Tynyton Tynyton komentáře u knih

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Ze začátku se mi kniha zdála dobře rozjetá, rozhodně jsem byla napjatá, jak příběh bude pokračovat. V polovině kniha začala být zamotaná, nepřehledná. Já jako čtenář jsem byla celkem zmatená. Ke konci jsem měla co dělat, abych to vůbec dočetla. Jsem zklamána.

15.09.2016 2 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Čtyři hvězdy, protože je to pěkný román v této kategorii. Musím souhlasit s některými komentáři tady zde, že hlavní trojice hrdinek v této trilogii je trošku přihlouplá, ale co si budeme povídat - děj se odehrává za Napoleonských válek a tak se to trošku očekává. V současné době máme jiné hodnoty. Hlavní hrdinka mi byla mimořádně sympatická. Některé rysy máme možná bohužel, možná bohudík podobné. Tristan vystihuje typického hlavního hrdinu. Nejvíce se mi líbili jejich dialogy ještě ve chvíli, kdy byli ještě na válečné stezce. Kniha moc pěkná, ale příběh o Robertovi (Anglický hrdina) je mnohem lepší :)
A stále nechápu, proč těm knížkám nedávají trošku lepší názvy... takhle to zní spíše jako erotický román.

01.06.2016 4 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Pěkná kniha pro chvíle, kdy chce člověk na pár hodin úplně vypnout a chvíli věřit v happyendy... :)
Děj mi ovšem přišel trošku více překombinovaný

19.05.2016 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Má druhá nejoblíbenější ze sérii Bridgertonů. Skvělá, nápaditá, vtipná. Do knihy jsem se ponořila a nemohla jsem přestat. Nezbývá mi nic jiného než opět dát pět hvězdiček.

13.01.2016 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tak takhle kniha mě dokázala až neskutečně vtáhnout do děje. Četla jsem ji celý den, nemohla jsem přestat, nemohla se odpoutat od děje. Neskutečně jsem si oblíbila hlavního hrdinu. Ten příběh je prostě velmi zajímavý. Mohu vřele doporučit.

09.01.2016 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Tuto knihu jsme četla na cestě na dovolenou. Musím říct, že napětí tam bylo dost velké a začetla jsem se do ní vážně dobře, ale pokud to mám srovnávat s Danovou pozdější tvorbou, tak tato knížka byla slabší. Každopádně bych od ní nikoho neodrazovala. Má velmi poutavý děj.

09.01.2016 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tato kniha pro mě představuje tolik potřebný nádech mezi obrovskou mírou napětí, která nás zastihla v ostatních knihách. Je pravdou, že kniha není dějová, ale dává přesně to, co slibuje. Velaris ve svátečním oděvu ve společnosti našich nejoblíbenějších hrdinů. Velmi mě těší kapitoly, které nejsou psané pouze z Feyre pohledu.

07.03.2024 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Román si opravdu zasloužil označení erotický, erotiky tu máme požehnaně. Příznivci rough si jistě přijdou na své. Erotiky je však v románu tolik, že nám autorka jaksi zapomněla přiblížit, proč se hlavní hrdina choval ke Chloe jako kolosální k***t . Ani jeden z hrdinů si nezískal mé sympatie. A co víc, knížku jsem zakoupila v audiopodobě a hlas Štěpánky Romové mi vyloženě nesedl. Knížka mě vůbec nenamotivovala přečíst další díly série a vůbec kupovat audioknihy v tomto žánru.

04.01.2024 2 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Připojuji se k názoru, že vánoční atmosféru by zde člověk pohledal a Paříž jakbysmet. Možná by nebylo od věci knihu nazvat "S láskou z Londýna". Paříž je zde opravdu málo, což mě velmi mrzelo. Samotný děj by se dal podřadit do série "Romantické útěky", ačkoliv chápu provázanost s prvním dílem série. Od knihy dostanete to, co očekáváte - postupné sbližování hlavních hrdinů, kteří si na začátku moc nesedli, následně prohlubování jejich charakteru, trochu dramatičnosti, dobrá přátelství a vypořádávání se s rodinnými problémy... Co mě ale mrzí je málo Laurie a Sieny, které si zasloužily mnohem více prostoru. Knihu si s odstupem přečtu v angličtině, protože jsem na několika místech objevila zjevné nesrovnalosti.

