tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Audiokniha. Krásně napsána, krásně namluvena. Plna životních mouder a laskavosti ( místy až neuvěřitelné) stojící proti třídní nenávisti a blbosti. Hvězdu ubírám za myšlenku záchrany dvou utečenců na ruském kolektivizovaném venkově v závěru.

21.10.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Zase taková pecka, jak inzerují na obale, to nebyla. Ale četlo se to pěkně, hladce a svižně. Tři a půl, řekla bych, ale nemám půlhvězdy.

06.10.2021 3 z 5

Noc světlonoše Noc světlonoše Peter Tremayne (p)

Standardní Fidelmino vyšetřování. Bohužel sáhodlouhé opakované popisy všeho možného nemožně zdržují děj. A, pane autore, věřte, že ve 28. pokračování už opravdu, ale opravdu, vím, co je to marsupium. :-)))

12.09.2021 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Legie se povedla, i když Vodička není zrovna módní návrhář:-)))

11.09.2021 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Amanda válí, ale jednu hvězdu ubírám za to, že paní spisovatelka neumí pracovat se slovy soustředit se a soustřeďovat se a používá takové patvary jako budu se soustředit. (Ty vidy, ty nám dávají, co?:-))

11.09.2021 4 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Na můj vkus dost roztahané. Nejlepší je kocour :-)

20.08.2021 3 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Pobavilo a to dost. Už jen tím názvem. A hlavně ten konec:-))) Heteša - znamenám si!

11.08.2021 4 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Co se dnes všechno nedá označit jako sci-fi?!!! Mistři žánru se musí v literárním nebi smát od rána do večera! Na zadní straně obalu jsou oslavná doporučení knihy, člověk by zrovna myslel, že jde o dílo hodné nobelovky za literaturu. Hahá! Jsou to jen řeči! Never more...

06.08.2021 1 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Milé a pohodové. Opět moc pěkné ilustrace. Tentokrát mi daly zabrat ryby tuné. Při pátrání po původu názvu i po obsahu slova jsem se dozvěděla spoustu nového a byla to bonusová zábava :-)

06.08.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělé.

28.07.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Občas to byly verše v próze. Krásný jazyk. Vypravěčka Smrt vnímá svět skrze barvy a vidí do ledví, či spíše duší, všech zúčastněných. Další jedinečnou dimenzi příběhu dodává interpretace a hlas paní Cibulkové. (Poslouchala jsem si audioknihu před spaním a spánek mne přemohl se sluchátky v uších. O tři hodiny později jsem se napůl probrala, protože na mne někdo mluvil. Vyděsila jsem se. Byla to Smrt! Naštěstí jen vyprávěla o Liesel:-))) A způsobila, že se mi koulely slzy jako hrachy.)

23.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dokonalé. Už ten název Listopadový pád!

15.07.2021 5 z 5

Malér Malér Friedrich Dürrenmatt

Viděno jako tv inscenace (Ortel) a vyslechnuto jako rozhlasová hra (Porucha). Obé provedeno skvěle, podáno vynikajícími herci. Nosná idea? Prý kritika měšťáků a jejich způsobu života. Možná. Mně se zdálo, že to spíš bylo: Není radno si zahrávat se životy druhých.

02.07.2021 5 z 5

Za časů našich prababiček a pradědečků – Život na přelomu 19. a 20. století Za časů našich prababiček a pradědečků – Život na přelomu 19. a 20. století Hana Kneblová

Příjemná kompilace, která se dotkne tu toho tam onoho... Občas blýskne zajímavost, občas jsem se nudila. A někdy i zasmála. Třeba když autorka píše o černém bezu v lidovém léčitelství a chce nám namluvit, že úsloví : před heřmánkem smekni a před bezem klekni, naše prababičky braly doslova:-)))

30.06.2021 3 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Můj první Cornwell. A hned trefa!

07.06.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ke každému srdci vede cestička. Jen ji někdo musí chtít najít.

01.06.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Druhý Alchymista, který mi přišel do cesty a opět kamarádi nebudeme:-)

20.05.2021 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Musela jsem knihu poslouchat na etapy a prokládat to jinými. Ne, není špatná. Je TAK dobře napsaná. Naprosto vynikající psychologická sonda. Na první poslech lehoučká, ale když vás vtáhne... A, bohužel, neplatí jen v městě, kde hokej znamená všechno...
Četl pan Pavel Soukup a jak jinak než skvěle...

23.04.2021 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Ale je to rozjezd, pořádný nářez očekávám v dalších dílech. Doufám, že Aga se neztratí ve výbuchu chepitu!

13.04.2021 3 z 5

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Jako vždy v románech pana Potoka: o duši citlivé, něžné, křehké, niterné a trýzněné nepochopením, předsudky a vnitřními rozpory, přesto silné, vytrvalé a přes všechny překážky jdoucí za svým cílem, i když bolest je veliká.

07.04.2021 5 z 5