Tynyton Tynyton komentáře u knih

Příběh se mi sám o sobě velmi líbil. Hlavně jsem při čtení měla opravdu nostalgickou náladu. Ale mám k tomu celému výtku. Opravdu si to nedokážu představit, jak ta hra bude vypadat, když se tam tak mění scény. No, co si budeme povídat, ráda bych se podívala, jak se s tím v divadle poperou.

04.10.2016 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Příjemná kniha o každodenních útrapách a občasných radostech ženy, která musí být manželovi oporou, ať se manžel rozhodne pro cokoli. Líbí se mi autorčin pohled na život. Knihu jsem si celkem užila a vřele bych ji doporučila.
Nejvíce mě asi pobavila tato část, kde onemocněl a autorka popisuje klasickou "mužskou rýmičku"

05.07.2016 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Poprvé se setkávám s Nesbem a skvěle mě naladil na to si přečíst hned další knihu. Kniha je perfektní, poutavá. Musím ale uznat, že chvilkama mi to nahánělo trošku strach. Mohu jen doporučit!

07.03.2016 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Jedna z mých nejoblíbenějších historických romancí. Musím uznat, že jsem se u této knížky skvěle bavila, vážně smála. Ta knížka je svěží, vtipná, jiskra tomu rozhodně nechybí. Do Anthonyho se prostě nelze nezamilovat. Za mě nejlepší knížka ze série Bridgertonů. :)

13.01.2016 5 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Tento román řadím ke svým nejoblíbenějším historickým románům. Ve většině z nich je děj podle podobného scénáře. Tato kniha se však vymyká. Hlavní hrdina není tím lvem salónů, jak to bývá, není lamač dívčích srdcí, ale zato si nese hluboké rány v duši, která je třeba vyléčit. Do Roberta se prostě nejde nezamilovat. Za mě nejlepší kniha od Suzanne Enoch a jedna z mála, které jsem si přečetla vícekrát.

09.01.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Za mě musím říci, že se jedná o moji nejoblíbenější knihu od Dana Browna, taková srdcová záležitost. Opět mě kniha dokázala neuvěřitelně vtáhnout do děje, nešlo se odpoutat. Zvlášť se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrával. Řím, Vatikán. Krátce předtím než jsem ji četla, tak jsem zde byla na dovolené, takže jsem to měla krásně v živých barvách a přispělo to krásnému dokreslení a že to dokreslení prostředí je skvělé. Děj odsýpá, tak jak to v dobré knize má být. Mohu vřele doporučit.

09.01.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tuto knihu jsem poslouchala v audio verzi a ještě se mi nestalo, abych celou audioknihu poslechla v tak rekordním čase. Děj velmi rychle odsýpal, bylo zde napětí, nečekané dějové kličky. Vše, co v dobré knize má být. Možná tomu i trošku dopomohl melodický hlas Miroslava Táborského, ale z této knihy jsem nadšena. Zvlášť se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrával a klasické prolínání s uměním. Bravo!

05.01.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nejsem si úplně jistá, zda jsem neudělala chybu, když tento komentář píši až poté, co jsem přečetla i druhý díl. První díl série nás seznamuje s kouzelným světem. Ačkoli nejsem příznivcem fantasy, tak jsem si svět Prythian velmi oblíbila, jednotlivé postavy mi sedly a baví mě jejich vývoj a že jim autorka dává dostatečný prostor. Poslední kapitoly knihy byly velmi napínavé a okamžitě mě donutily zakoupit díl druhý, kterého jsem se nemohla dočkat a na nějaké postavy jsem se zcela upřímně těšila (asi víme na které ;) ).

27.12.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Na novou knihu Romantických útěků jsem se těšila, těšila jsem se, že na mě vdechne kouzlo francouzských vinic a výroby vína, ale toho se mi bohužel nedostalo. Shodně, jako ostatně řada čtenářek zde, musím konstatovat, že se jedná o slabší knihu série. Mám dojem, že autorka prostředí, příběh, zamilovanou linku i rozvoj hlavních postav odbyla. Co se týče hlavní hrdinky, tak ta mi v některých chvílích vyloženě vadila. Konec knihy byl vyloženě až moc stručný a málo rozvedený a kniha by si zasloužila minimálně ještě jednu kapitolu.

