Spokojené kaktusy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Praktická a moderně upravená příručka obsahuje informace o více než stovce kaktusů a sukulentů a najdete v ní všechno, co potřebujete vědět, aby rostliny byly zdravé, dobře rostly a bohatě kvetly. Kaktusy jsou specifické organismy, které okouzlují svou originalitou a krásou. Díky schopnosti zadržovat vodu v listech, stoncích i v kořenech dokážou přežít nejen na horkých a suchých stanovištích s omezenými srážkami, ale také na skalnatých výběžcích nebo jako epifyty rostoucí z povrchu jiných rostlin. Navzdory obecnému přesvědčení však ne pro všechny je vhodné umístění na plném slunci, některé vyžadují nepřímé světlo, jinak se spálí. Za správnou péči se vám však odmění pohádkovými květy nebo zajímavým zbarvením. John Pilbeam kaktusy a sukulenty pěstuje, studuje, hledá v přírodě a píše o nich už více než půl století. Publikoval přes dvacet knih a mnoho článků ve specializovaných časopisech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405087/big_spokojene-kaktusy-jDs-405087.jpg 4.811
Žánr:
Hobby, Příroda, zvířata, Zahrada

Vydáno: , Esence
Originální název:

Happy Cactus: Choose It, Love It, Let It Thrive, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Spokojené kaktusy

Nyangumi
01.10.2021

Jasné a stručné popisy květin, hezká grafická úprava a hlavně jsou názvy řazeny abecedně. Kniha je určena pro úplné začátečníky a je moc pěkná. Jako plus taky hodnotím informaci o tom, jakou bude mít dospělý kaktus velikost, znázorněnou graficky s porovnáním k lidskému tělu. Je fajn vědět, jestli vás kytka vystrnadí z bytu.

Zídý
05.09.2020

Má úplněprvní kniha kterou jsem si o kaktusech pořídila. Krásně ilustrovaná kniha kde najdete to nejdůležitější pro pěstovaní kaktusů a sukulenů. Jedna z nejlepších knih pro začátečníky. Vše je napsané jednoduše, žádné dlouhé odstavce textu...


mysik612
10.01.2020

Díky těmto radám jsem se odhodlala a pořídila si vlastní kaktus, protože věřím, že s pomocí této knihy přežije.

zdenur
10.06.2019

Dlouho, snad nikdy se mi nestalo, kdy bych se do knihy zamiloval na první pohled. Bral jsem v kamenné prodejně za plnou cenu nepátraje po levnějších, internetových, což normálně nedělám. Velice dobře řešená příručka pro milovníky sukulentů. Vizuální obsah a všeobecné informace na začátku knihy střídají detailní, avšak blbuvzdorně a jednoduše podané podstatné informace o jednotlivých rostlinách.

tereza1198
06.06.2019

Tak jsem všechno přesadila a zasadila. S touhle knížkou v ruce a vraženými trny v té druhé věřím, že tentokrát některé tu moji péči přežijí.