tentokrát některé tu moji péči přežijí.