06.11.2023 3 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Ach to byla krása. Možná za mé nadšení může skutečnost, že jsem si knihu přibalila na dovolenou k moři. Absolutně u mě podpořila atmosféru pobytu. Přišla jsem si na své, zasnila jsem se, přenesla jsem se do krásných míst Riviéry, co víc si člověk může přát? Moc se mi líbila hlavní postava Richarda a znovuseznamování hlavních hrdinů. Nemohu si pomoci, ale měla jsem celou dobu předobraz britského herce Richarda Madden, což navíc pak podpořila autorka tím, když zmínila, že Richard měl hrát v marvelovce...

25.10.2023 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Po přečtení Prokurátora, kterému jsem nemohla dát lepší hodnocení mi to přeci jen nedalo a dala jsem se do dalšího dílu. Jako plus vnímám propojení děje s předchozím dílem. Na rozdíl od předchozího dílu jsem měla problém zejména s hlavní hrdinkou, která byla stručně řečeno naivní. Kniha o akci nemá nouzi, nicméně některé scény ... no řekněme, že jsou přitažené za vlasy. Uvidíme s čím přijde třetí díl.

05.07.2022 2 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Nora Roberts

Jedna z nejslabších knih autorky, co jsem četla. Co se týče prvního příběhu, tak jsem bohužel nečetla předchozí knihy série, tak mi některé souvislosti unikaly, např. proč hlavní záporák chce oddělat celou rodinu. To je otázka, kterou jsem si pokládala celou dobu a nedostala odpověď. Příběh nebyl špatný. Druhý příběh se mi nelíbil vůbec. Nejvíc mi nesedla hlavní hrdinka, která se chvílemi chovala jako puberťák, hysterka a blbka. Ani to prostředí mi moc nesedlo a celkově mi připadlo, že příběh mohl být odvyprávěn mnohem lépe, mohla být lépe vykreslena psychologie postav i samotné prostředí.

03.09.2020 2 z 5

Tajnosti sira Richarda Tajnosti sira Richarda Julia Quinn

Jedna z nejslabších knih, co jsem od autorky četla. Nemohla jsem přijít na chuť jak hlavní zapletce, tak hlavnímu hrdinovi. Za to postava Iris byla velmi sympatická.

25.08.2020 3 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Pěkně oddechové čtení. Dozvěděla jsem se plno zajímavostí. Jak zde píší ostatní čtenáři, tak kniha je zajímavá, nicméně některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé.

29.03.2020 4 z 5

Dle mého názoru je to spíše kniha pro dospelaky licici život manželské dvojice a s ním spojené příhody pojatá lehce netradičně. Příjemné zpestření.

19.11.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Veronikou a pak Jáchymem. Přišlo mi, že každý příběh byl už ke konci slabší...

05.11.2017 3 z 5

První! Slepičí polévka pro duši - Všechny příběhy z prvního slavného vydání + 20 nových První! Slepičí polévka pro duši - Všechny příběhy z prvního slavného vydání + 20 nových Jack Canfield

Některé příběhy velmi inspirativní a na zamyšlení a jiné ne, proto nemohu dát celých 5*. Nejvíce se mi líbila čas o překonávání překážek.

22.10.2017 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Těžké pro mě hodnotit knihu jako celek. Některé příběhy mě oslovily, jiné bych vyškrtla. Velký plus má u mě kniha za zajímavou strukturu textu. Jinak vcelku příjemné čtení na odpočinkové chvíle.

19.09.2017 3 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Nevím, jak jinak to popsat než zklamání. Četla jsem řadu knih podobného žánru, které mají mnohem nižší hodnocení než tato a přesto mě bavily mnohem více. Kniha je od začátku úplně předvídatelná, nesedí mi tam některé věci... moc nechápu proč je to recenzované jako erotický román. Kdybych ji nedostala jako dárek, tak by se mi ji ani nechtělo dočíst.

29.07.2017 2 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Tuto knihu oceňuji hlavně v tom, že je vše výstižně napsané. Kvalitní čtení i pro ne zrovna nadšené čtenáře. Skvělá volba, pokud se chystáte změnit svůj postoj ke stravování.

27.02.2017 5 z 5