tyjá tyjá komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

V popředí války se odehrává sladký příběh dvou zamilovaných. Kam se hrabou laciné romantické knížky, kterých jsou plná knihkupectví.

21.06.2020 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Jako krásný sen... vžijete se, ale až dojde do konce, pamatujete si jen půlku (a i za tu jste rádi).

12.11.2017 4 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Hordubal byl pro mě pozitivní hrdina. Přílišná důvěra manželce byla pro mě jeho jedinou nedokonalostí a také znak lidskosti. Kdo z nás by se nezachoval jako on a nechtěl by věřit a udržovat se v naději? Chápu, že nechtěl špinit čest své manželky nepodloženými řečmi. Věřil, že je stále tak svědomitá, pracovitá a poctivá, jako když ji opouštěl. Ale po několikátém varování už měl mít pochyby a popřípadě rázně zakročit.

Nemyslím si, že byl hloupý. Pouze si za 8 let v Americe vytvořil a živil utopickou představu své manželky (v té době pravděpodobně podnítěně minulostí) a po návratu pokaždé jen omlouval její chování. Ale chvílemi (na konci) už i jemu samému bylo jasné, jak to je. Pravdu si jen nechtěl přiznat.

Příběh plný strhujících okamžiků. Člověku se podaří začíst už na začátku knihy.

02.04.2020

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Obdivuju dvojici autorů za to, jak na závěr všechno vysvětlili a dovyprávěli. Nezapomněli ani na jediný detail.

01.08.2019 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nedokázala jsem si to u téhle knihy (kde jsem znala zhruba průběh i konec) představit, ale stalo se. Začetla jsem se a soucítila s postavami i přes krátkost knihy. Veliký dojem na mě udělalo také střídání časových obrazů. Mám pocit, že autor to zvládl dokonale nenuceně (narozdíl od některých nynějších autorů).

21.02.2019 4 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Morbidně hezká kniha psaná s měnící se psychikou hlavních postav. Hlavně o pocitech a náladách.
Nezapomeňte... k plánu je nutné mít budoucnost.

30.12.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Proces se mi úžasně četl. Jen nad ním asi budu ještě chvíli přemýšlet.

05.10.2019 4 z 5

Příběh Alana mi dodal víru, že život nemusí být jen stereotyp.

27.09.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Během čtení mě napadlo, že autor musel ztratit někoho blízkého a svůj žal promítl do tohohle příběhu, který byl až moc poutavý a nechtěl se mě pustit.

31.08.2019 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Pro mě je příběh ,,Proces,, stále aktuální, řešící měnící se vztahy a přístupy lidí k lidem (popřípadě chroustům).

01.08.2019 5 z 5

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Opakování typické pro Máchu se mi v této povídce velice líbilo. Moc hezky zdůrazňovalo žal a vzbuzovalo větší vážnost.

05.01.2019 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

(SPOILER) Úžasná knížka, chvílemi
jsem byla opravdu ráda za rodokmen rodiny Vangerů.
Spoiler: byla jsem se zeptat faráře a on mi potvrdil, že dané útržky jsou opravdu z Bible (některé jsou brutální, tak jsem byla na pochybách o jejich pravdivosti) a když se vyjmou z kontextu, mohou znít drsně.

20.10.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kniha se četla rychle, na nářečí se při čtení dalo zapomenout (a někdy mě i pobavilo).

23.09.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Spíše triller než detektivka a za mě úžasný. Neustálé se tam něco dělo.

21.09.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po tom co se změnila Celeana z nesmělé dívenky posedlé sexem s nejmenovaným nápadníkem na naši nájemnou vražednici, jak ji známe, se kniha vrátila do starých kolejí a byla o tom, o čem být měla. Konec byl dokonalý.

09.04.2017 4 z 5

Vlny Vlny Virginia Woolf

Někdy si to musím přečíst znovu.

11.08.2019 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Velice se mi líbilo, jak se dokázal Diderot vžít do sestry Zuzany a tak autenticky vyprávět její příběh.

15.07.2019 5 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Na začátku mi dost vadil styl psaní. Když jsem ale knihu začala brát jako oddechovku (ne jako převratné literární dílo), povedlo se mi začíst se a příběh mě i bavil. Chtěla bych v budoucnu dát šanci pokračování, třeba mě překvapí.

21.05.2019 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Před rokem jsem četla první díl a byla jsem nadšená. Nevím jestli jsem do teď přečetla tolik dobrých knížek, abych z téhle byla zklamaná... nebo jestli první díl byl prostě lepší. Ale rozhodně jsem čekala víc.

29.03.2018 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Jako odpočinková knížka úžasný :D

28.10.2017 4 z 5