25.10.2023 3 z 5

Hvězdička Hvězdička Jo Beverley

Průměrná kniha daného žánru. Mně osobně děj přišel zdlouhavý a chyběla mu dramatičnost, na hlavní postavy se mi nepodařilo napojit a mezi ústřední dvojici mi chyběla větší míra napětí. Ocenila bych též epilog…

26.02.2023 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Ztotožňuji se s názorem některých, že děj byl roztříštěný a nekonzistentní. Příběh bavil, nicméně mám pocit, že autor to umí v jiných případech lépe.

15.01.2023 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Předchozí dva díly jsem celkem dost zkritizovala, protože byly dost přitažené za vlasy. Třetí díl mě příjemně překvapil. Surovost a drsnost seděla k oběma hlavním charakterům, což jsme mohli poznat již z předchozích dvou dílů. Pozitivně též vnímám vsuvky z minulosti, které vysvětlují společnou minulost hlavních hrdinů.

01.11.2022 3 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Příjemné čtení. K samotnému ději mám sice výtky, když si myslím, ze by jej šlo lépe rozvést, ale zasazení do divoké skotské krajiny se mi velmi líbilo. Mělo to úplně jiné kouzlo než tradiční romány zasazené do londýnské společnosti.

29.09.2020 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Jedna ze slabších knih tohoto žánru. Z mého pohledu málo propracovaný děj a tak nejak neuvěřitelné ve všech směrech, bohužel. S hlavní hrdinkou jsem se bohužel taky nedokázala ztotožnit... Medeiros to umí i lépe :)

29.09.2020 2 z 5

Anděl v rudých šatech Anděl v rudých šatech Judith Ivory

Zdráhala jsem se vůbec tuto knihu dočíst. Oproti ostatním historickým románům je to podprůměr. Dle mého děj nebyl zas tak propracovaný, psychologie postav taky zmatená. Celkově si autorka mohla více pohrát s detaily a celý příběh lépe vykreslit. Samotný příběh mě též nechytl nijak za srdce a neměla jsem chuť dočítat.

30.12.2018 2 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

V porovnání s ostatními romány od autorky mi tato kniha přijde slabší. Nemohu si též pomoci, ale hlavní hrdinka mi v některých ohledech nebyla moc sympatická.

10.02.2018 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá kniha na takové to víkendové čtení, kdy si chce člověk oddechnout. Příběhy mi přišly i inspirativní. Jeden se v nich může v některých ohledech hezky najít.

21.10.2017 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Celkem se ztotožňuji s některými komentáři níže. Připadá mi to jako takový výpisek z jiných knížek, ale to není vůbec špatné, protože to shrne, co má. Já sama nerada ztrácím čas. Ovšem, kdyby jednotlivé kapitoly byly rozvedeny nějaký příběhem, tak by myšlenka byla určitě více zapamatovatelnější.

19.09.2017 3 z 5

Společenská nápověda - Spira Společenská nápověda - Spira Eva Filipová

Napsáno velmi hezky a čtivě. Mám po přečtení pocit, že jsem se aspoň trochu obohatila.

21.08.2017 4 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Čtyři hvězdy s privrenyma ocima. Dej je zajimavy a odsypa, postavy jsou mi tez sympatické, ale mam několik vyhrad. Zaprve jsem cekala, ze Fatima udela nejakou spoust - tak trosku to k tomu smerovalo. Za druhe - prijde mi ze ke sblizeni hlavnich postav az tolik nedoslo. Napriklad co se tyce Michaelovi minulosti. Za treti - Svatousek? Hruza. Za ctvrte - konecna scena byla az "moc". A za pate - te knizce opravdu chybi epilog.

04.06.2016 4 z 5