ufounseztratil ufounseztratil komentáře u knih

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Richard Sklář

Oceňuji, že vznikla nová česká kniha zabývající se něčím jiným než milostnými vztahy ( v menší míře i zde). Nicméně, druhá dějová linka (v současnosti) mi připadala slabší a víceméně zbytečná. A co bych vytkla nejvíce je autorovo vyžívání se v brutálnosti, chápu, že k poválečné době to patřilo, jenže tady už to hraničí s masochismem autora a v současné dějové lince to bylo úplně zbytečné. A co úplně zkazilo "historický" ráz knihy byl dosti zvláštní konec Adolfa Hitlera.

10.02.2019 3 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Špatně skrytá zápletka, zbytečně vyhrocené emoce (útěk na Aljašku). Ale nudit se nebudete.

14.12.2018 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Hvězdička za ,,filozofické" pasáže, protože děj byl absolutně o ničem, autor byl evidentně zdrogovaný.

30.07.2018 1 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Americká klasická detektivka s prapodivným detektivem.
Děj je plynulý a sem tam vás překvapí. Škoda typicky amerického konce.

16.05.2018 4 z 5

Ve škole do nás tlučou správný slovosled, odstavce, interpunkci, a potom přijde Hrabal s textem bez odstavců, s naprostou ignorací všech pravidel. Tak si říkám, proč je zrovna on považován za klasika.
Jinak kniha se četla celkem dobře, líbil se mi historický kontext, ovšem text byl někdy dost nepřehledný. Ale je to jedna z těch lepších ,,povinných" knih.

07.05.2018 3 z 5

Stručná historie času v obrazech Stručná historie času v obrazech Stephen William Hawking

Velmi zajímavá a psaná pro nezasvěcené.

20.04.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Vtipně napsané opakování se podobných pasáží. Proto mínus jedna hvězdička. Některé části by pro svou podobnost s jinými mohly být vymazány. Ale jinak super oddechovka.

19.11.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha se dobře četla, ale konec mi připadal přitažený za vlasy.

13.10.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Marně přemýšlím, proč je to bestseller.

27.09.2017 1 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Opravdu hodně temná a drsná kniha, popisující nebezpečí přílišné péče detektivky (suspendované) o ostatní a přehlížení sebe sama.

20.09.2017 5 z 5

Mravenec a vesmír - O hvězdách, atomech, životě a vědcích Mravenec a vesmír - O hvězdách, atomech, životě a vědcích František Koukolík

Občas nudnější pasáže, ale jinak velice zajímavá kniha, která vás obohatí.

06.09.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Kniha lehce nadprůměrná, ale ničím originální, pouze jedna z řady detektivek, kterými jsou knihkupectví přeplněna. Pokud nemáte zrovna co číst, tak to není špatná volba, ale raději si najděte něco lepšího.

29.08.2017 3 z 5

Ďábel je taky jenom člověk Ďábel je taky jenom člověk Hans Rath

Vtipně napsaný román o tom, že ,,zlo" nemusí být jen zlé a že i ďábel má city.

21.08.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Super napínavá kniha.

18.08.2017 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Hezké metafory. Ale jakmile hrdinky vylezly z kamionu, úroveň šla dolů. Typicky americký konec, neuvěřitelný a naivní. A to to psala Angličanka.

24.07.2017 3 z 5

Jak to vidí Gott Jak to vidí Gott Karel Gott

Skvělá pro všechny fanoušky
Mistra.

22.07.2017 5 z 5

Poslední vůle Bena Ziona Avrohoma Poslední vůle Bena Ziona Avrohoma James Frey

Mesiáš je ,,zářící hipík."
Jeho rada : ,,Milujte se!"
Sláva pohlavním nemocem!
Nyní vážně:
1) 50 stran by stačilo, neboť se stejně vše opakuje
2) Ben odsuzoval náboženství a ty, kteří poučují, ale on dělal co?
3) Neuznával byrokracii, úřady, tím pádem opovrhoval společností, nazýval věřící blbečkama a přitom hlásal toleranci.
4) A nakonec nás v tom nechá, s příslibem konce, a odejde si za bohem, kterému je všechno jedno.
Jednu věc však knize nelze odepřít - donutí vás přemýšlet, ale jde o to, o čem.

03.07.2017 2 z 5